Zobrazujú sa príspevky s označením Justin Cronin. Zobraziť všetky príspevky
Zobrazujú sa príspevky s označením Justin Cronin. Zobraziť všetky príspevky

piatok 28. júna 2013

Mesačná chvastačka - jún


Jún je už za nami a s ním aj koniec niečoho, čo je pre viacerých z nás synonymom k nočnej more. Hej, hej, škola. Dúfam, že ste všetci (viac či menej) úspešne zvládli ktorýkoľvek ročník.
A teraz budem už len sebecká a idem sa chváliť :D

Knihy prečítané

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol - RC
Boj o trón (Hockingová) - RC
Krásna katastrofa (McGuire) - RC
Harry Potter a filmové čary (Sibley)
Zrada (Olsen) - RC
 Čarodějnice z Hex Hall (Hawkinsová) - RC 
 Démon z Hex Hall (Hawkinsová) - RC 
 Súmrak - Grafický román, 1.diel (Meyer & Kim) 
 Bitva o Hex Hall (Hawkinsová) - RC 
 Dívka z nočních můr (Blake) - RC 
 Polibek pro Annu (Perkinsová) - RC 
Lola a kluk od vedle (Perkinsová) - RC

Knihy kúpené


Tentokrát som sa už úplne vykašlala na môj záväzok si nič nakupovať, lebo mám toho dosť. Mala som narodeniny, dostala som peniaze, tak treba míňať, nie? :D Soul screamers je prvá anglická knižka ktorú mám doma (okrem the Christmas book od Dickensa, ale to ani neplánujem čítať). Viem, ešte som neprečítala ani V is for virgin ale na to akosi nemám čas. Okrem toho, táto bola zdarma. Platila som len za poštovné, tak neberte ju! :D Rezistencia mi dorazila dnes. Už som ju raz mala požičanú, ale proste som ju musela mať doma. Tu ma tiež ukecala skvelá cena. Nie, táto nebola zdarma, ale namiesto klasických 12-13eur, koľko táto kniha obvykle stojí som ju na bazári našla za osem, vrátane poštovného. Tomu sa nedalo odolať! No a do tretice tretí diel VA. K tomu sa ešte dostanem v darovaných knihách.

Knihy vyhraté


Tento mesiac som šťastie nemala. Tieto krásavice som vyhrala na FB stránke Slovartu ešte v máji, ale prišli mi až teraz. Úprimne, netušila som, čo mi pošlú. A šlo o dobrý marketingový ťah. Nie, nesťažujem sa, ale poslať dva druhé diely... Demonata našťastie nenadväzuje a jednotku som už čítala, ale čo sa týka Mesta popola.... Teraz aby som si zháňala aj Mesto kostí. Ale keď uvážime, že to som aj tak chcela, tak sa asi nemám na čo sťažovať...

Knihy darované


Ako som už spomínala, mala som narodeniny. A knihy medzi darčekmi proste nemohli chýbať. Grafický román Súmrak 1.diel mi zabral asi tak hodinu môjho života a je hádam lepší ako normálna kniha. Minimálne som si nemusela miesto hlavných hrdinov predstavovať Pattinsona a Stewart, čo veľmi pridalo knihe na kvalite. Čo sa týka Koberčanov, k ním som sa ešte nedostala, ale proste som si chcela prečítať aj niečo od Pratchetta. Vraj je skvelý, no tak uvidíme. Mimochodom, za tieto dva kúsky vďačím kamarátke Peti. Babka mi zas dala peniaze s tým, že si mám čosi kúpiť. Za sumu, ktorú mi dala, som myslela, že si kúpim tak jednu knihu a uvažovala som nad Mestom kostí a Rezistenciou. A potom - bum! Zbadala som toto. Každý diel VA len za 5 eur! Toto bol osud, znamenie, že knihy proste musím mať. A kto som ja, aby som sa vzpriečila osudu? Nuž, knihy mám teda doma. Ale keďže z peňazí mi nevyšlo na trojku, ktorú som tiež nutne potrebovala, tak som si ju musela dokúpiť sama. Ale nevadí. Veď som toľko ušetrila! ;)

Knihy vymenené

Verte, či nie, tento mesiac som nevymenila ani ničovaté nič. 

