Zobrazujú sa príspevky s označením Jana Formanová. Zobraziť všetky príspevky
Zobrazujú sa príspevky s označením Jana Formanová. Zobraziť všetky príspevky

nedeľa 27. apríla 2014

Moje podpísané zlatíčka

Predvčerom takýto článok uverejnila Vendea, čím ma inšpirovala k tomu, aby som ho napísala aj ja. Nemám síce až toľko kúskov, ale som spokojná :D 
V tomto článku veľa textu nebude, proste si iba užite fotky :D 


nedeľa 31. marca 2013

Markutské království 2 - Paprsek (Jana Formanová)

Séria - Markutské království
Diel - druhý
Vydavateľstvo - Nová Forma
Rok vydania - 2012
Väzba - pevná
Počet strán - 396

Anotácia
Román je pokračováním knihy Markutské království 1 - Kletba. V první části Lucie odhalila kletbu Katanga. Nyní pátrá dál. Snaží se přijít na všechna tajemství, která tajemně pohádkové území skrývá. Ale podaří se jí to? Jak šokující pro ni budou všechny zjištěné skutečnosti? A pomohou jí vůbec k záchraně říše? Pomohou jí třeba alespoň k návratu domů? To a mnoho dalšího zjistíte z příběhu Markutského království, které právě pokračuje...

Postavy
Začnem teda s Luciou. Tá bola v tomto diele ešte tvrdohlavejšia (kto by si pomyslel, že to ešte ide?), častokrát aj zbytočne. Veľa krát ma tým neskutočne vytáčala, pretože to nebola len hrdosť a tá tvrdohlavosť, ale aj neuveriteľná stupidita. Na to, že bola odo mňa o dobrých osem-desať rokov staršia, tak si myslím, že by som sa správala rozumnejšie. Myslím, že by som sa skôr prispôsobila...Lukáš je konečne niekto, kto má okrem Lucie tam normálne meno. Ale tiež som si ho veľmi neobľúbila. Tým svojím vyjadrovním, slangom a všetkým ostatným mi tiež liezol poriadne na nervy. Myslím, že bol ako typický teeneager z dnešnej doby, čo nemyslím ako veľký kompliment. Dokonale by sa sem proste hodil. Ehm, aj vy máte niekedy pocit, že ste sa mali narodiť v nejakej dávnej dobe (Někdy se mi zdá, že patřím, do jiný doby. Chodím sem a tam, tak jak se cítit mám... La, la, laj - Ewa Farna.... Ale vystihuje)
Nemyslite si teraz ale, že som nemala rada žiadne postavy. Markucia som mala stále veľmi rada, dokonca čím ďalej, tým viac a v podstate Melenia takisto. Martinius je však zas čosi iné, lebo ako som spomínala v recenzi na prvý diel, bol príliš dobrý a ja takých moc nemusím.
Späť však k tomu Markuciovi. Podľa kresby vôbec nebol taký desivý, ako bol opísaný a ja som si ho proste vôbec nevedela predstaviť. Je ale pravda, že už som si ho ako obyčajnú jašteričku nepredstavovala. Takže to splnilo svoj účel.
A Artalonu som neznášala úplne od začiatku, ale tak kto by sa mi divil? Akurát meno mala pekné. Také zaujímavé.

Môj názor
Táto kniha sa mi páčila menej než tá prvá, nielen preto, že sa mi z nejakého dôvodu čítala pomalšie. Bola podľa mňa písaná menej pútavo a celkovo bola trochu zbytočne rozťahaná.
Nehovorím však, že bola zlá. Keďže jednotka bola úplne super, tak by sa hádam ani nedalo, aby táto bola zlá. Len v porovnaní s jednotkou bola slabšia. A o polku hrubšia... :D
Čo sa týka doby, v ktorej sa Lucia ocitla, tak si neviem predstaviť, aký ťažký život museli mať. Bez elektriny, mobilu a svojho notebooku by som sa cítila neúplná. Neviem si predstaviť, žeby niečo také nastalo aj u nás. Nemyslím to doslovne tak, ako to bolo v Markutskom královstve, ale predsa.
Ale čo ma na knihe naštvalo úplne najviac, bol ten koniec. Keby kniha mala ešte tretí diel, tak by bol úplne super. Ale takto mi to prišlo nedokončené. Strašne otvorené. Veď ja vlastne ani neviem, ako to vlastne skončilo. To ako fakt? Takýto koniec?

Hodnotenie som chcela dať o pol hviezdičky vyššie, ale vďaka tomu koncu ho také proste dať nemôžem. Takže hodnotenie je takéto:


Za knihu ďakujem samotnej autorke. 
Knihu si môžete objednať TU.

Kam ďalej?

piatok 29. marca 2013

Mesačná chvastačka - Marec


Nie nadarmo sa hovorí, že marec je mesiac kníh. Ja mám o tom pár dôkazov, ktoré zachvíľku uvidíte. Ešte je na ceste zopár kníh, ale tie mi prídu predpokladám (a dúfam) v utorok, čo už bude apríl, tak som si povedala, že ju už spravím :) Okrem toho, musí mi niečo ostať aj na budúci mesiac. Nieže tá bude prázdna :)
Každopádne myslím, že som tento mesiac získala samé zaujímavé kúsky :)


Knihy prečítané
Anna krví oděná (Blake) - RC
 Zasvätená (Hand) - RC
 Neodolateľné vábenie (Sabová)
Očami vraha (Hathaway)
 Titus Andronicus (Shakespeare) 
Demonata - Lord Zarmut (Shan) - RC
Muj příběh - Pompeje (Reidová)
 Vek zázrakov (Karen Thompsonová Walkerová) - RC 
Pýcha a predsudok (Austenová)
 Temné vízie 3 - Vášeň (Smith) - RC 
 Pod krídlami motýľa (Bicker) - RC 
Obchod so šťastím (Semina) - RC 
 Markutské království - Kletba (Formanová) - RC


Knihy kupované


Nutne som chcela (a potrebovala) si niečo kúpiť a tak mi voľba v kníhkupectve padla na Meno hviezdy. Samozrejme, že som sa k nej ešte nedostala a bohvie kedy ju prečítam, ale to mi nezabráni tešiť sa z nej :)


Knihy vyhrané


Knihu som vlastne vyhrala ešte koncom minulého mesiaca u E_V_E. Nemyslite si ale, že tento mesiac som žiadne šťastie nemala... len tá kniha ešte neprišla. Viac budúci mesiac. 


