štvrtok 2. júna 2016

Hitparáda kníh - marec - májNajlepšia kniha
The Crown (Kiera Cass) 
Okej, nie je to najlepšia kniha na svete, ani najlepšia séria. Plno klišé, hlúpostí a tak, ale to nič nemení na to, ako som si celú sériu veľmi užila a ako mi bude chýbať. Navyše od After 1, ktorú som čítala úplne na začiatku marca to bola prvá kniha, ktorá ma naozaj vtiahla do deja a nemohla som ju prestať čítať, kým nebol koniec. 
Najhoršia kniha
Klub bitkárov (Chuck Palahnuik)
Ako by som to... vďaka tejto knihe som si konečne založila na Goodreads poličku Shits. Toto bola proste neskutočná sračka, inak to nazvať neviem. Ani som to nedočítala, to sa nedalo.


Najväčšie prekvapenie 
After: Bozk (Anna Todd)
Keď táto kniha vychádzala, bola som si istá, že ju nikdy v živote nebudem čítať. Lebo veď fanfiction. Na One direction, Že však načo. Oni ma nezaujímali a fanfiction... Blé. Ale odvtedy som si 1D zamilovala, rozhodla sa, že s nimi táto kniha nemá vlastne vôbec nič spoločné a prekvapivo si oba diely užila. Aj keď ma stali neskutočné množstvo nervov.
Recenzia TU.Najväčšie sklamanie
My ostatní tu len tak žijeme (Patrick Ness)
Autorove Sedem minút po polnoci je zatiaľ najlepšia kniha, čo som tento rok čítala. Bola dokonalá. Aj keď som počula, že táto sa jej nevyrovná, vyzerala dobre a čakala som, že bude uh, dobrá. Ale akosi sa mi absolútne nepáčila. Vôbec mi nesadla.
Recenzia TU.
Najoriginálnejšia kniha
Peter Pan (James M. Barrie)
Je dôvod, prečo je táto detská klasika stále taká obľúbená. U mňa síce vedie film, lebo tu bolo množstvo zbytočných opisov a tak, ale originálne to rozhodne bolo.
Recenzia TU.

Najnapínavejšia kniha
The Crown (Kiera Cass)
Neviem, či som čítala niečo vyslovene napínavé, ale povedala by som, že toto má k tomu najbližšie. Pretože tuto nebolo tak jasné, s kým Eadlyn skončí, ako to bolo v prípade Americy, tak som bola zvedavá.


Najnudnejšia kniha
Volanie divočiny (Jack London)
Popravde, ani toto som nedočítala. Skoro som umrela od nudy. Má to 67 strán, čo sa zdá v pohode, ale v skutočnosti mi to pripadalo, akoby to malo 670 strán a každá z nich bola pre mňa utrpením. Takže som zvládla asi 20 strán a aj to bolo peklo.

Najromantickejšia kniha
Magnus Bane: Zápisky veľkobosoráka (Cassandra Clare)
Pôvodne som chcela vybrať After, lebo to je že kvázi romantická vec, ale potom som si to rozmyslela. Lebo tie dve Malec poviedky boli fakt romantické a zároveň neskutočne roztomilé.
Recenzia TU.

Najočakávanejšia kniha
The Crown (Kiera Cass)
Nielenže štvorka skončí celkom napínavo a zaujímavo, navyše je to jedna z mojich obľúbených sérií, proste som potrebovala posledný diel!

Najkrajšia obálka
Síce sa mi páči najmenej zo série, lebo tá modelka vyzerá čudne, keď zakryjem tvár, je obálka dokonalá.Najškaredšia obálka
Huckleberry Finn (Mark Twain)Ale tak... je to staré. Tak to nikoho netrápi.
Najlepšia hrdinka
Eadlyn Schreave - The Crown
V The Heir síce tuším nebola nejako super, ale tu to bola skvelá hrdinka. (Okrem toho je to moja jediná možnosť do tejto kategórie, ehm.)Najlepší hrdina 
Magnus Bane 
Okej, tu tiež nebola žiadna iná možnosť. Zbožňujem Magnusa, nebolo možné vybrať nikoho iného. Proste Magnus <3
(Aj keď som si fakt zamilovala aj Kilea v The Crown)

Najlepší pár
Magnus Bane + Alec Lightwood
MALEC! <3 

6 komentárov:

 1. Stále krutim hlavou nad tym, aký máš skvelý vkus. Súhlasím s tebou. Avšak tú Cassandru Clare si ešte len prečítam - nikdy nevyšiel čas :( no už to nesmiem odkladať :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vždy ma tvoj komentár poteší, lebo stále sa moc teším, že sa zhodneme :D
   Cassandra je skvelá. Len to "trochu" preháňa už :D

   Odstrániť
 2. Zrovna dneska jsem dočetla Infernal Devices a byla rozhodnutá, že do knih o Magnusu Baneovi se pouštět nebudu, ale začínám být docela nahlodaná. Protože přesně jak píšeš – prostě Magnus <3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Na ostatných môžeš kašlať, ale Magnusa treba prečítať. Minimálne aspoň tie 4 poviedky, ktoré boli perfektné :3

   Odstrániť
 3. porad premyslim nad tim After, vsichni o tom kecaj, ale ja nevim no, jestli to bude muj salek ... :-/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tiež si nie som istá, či by sa ti to páčilo, ale tak skúsiť to môžeš :D

   Odstrániť

Ďakujem vám za každý komentár :)

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.