Recenzné výtlačky

No a najväčšia kôpka je samozrejme tu. Nepýtajte sa ma, ako to všetko postíham, to ani srnka netuší. Doma mám asi 40 neprečítaných kníh a oni sa ďalej množia ako králiky. Čo ma ale nezastaví a ja si veselo pýtam/kupujem/vymieňam knihy ďalej. Tento mesiac som dostala tieto kúsky - Zrodení pre smrť a Ukradnuté sny mi poskytlo vydavateľstvo Fragment, Čerešňu na torte vydavateľstvo Koruna, Annu a Lolu spoločnosť Albatros media a Čriepky, Čistú nudu, Upírsku akadémiu 2 (áno viem, ale ja som si ju vypýtala skôr ako som dostala zvyšok v češtine) a Dívku z nočních můr mám zas od Antiquariat.sk.


Taktiež mi už prišla Dvanástka a Storočný starček od Ikaru ako normálne knihy, nakoľko som ich predtým mala len ako pracovné výtlačky. Teraz ich už mám aj v krásnej pevnej väzbe.

Knihy dokopy


Tak, a to je všetko. Sebakriticky uznávam, že nie je toho dva krát málo a bola docela fuška toto všetko nafotiť. Ale stálo to zato, nie? :)

utorok 14. mája 2013

Dvanástka (Justin Cronin)

Séria - Priechod
Originálny názov - The Twelve
Diel - druhý
Vydavateľstvo - IKAR
Rok vydania - 2013
Väzba - pevná
Počet strán - 536

Anotácia
Krátko po vypuknutí apokalypsy traja ľudia hľadajú, ako sa dostať zo všeobecného chaosu. Lekárku a nastávajúcu matku Lilu tak veľmi zasiahne rozšírenie epidémie a násilia, že sa radšej zatvára pred svetom a pripravuje sa na príchod dieťaťa, kým spoločnosť okolo nej sa rúca. Kittridgea, známeho pod prezývkou Posledná denverská bašta, donútili okolnosti opustiť svoju pevnosť a vydať sa na cestu autom pomedzi nakazených len s niekoľkými zbraňami a plnou nádržou. Stredoškoláčka April bojuje, aby ochránila mladšieho brata v krajine plnej smrti a rozkladu. Títo traja zistia, že nie sú sami a že práve súdržnosť im dodá nádej aj v najtmavšej noci.
O sto rokov nato sa Amy a jej priatelia ďalej bijú za záchranu ľudstva, hoci nevedia, že pravidlá sa zmenili. Nepriateľ sa vyvinul do novej podoby a nová temná sila chystá svetu niečo oveľa desivejšie ako vykynoženie všetkého živého. Za porazenie Dvanástky bude musieť niekto zo statočných bojovníkov zaplatiť najvyššiu cenu.

Dvanástka je majstrovsky napísaný, dych vyrážajúci príbeh o prežití a sebaobetovaní


Obálka
Je dokonalá. Ešte krajšia než jednotka. Tie farby sú úžasné. Okrem toho úžasne vystihuje knihu. Ono sa to nezdá, ale to pole je v knihe dosť dôležité. A je to lepšia obálka než tá vpravo.

Obálka nie je to jediné, čo je lepšie ako v jednotky. Príbeh bol zaujímavejší, pútavejší, čítal sa rýchlejšie. Možno to je tým, že som si už na autora zvykla, ale nevadilo mi tam už ani to striedanie uhlov pohľadu. Rozhodne to bol obrad o 180° od jednotky. A to k lepšiemu. Mala som problém sa od toho odlepiť. Bolo to veľké prekvapenie. Keď som pri jednotke dúfala, že dvojka bude lepšia, tak ma ani nenapadlo že až o ťoľko.

