piatok 5. apríla 2013

I´m obsessed with... 17


Meme zo stránky Knižný koutek. Bude sa objavovať každý piatok. Podstatou článku je zverejniť naše "posadlosti", ktoré môžu byť ľubovoľná vec, osoba, jedlo, kniha atď... spolu s krátkym informatívnym článkom.

 Dnes tu bude ďalší z mojich obľúbených seriálov, môj najobľúbenejší sitcom. Tadá - Big bang theory.Aktuálne som na tretej sérii (aspoň čosi dobre vypotila Markíza - teda Fooor túto sezónu), v češtine to nedokážem vystáť (nič v zlom, ale toto je jeden z prípadov, kedy je slovenský dabing lepší... Chudáčik Raj).
A o čom to je ak to náhodou nepoznáte?
Americký sitcom, ktorý priniesol svieži vietor do témy spolužitie geekov a nerdov s "normálnymi" ľuďmi. Po vzore napríklad prvej sezóny IT Crowd privádza duo tvorcov Chuck Lore a Bill Prady na jednej strane Leonarda, Sheldona a ich priateľov HowardaRajesha a na druhej Penny, ich novú susedku, do bytov oproti sebe vo štvrtom poschodí jedného domu v Los Angeles.
Leonard, ktorý má snáď najväčší poňatie o "svete tam vonku" sa počas prvej sezóny snaží o zblíženie s Penny. Každý z dielov sú okorenené rôznymi komentármi  a hlavne väčšie množstvo fyzikálnych a iných vedeckých zákonitostí, uvedených viac či menej úspešne do praxe.
Prvá sezóna sa začala vysielať v USA v novembri 2007 a po štrajku scenáristov pokračovala od marca do mája 2008. Celkom bolo v prvej sezóne odvysielaných 17 dielov a v septembri 2008 začala sezóna druhá. Tá skončila v máji 2009 po 23 epizódach. Zároveň bola na jar 2009 podpísaná zmluva o natočenie ďalších dvoch sérií seriálu.

Nuž, a moja najobľúbenejšia postava je, ako inak Sheldon. Divný chlapík bez zmyslu pre humor, ktorý všetko myslí úplne vážne (a to je na tom to smutné). Ak ho napoznáte, tak ho proste nepochopíte...


Jedna z jeho úžasných hlášok je - Vieš čo je najlepšie na jaskyniach? - Čo? - Vôbec nič. 
Alebo keď sa dostane do reštaurácie, tak chúďatká čašníčky... Aj jeho priatelia si užijú, to mi verte. -  Prečo je to bojová omáčka? To je preklep! - Asi sú tam kúsky mŕtvych vojakov. - ... A prečo je to medzi bezmäsitými?
Viac ma toho nenapadá, proste si to musíte pozrieť... bazinga! :D


8 komentárov:

 1. Mne sa najviac paci jeho vyklopkavanie a penny :D vtom je skvelý :D ale posledný rok som ztratila šnúru

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jasné... Ťuk, ťuk, ťuk, Penny!!! Ťuk, ťuk, ťuk, Penny!!! Ťuk, ťuk, ťuk, Penny!!! :D

   Odstrániť
  2. Tento komentár bol odstránený autorom.

   Odstrániť
 2. Milujem Sheldona 8D Má charizmu 8D
  Seriál je super, zaujímavé, že sa tak dlho drží a stále super 8)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak tomuhle seriálu jsem ještě pořád nepřišla úplně na chuť, ale e docela milý:D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Videla som len tri diely, ale už sa chystám na sťahovanie prvej série asi dva mesiace. Len nejako mi nezostal čas.
  A okrem toho, asi zostanem navždy verná seriálu Dva a pol chlapa, ale určite je aj toto dobré :D
  Asi sa na to vrhnem v lete

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dva a pol chlapa mám tiež veľmi rada, ale toto ma momentálne baví o čosi viac ;) určite sa do toho pusti! :D

   Odstrániť
 5. The Big bang theory je úplně nejlepší! Sleduji ji na prima cool... Sheldon je takový chytrý páčko- jeho hlášky (oprava: hlášky všech) jsou skvělé! :D Bazinga :P

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem vám za každý komentár :)

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.