Knihy vymenené


Moja sťažnosť minulý mesiac zabrala! Podarilo sa mi do zbierky získať samé nádherné kúsky, z ktorých som nečítala len Draki. Čo sa týka Nernie, týmto si môžem zablahoželať, lebo už mi chýba len päť kníh, nie sedem :D


Recenzné výtlačky


Svoj prvý recenzný výtlačok som dostala minulý mesiac, ale tento sa to už akosi rozbehlo. Markutské království 1,2 mi poslala Jana Formanová, Obchod so šťastím, Mayské proroctvo 1,2, Pod krídlami motýľa a Temné vízie vydavateľstvo Fragment, Zamilovaných anjelov a Anjela Antiquariat a Prokletí ohne vydavateľstvo Metafora spolu s autorkou, čo bola len jednorazová spolupráca...
Čo je prečítané a čo nie môžete vidieť hore v Prečítaných kníhách a Markutské království 2 je akurát rozčítané... takže tú vytŕčajúcu záložku si nevšímajte. 
Mimochodom, oba diely Markutského kráľovstva mám aj podpísané :) a s venovaním :D


Knihy pohromade


No, a tu sa môžete pokochať pohľadom na všetkých šestnásť kníh pohromade. 

Snáď ste aj vy mali taký podarený mesiac (že ani nestíhate čítať). Aké kúsky ste získali vy?

štvrtok 28. marca 2013

Markutské království - Kletba (Jana Formanová)

Séria - Markutské království
Diel - prvý
Vydavateľstvo - Nová Forma
Rok vydania - 2011
Väzba - pevná
Počet strán - 200

Anotácia
Jen pojďte a vstupte do příběhu plného tajemství a záhad. Spolu s Lucií, úplně obyčejnou studentkou, se dostanete do neznámého světa, které je obestřeno podivnou kletbou. Jakou? A do jakého světa se vlastně Lucie dostala? Existuje pro ni vůbec cesta zpět? Tyto a spousta dalších otázek se před vámi budou postupně odkrývat.

Postavy
Lucia bola na môj vkus až priveľmi zbytočne tvrdohlavá. Ale na druhej strane, keď si niekedy trvala na svojom, tak to stálo za to. Monet bol zas veľmi vtipný. A ani sa o to nesnažil. Čo ma privádza k tomu, že v knihe boli zaujímavo volené mená. Predsa len, kde už nájdete Van Gogha, Moneta, Salvatora Daliho, Charlesa Dickensa a mnohých ďalších pokope? A tiež sa kľudne stavím, že ten Will, čo pracuje v stajniach je Shakespeare. A teraz k princom. Markucius mi bol ako jediný sympatický od začiatku, ostatní dvaja si to vymenili. Melenius mi na začiatku prišiel strašne namyslený, potom však začal byť v pohode a ja som si ho obľúbila. Martenius bol jeho pravý opak - na začiatku som ho mala celkom rada, potom však začal byť, ako povedal Mel, naozaj hodný a tým mi liezol na nervy. Nemám rada prílišných dobrákov.
A ešte k tomu Markuciovi - toho som si predstavovala ako obyčajnú jašteričku. Viete, aká sranda by bola, keby obávaný, hrozivý netvor je obyčajná jašterička? Samozrejme, žiadna jašterička to nebola, ale ako predstava to nebolo zlé :)

Môj názor
Bola to taká rozprávka. O prekliatom kráľovstve, troch princoch, netvorovi a dievčine, ktorá má zachrániť celé kráľovstvo.Bolo to ale veľmi vtipné. Predsa len, keď sa stretnú dva rozličné svety, tak vzniká kopa humorných situácii. Jeden nevie čo je to, druhý zas čo je ono. Čo mi prišlo ale neuveriteľné, že nech sa tam Lucia dostala akokoľvek a či už bola z iného sveta, z minulosti prípadne budúcnosti, tak ako to, že tam nebola nijaká jazyková bariéra? Predsa len, keby ja jednalo o angličtinu, tak to pochopím, ale predstavte si, že by bola čeština svetový jazyk. Poprípade jediný jazyk na svete (aspoň by som sa nemusela nijaký iný učiť a každému by som rozumela :D)
Kniha bola písaná veľmi pútavo a veľmi rýchlo som ju prečítala. Ale tak, je o polovicu tenšia ako dvojka. Inak, kniha bola doplňovaná autorkyními kresbami, ktoré boli tiež veľmi pekné a pomohli mi si danú osobu či osoby lepšie predstaviť. Pretože nič nie je lepšie, ako keď ilustrácie kreslí autorka, pretože tá si vie danú postavu najlepšie predstaviť.
Kniha bola skvelá, fakt sa mi páčila. Myslím, že na rozprávky nikdy nie sme dosť starí :) A ak budete mať príležitosť niekedy sa ku knihe dostať, tak ju určite neprepásnite :) Takže moje hodnotenie je celkom jednoznačné:




Za knihu ďakujem samotnej autorke. 
Knihu si môžete objednať TU.

Kam ďalej?