V čom som sa zozačiatku zle orientovala, bol čas, v ktorom sa kniha odohrávala. Prvá kapitola bola za čias Amy, Petra a spol a bolo to päť rokov po konci jednotky. Hneď zistíme, že Maus a Theo sú už mŕtvi a chudáčik Caleb je sirota (to nie je spojler, fakt to bolo hneď na začiatku). Potom to skočilo na rok nula a po niekoľkých kapitolách späť. No zorientujte sa v tom! 
Akurát mi vadili vety typu O niekoľko rokov sa bude zamýšľať nad tým a tým... Nebolo ich zas toľko, ale predsa viac než je milé. Ale toho Letca tvojho bolo menej.


Ale tak, nebudem preháňat, nebola to žiadna katastrofa. Aj postáv tam bolo neúrekom, ale na konci knihy je prehľad postáv, odkiaľ sú, čo sú zač a iné užitočné informácie. Často som ho využívala. Je to veľmi užitočná pomôcka. 

Keď už som pri tých postavách, tak moja obľúbená bol Caleb. Škoda, že ho tam bolo tak málo. Inak mi bola sympatická väčšina postáv, až na Guildera a Lily. Ono možnože je fajn žiť mimo reality už len kvôli vašej psychike (nikto nepotrebuje traumu na celý život hoci v tomto prípade je otázne, aký dlhý ten život bude), ale fakt to "trochu" preháňala. Čítať si časopis o bábätkách, keď všade naokolo je kopa mŕtvol a ešte sa tvárila na akom super výlete je. Ehmm... Ešteže nechcela, aby každý meter zastavovali, kvôli nejakým fotečkám...

Viete čo je celkom irónia? Jedna z kolón sa volala Domovina a bolo to to najpríšernejšie miesto z celej knihy. Poviem vám, tam by som žiť teda rozhodne nechcela.

Som rada, že som knihy dostala naraz, pretože som si istá, že keby som jednotku čítala skôr (ak by som ju vôbec bola schopná dočítať), tak by som po dvojke už nesiahla. A to by bola škoda. Som zvedavá ešte na trojku. Ak ste si vy povedali, že pokračovanie už čítať nebudete, tak urobíte chybu. Ak ste prežili Priechod, toto nič nepokazí.

Napadlo ma, že z tohoto by bol zaujímavý seriál. Možno nejaké tie scény by neboli moc chutné, ale proste sa to na seriál podobalo. Autor niečo načal, potom skončila kapitola, začal o niečom inom a po niekoľkých kapitolách (keď už človek pomaly aj zabudol, že v knihe niečo také bolo) sa k tomu opäť vrátil.

Ak vás kniha zaujala o pracovný výtlačok môžete súťažiť v mojej súťaži (a o kopu iného).

Po jednotke by ma v živote nenapadlo, že táto kniha by mohla dostať také vysoké hodnotenie, ale hviezdičky dostala úplne oprávnene ;)


Za knihu sa chcem veľmi poďakovať vydavateľstvu IKAR
Knihu si môžete objednať TU.

Kam ďalej?

streda 8. mája 2013

Priechod (Justin Cronin)

Originálny názov - Passage
Séria - Priechod
Diel - prvý
Vydavateľstvo - IKAR
Rok vydania - 2010
Väzba - pevná
Počet strán - 648

Anotácia
Projekt Noe – tajný vládny experiment, ktorého cieľom je premeniť ľudské telo na smrtiacu zbraň. Lenže čosi sa škaredo pokazí. Dvanásť testovaných subjektov utečie a roznesie vírus meniaci ľudí na ešte nenásytnejšie, smrtiacejšie a prakticky nezničiteľné bytosti. Trinásty subjekt, šesťročné dievča menom Amy, zachráni agent FBI. Spolu utečú do oregonských vrchov, ďaleko od civilizácie zasiahnutej katastrofálnymi dôsledkami Projektu Noe.

Priechod prináša vari až priveľmi reálnu víziu sveta, kde vládne strach a pud sebazáchovy a kde osud ľudstva možno spočíva na pleciach zvláštneho tichého dievčatka. Ambiciózny, silný príbeh z pera oceňovaného a rešpektovaného autora Justina Cronina epickým rozmachom zahŕňa prvky katastrofy a boja o prežitie, sebaobetovania, ale i nádeje, a zaraďuje sa medzi najčítanejšie tituly leta 2010.

