nedeľa 2. decembra 2012

Posuď knihu podľa obalu 1

Meme z dieľne Syki. Bude sa objavovať každú nedeľu a úlohou je pridať anotáciu na hociakú knihu a pridať vlastný názor...

Názov knihy - Mágia krvi
Autor - Tessa Grattonová
Dátum vydania - 4.12
Anotácia
Mágia spojená s krvou vždy symbolizovala dávne ľudské túžby po moci, bohatstve a nesmrteľnosti. Tentoraz má pomôcť pravde! 
Začať je ľahké. 
Nakresliť kruh... doprostred položiť suchý list... posypať trochou soli... odrecitovať niekoľko latinských slov... pridať kvapku krvi... 
Tínedžerka Silla Kennicotová vidí všade krv. Záhadná smrť rodičov jej neschádza z mysle, neverí obvineniam, podľa ktorých jej otec zavraždil matku a potom spáchal samovraždu. Jedného dňa od neznámeho menom Diakon dostane balíček, knihu kúziel, ktoré zozbieral jej otec. Prevteľovacie, oživovacie, spútavacie... Všetky majú niečo spoločné: treba pri nich použiť krv. Na cintoríne pri hrobe rodičov Silla pokúša osud – a kúzla fungujú! Zapojí sa aj brat Reese a ešte niekto – nový chlapec zo susedstva Nick. Je zvláštny, nenávidí svoju nevlastnú matku a až akosi pridobre sa vyzná v krvavej mágii. Silla úprimne túži očistiť meno svojho otca a chce na to použiť mágiu. Lenže je tu ešte niekto, kto má obrovskú moc a záujem o získanie magickej knihy, aby tajomstvo zostalo navždy pochované. Môže Silla veriť svojej láske? A akú obeť jej treba priniesť? 
Vynikajúce čítanie pre fanúšikov románov plných temnej mágie a mýtických tvorov! 


Môj názor
Kniha ma naozaj najprv zaujala obálkou. Je taká gotická a tajomná. Svoje robí aj to, že obálka nemá veľa farieb, takže tam tá červená krásne svieti. Na knihu sa teším a určite sa ju budem snažiť prečítať čo najskôr.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem vám za každý komentár :)

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.