sobota 12. januára 2013

Vykúpenie (Lauren Kate)

Originálny názov - Rapture
Diel - štvrtý
Vydavateľstvo - IKAR
Rok vydania - 2012
Väzba - pevná
Počet strán - 296

Anotácia
Lucin a Danielov čas sa neodvratne míňa ako piesok v presýpacích hodinách. Na to, aby zastavili Lucifera, potrebujú nájsť miesto, kde na Zem dopadli anjeli. Temné sily ich stále prenasledujú a Daniel nevie, či to dokáže – žiť len pre to, aby znova a znova Luce stratil. A predsa spolu čelia ťažkému súboju, na ktorého konci ležia mŕtve telá... a anjelský prach. Obete budú veľké. Srdcia zničené. Luce odrazu vie, čo musí prísť. Osud jej určil byť s niekým iným než s Danielom. Kliatba, ktorú spolu znášali, sa vždy týkala len jej – a lásky, ktorú zavrhla. Všetko závisí od jej rozhodnutia. Kto v boji o Luce vyhrá? Prekvapujúce rozuzlenie očarujúcej série Padlí anjeli. Nebesá už nemôžu viac čakať!

Postavy
Po Billovi som už teraz nebol veľmi dôverčivá k novým postavám, hoci si to možno nezaslúžili. Napr. Profesorovi Mazottovi alebo Dee.
A Váhy ma strašne, neuveriteľne rozčuľovali. Naivní, sprostí tupci, ktorí si mysleli, že majú svet pri nohách, že všetko čo robia je správne.
Luce. Teraz už bola naozaj silnejšia a jej myšlienkové pochody mi už tak neliezli na nervy. Proste teraz bola v pohode. Nebola z nej ďalšia Bella. A Daniel tiež. Konečne sa mi podarilo obľúbiť si ho... takže skvelé, že sa to podarilo aspoň v poslednom diele. A neboli tam ani tie strašné strašne srdcervúce časti.
Len som celkom nepochopila, že Luce z ničoho nič zmenila názor na Cama. Bez nijakých tých podnetov alebo tak. Nechápala som úplne, čo ju k tomu viedlo, veď dovtedy ho nenávidela.

Koniec a všetko ostatné, čo sa toho týka
Nie, nebudem spojlerovať, skôr tu vypíšem svoje pocity.
Obete. Všetky ciele si vyžadujú obete a hoci aj tuto boli veľké, predsa len neboli také, ako som čakala, takže ma to tak nesklamalo. Prvých 80 strán bolo nudných a sklamalo ma to. Potom sa to ale našťastie rozbehlo a bolo to na úrovni ostatných kníh, hoci o čosi náboženskejšie. Ale uznávam, že miestami som mala dojem, akoby som sledovala úplne iný príbeh ako ten o Luce a Danielovi, ale nejaký iný, ktorý som nečítala.
Koniec mi však začiatok vynahradil.
Koniec - tri veci. Prvá - skvelé, úžasné, hoci nie veľmi prekvapivé , lebo to patrilo aj k mojim alternatívam, hoci za iných okolností. Druhá - fakt nemám slov (a to sa veľmi často nestáva! :D) Tretia, a teda úplný koniec dopadol podľa mňa katastrofálne. Jeden z najhorších koncov, aké som podľa mňa čítala. Ok, je to len môj názor a ak vy máte iný, ja vám ho nebeirem. Niekomu sa to možno môže zdať roztomilo romantické alebo tak nejak ale hentak to rozhodne skončiť nemalo! Som myslela, že to skončí v stave v akom to bolo pri prvej veci. Hento bolo hrozné, hrozné, hrozné!!! Čo to Lauren/Lucy/Daniel urobili?
Ešte stále sa spamätávam (a to som to dočítala včera večer).

Môj názor
Asi sa tu nedočítate súvislého textu, budú to len akési moje myšlienky v bodoch.
Na Vykúpenie som sa veľmi veľmi tešila.
Ak ste to čítali, všimli ste si ten preklep v prológu? Ja hneď. Vo Vášni, keď písali o Páde, tak tam boli stovky, tisícky anjelov. A v prológu Daniel povedal, že vyše sto miliónov.
Uznávam, že hoci to bolo miestami až presladené (a aby bolo jasné, ja nie som veľká romantička :D) tak tuto mi to absolútne nevadilo. Proste to tam sedelo.
A vôbec mi neprišlo, že prešlo v knihe len deväť dní.


Kam ďalej?

2 komentáre:

  1. Teším sa na túto knihu ! Veľmi čítala som všetky predošlé diely a som vážne zvedavá :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ja s tým stále nie som spokojná :D

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem vám za každý komentár :)

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.