Obálka

Tá sa mi veľmi páči. Vypadá tak tajomne. Tan les ma akoby vábil. Vojdi sem! Vojdi sem! A ja by som vošla...
Som staršne rada, že IKAR použil túto obálku a nie tú vľavo. Tá sa mi vôbec nepáči

A teraz vás trochu uvediem do deja...
Kde bolo tam bolo, bol raz jeden blázon, čírou náhodou uznávaný vedec. Ktorému umrela manželka. Áno, takých je kopu. Ale tento si zobral do hlavy, že by nebolo od veci, keby vymyslel niečo, vďaka čomu by ľudia neumierali na rôzne choroby a tak. Pekná myšlienka, lenže vznikol vírus. A naň potreboval pár pokusných králikov. Niežeby im predtým povedal: Počuj starec, teraz do teba vpichnem vírus. Možno to neprežiješ, ale koho to trápi? Je to pre dobro ľudstva, si len obyčajný pešiak. Kým to robili dvanástim chlapom, ktorí aj tak mali hniť do konca života vo väzení, tak to bolo v pohode. Ale potom uniesli malé, šesťročné dievčatko menom Amy, ktoré opustili rodičia. To, že robia experiment aj z nej nikoho netrápilo, to že môže umrieť bolo všetkým ukradnuté, veď čo, denne umrú tisícky detí, tak jedno plus mínus. Koho to trápi? (To nie je moja bezcitnosť, snažím sa vám len priblížiť dej). Lenže z dvanástich väzňov sa stali nebezpečné zbane - výri, ako ich potom nazývali. A ušli. Epidémia sa rozrástla po celom svete. A Amy ostala nesmrteľná...

Pripadá vám to ako dej celej knihy? Tak to ste riadne vedľa! Toto tu sa odohralo asi tak na prvých sto stranách. A mňa čakalo ešte ďalších päťsto. A ja som bola zúfalá. Štýl písania autora mi absolútne nesadol, príbeh naťahoval jak gacu a myslím, že v pohode mohla byť kniha o polku kratšia. Číta sa brutálne pomaly (zabralo mi to dva týždne!), bolo tu (zbytočne) priveľa opisov a vadilo mi, ako sa skoro pri každej kapitole menili pohľady. Nemohlo to byť trebárs celé z pohľadu Amy? Alebo keby aj z Petrovho či Wolgastovho. Ale nie z (minimálne) dvadsiatich pohľadov. Taktiež mi vadilo ako si autor len tak z kapitoly na kapitolu preskočil nejaký čas, kľudne aj pár rokov akoby sa nechumelilo.

Začiatok bol hnusný a krutý, pre mňa za mňa nech si robia z väzňov odsúdených na doživotie aj hračky či otrokov, ale nie z maých, bezbranných dievčatok. 

Letca tvojho, veľmi obľúbené slovné spojenie v knihe, akýsi ekvivalent Dopekla alebo čosi také ma neuveriteľne iritovalo. Viac než nejaká Vnútorná bohyňa z Fifty Shades na ktorú sa mnohí sťažujú.


Avšak nemyslíte si, že to bolo hrozné. Nápad na príbeh bol super. Fakt sa mi to páčilo. To, že mi nesadlo spracovanie je už moja vec. Ale miestami ma to aj veľmi bavilo (hoci tých miest nebolo moc veľa). Tak trochu som ale čakala, že ma to bude baviť menej. 
Bolo tam kopu príbehov tak absurdne posplietaných, že naoko nemôžu mať toho veľa spoločného, ale napriek všetkému som to autorovi žrala. A napriek tomu, že okrem pokračovaní tejto série pravdepodobne nesiahnem po nijakej ďalšej knihe od Cronina, tak bolo poznať, že má nejaké skúsenosti s písaním. Nevedel ma totiž vôbec vtrhnúť do deja. 

Čo sa týka postáv, mala som problém vžiť sa do nejakej. Proste som čítala a čítala a v podstate mi bolo úplne ľahostajné čo sa komu stane. Aj keby z ničoho nič všetci padli a umreli, nepohla by som ani brvou. Aj keď Amy bola zlatá, Wolgast, Peter , Caleb, Alicia, Michael, Theo a Maus sympatickí. Dokonca aj Babcock (jeden z väzňov a Dvanástky) paradoxne patril k tým sympatickejším. Richadsa a Sanjaya som neznášala a najradšej by som ich minimálne prefackala, nech sa preboha spamätajú. V podstate väčšina postáv boli hnusní ujovia, ktorým záležalo len na svojich záujmoch. 
Zdá sa vám, že tých postáv je akosi moc? Vtipné. Tých postáv tam totiž bolo toľko, že by mohli kľudne zaplniť celú túto recenziu a ešte by boli písaní pekne nahusto. 
Mimochodom Wolgast a Doyle mi pripomínali Mužov v čiernom. Nepýtajte sa ma prečo. Netuším. Ale bolo to tak.

Viete čo je najhoršie? Že je úplne jedno, či je to len fantázia, alebo realita, nebolo to také neuveriteľné ako malo byť. Ľudia sú už teraz chamtiví, chcú mať to, čo nemôžu, pokúšajú sa o nemožné nestarajúc sa o dôsledky. A vzhľadom k tomu, že v knihe nebola nijaká mágia, iba veda. A práve to je na tom strašidelné. Že to raz môže byť realita. Práve preto viac obľubujem tú mágiu. 

Už o necelý týždeň by malo výjsť pokračovanie, Dvanástka. A o čom je zas tá?

Krátko po vypuknutí apokalypsy traja ľudia hľadajú, ako sa dostať zo všeobecného chaosu. Lekárku a nastávajúcu matku Lilu tak veľmi zasiahne rozšírenie epidémie a násilia, že sa radšej zatvára pred svetom a pripravuje sa na príchod dieťaťa, kým spoločnosť okolo nej sa rúca. 
Kittridgea, známeho pod prezývkou Posledná denverská bašta, donútili okolnosti opustiť svoju pevnosť a vydať sa na cestu autom pomedzi nakazených len s niekoľkými zbraňami a plnou nádržou. Stredoškoláčka April bojuje, aby ochránila mladšieho brata v krajine plnej smrti a rozkladu. Títo traja zistia, že nie sú sami a že práve súdržnosť im dodá nádej aj v najtmavšej noci.
O sto rokov nato sa Amy a jej priatelia ďalej bijú za záchranu ľudstva, hoci nevedia, že pravidlá sa zmenili. Nepriateľ sa vyvinul do novej podoby a nová temná sila chystá svetu niečo oveľa desivejšie ako vykynoženie všetkého živého. Za porazenie Dvanástky bude musieť niekto zo statočných bojovníkov zaplatiť najvyššiu cenu.


Ja ju už mám rozčítanú, ale som len na začiatku a úprimne dúfam, že bude zaujímavejšia.



Za knihu ďakujem vydavateľstvu Ikar
Knihu si môžete kúpiť TU.


Kam ďalej?

pondelok 6. mája 2013

Polročná súťaž


Tak a je tu dlho sľubovaná súťaž. Je to neuveriteľné, ale môj blog dnes oslavuje pol roka. Stále mám pocit, že som si ho len pred chvíľou zakladala. A koľko sa mi toho medzičasom podarilo! Som na seba hrdá ;) 95 pravidelných čitateľov, vyše 16 100 vzhliadnutí blogu, 131 fanúšikov na facebooku, 650 komentárov (ale sú v nich zarátané aj tie moje). Celkovo som so sebou spokojná a za to ďakujem vám, mojim čitateľom. Veľmi si vážim, že môj blog čítate.
Taktiež sa mi podarila nadviazať spolupráca s vydavateľstvami Fragment a Fortuna libri, kníhkupectvami Antiquariat.sk, Literama a Knihcentrum a spoločnosťou Albatros media
A ako to lepšie osláviť ako súťažou?

Podmienky súťaže 

  • Do súťaže sa môže zapojiť každý, kto má adresu v SR alebo ČR
  • Môžete súťažiť od 6.5 až do 20.6. Víťaza vyhlásim 21.6, teda na moje šestnáste narodeniny. Vybere ho Random.org.
  • Vždy môžem pravidlá zmeniť
Keďže som vám práve prezradila, kedy mám narodeniny, tak sa vôbec nenahnevám, keby mi chcel niekto niečo poslať ako darček. Adresu by som mu veľmi ochotne poskytla ;)

A o čo hráte vy? 



Som roztrieštená a Zakletá do súťaže darovala spoločnosť Albatros media, Čierny sneh, Pod krídlami motýľa a Mayské proroctvo 2 darovalo vydavateľstvo Fragment (mimochodom, na všetky tri sú recenzie na blogu). Dvanástka je pracovný výtlačok v brožovanej väzbe, raz čítaný, ale snáď vám to vadiť nebude. Ten a Anjela do súťaže darujem ja. A knihu Viac teba darovala kamarátka (ktorej ďakujem). Ju kniha nebavila, tak sa hádam nájde niekto z vás, komu kniha spraví radosť. No a plus nejaké záložky. 

Výherci budú štyria. Všetci budú vylosovaní. Ten koho vylosujem prvého si vybere prvý, ten koho vylosujem druhého si vyberie druhý, tretí vylosovaný tretí a poslednému ostanú zvyšné. Jedinou podmienkou je nevybrať si Roztrieštenú aj Zakletú, lebo predpokladám, že o ne bude najväčší záujem, tak nech majú radosť dvaja ;)


SÚŤAŽNÝ FORMULÁR


Snáď sa vám výhry páčia. Ešte plánujem jednu súťaž, konkrétne "adopciu", ale nie kníh, ale kozmetiky. Tá bude na blogu 20.6 a skončí spolu s touto. Viem, že sa to možno na tento blog nehodí, ale mám nejaké veci, ktoré nepoužívam a niekoho (baby) možno potešia. 

utorok 30. apríla 2013

Mesačná chvastačka - apríl


Knihy prečítané
Markutské království 2 - Paprsek (Formanová) - RC 
Zamilovaní anjeli (Kate) - RC 
Prokletí ohně (Wolfová) - RC 
 Mayské proroctvo - Zápas o osud ľudstva (Raedeke) - RC 
Mayské proroctvo 2 - Hadia špirála (Raedeke) - RC 
 Dedička (Hockingová) - RC 
 Prímerie (Hockingová) - RC 
 Päťdesiat odtieňov temnoty (James) - RC
 Anjel (McNish) - RC 
 Čistá láska (Benková) - RC 
 Piráti! Dobrodružství s bílou velrybou (Defoe) - RC 
 Priechod (Cronin) - rozčítané

Knihy kupované




Nuž hej, vravela som si, že si nič nekúpim. Ale nedalo sa odolať. Dokonalý pár som si kúpila na Martinuse, keď mali deň bez poštovného za veľmi dobrú cenu a Cicuškine zápisky na bazoši. Za tri eurá, no nekúp to!

Knihy vyhraté


Tento mesiac sa mi darilo na facebooku. Tričko a záložku Na vine sú hviezy som vyhrala v súťaži na Buxe a ešte koncom marca knihu podľa vlastného výberu na CooBoo. Ako vidíte voľba padla na Rudú jako rubín, ku ktorej som sa (žial) ešte nedostala. Ale teším sa na ňu. 

Knihy darované 


Nie, nemala som narodeniny, meniny, ani som nemala druhé Vianoce. Knižky od Bronteových som dostala od babky (resp. som si o ne poprosila, ale to je fuk) a Vykúp moje srdce mi kúpila kamarátka. Len tak z lásky (a za to, že som jej dovolila odfotiť ma, ale to je detail :D)

Knihy vymenené


Tento mesiac sa mi podarilo vymeniť samé krásne kúsky. Ako prvé to boli Naprieč vesmírom a Mechanický anjel, potom Odstíny života (ktoré majú troška poškodený obal, ale to vôbec nevadí) a včera mi dorazila kniha Harry Potter: Filmové čary. Je tam všetko - od toho, ako sa natáčal metlobal, či scény povedzme s testrálmi až po list z Rokfortu či Dekréty o vzdelávaní našej milej Umbridgeovej. Doteraz som z nej strašne nadšená. Bála som sa, či tam nebudú chýbať nejaké veci (trebárs aj ten list), ale chýbal len prebal a to je to najmenej. 

Recenzné výtlačky


Fotky som fotila ešte včera, pretože som netušila, že mi dnes dojdu ešte Ľadové oči. Tie mi poslal (ako inak) Fragment. Priechod a Dvanástku mi poslal Ikar na skúšku, či so mnou budú spolupracovať. Päťdesiat odtieňov temnoty som si vypýtala od Albatros media a neľutujem. Ešte lepšia, než jednotka. Piráti! Dobrodružství s bílou velrybou mi poskytlo Knihcentrum, Dedičku a Prímerie Fortuna libri a Čistú lásku samotná autorka. Na všetky knihy okrem Ľadových očí, Priechodu a Dvanástky už nájdete recenziu.

Knihy dohromady


No a plus tie Ľadové oči. Ale nechcelo sa mi to kvôli nim fotiť znovu :D Myslím, že môžem povedať, že sa mi tu nahromadili samé pekné kúsky a čo som ešte nečítala, tak na to sa veľmi teším ;)

nedeľa 28. apríla 2013

Čo ma čaká (a neminie)?

Takýto článok som našla v piatok na blogu u Anette, tak som si povedala, že by nebolo zlé napísať to tiež. Takže tu je kôpka toho, čo ma aktuálne čaká? Niekomu sa to môže zdať veľa, niekomu málo. Pre mňa je to ale viac než dosť, pretože som si ešte vypýtala Ľadové oči od Fragmentu a Roztreštenú a Zakletú od Albatrosu. Ktovie, čo mi ešte pochodí. Ale povedala som si, že už si budem lepšie vyberať ;)
Ale teraz už ku knihám. Mám tu päť kníh od sestier Bronteových vrátane Jany Eyrovej a Búrlivých výšin. Búrlivé výšiny som mala vybraté v Mesačnom párovaní, tak sa to budem snažiť prečítať aspoň v máji. Ďalej tu mám Meno hviezdy, Vykúp moje srdce, Naprieč vesmírom, Rudá jako rubín, Draki, Mechanického anjela, Odstíny života a Padlých anjelov. Jednotku mám už od decembra a najviac, čo som z nej prečítala, bola anotácia. Dvanástka je recenzný výtlačok, pustím sa do nej hneď po Priechode. No a Hex Hall mám požičané už vyše mesiaca od E_V_E, ale zatiaľ som sa k tomu nedostala. Snáď sa mi to už po Dvanástke podarí. Aj keby som medzitým mala mať kopu ďalších recenzákov. No a štvorku a päťku Stefanových denníkov mám z knižnice napriek tomu, že som si vravela, že si nič nepožičiam. Viac v meme Štedrosť knižnice
Už som si povedala, že si ani knihy kupovať nebudem. Ale ako sa poznám, tak mi môžete tak popriať veľa šťastia.


A tiež tu mám jedno "prekvapenie" pre vás. Preto v úvodzovkách, že už som vám to povedala dávnejšie. Pondelok 6.5 očakávajte na mojom blogu súťaž. Je to neuveriteľné, ale môj blog bude mať už polroka! Niektoré ceny už mám, niektoré ešte nie, ale môžete sa tešiť napríklad na novinku Zakletá. Viac v pondelok ;)


A čo vy? Tiež sa vám takto kopia knižky? Čítali ste nejakú z týchto? Páčila sa? Alebo vás nejaké z týchto tiež čakajú?