Predvčerom takýto článok uverejnila Vendea, čím ma inšpirovala k tomu, aby som ho napísala aj ja. Nemám síce až toľko kúskov, ale som spokojná :D
V tomto článku veľa textu nebude, proste si iba užite fotky :D
Lukáš je konečne niekto, kto má okrem Lucie tam normálne meno. Ale tiež som si ho veľmi neobľúbila. Tým svojím vyjadrovním, slangom a všetkým ostatným mi tiež liezol poriadne na nervy. Myslím, že bol ako typický teeneager z dnešnej doby, čo nemyslím ako veľký kompliment. Dokonale by sa sem proste hodil. Ehm, aj vy máte niekedy pocit, že ste sa mali narodiť v nejakej dávnej dobe (Někdy se mi zdá, že patřím, do jiný doby. Chodím sem a tam, tak jak se cítit mám... La, la, laj - Ewa Farna.... Ale vystihuje)
Nehovorím však, že bola zlá. Keďže jednotka bola úplne super, tak by sa hádam ani nedalo, aby táto bola zlá. Len v porovnaní s jednotkou bola slabšia. A o polku hrubšia... :D
Lucia bola na môj vkus až priveľmi zbytočne tvrdohlavá. Ale na druhej strane, keď si niekedy trvala na svojom, tak to stálo za to. Monet bol zas veľmi vtipný. A ani sa o to nesnažil. Čo ma privádza k tomu, že v knihe boli zaujímavo volené mená. Predsa len, kde už nájdete Van Gogha, Moneta, Salvatora Daliho, Charlesa Dickensa a mnohých ďalších pokope? A tiež sa kľudne stavím, že ten Will, čo pracuje v stajniach je Shakespeare. A teraz k princom. Markucius mi bol ako jediný sympatický od začiatku, ostatní dvaja si to vymenili. Melenius mi na začiatku prišiel strašne namyslený, potom však začal byť v pohode a ja som si ho obľúbila. Martenius bol jeho pravý opak - na začiatku som ho mala celkom rada, potom však začal byť, ako povedal Mel, naozaj hodný a tým mi liezol na nervy. Nemám rada prílišných dobrákov.
Bolo to ale veľmi vtipné. Predsa len, keď sa stretnú dva rozličné svety, tak vzniká kopa humorných situácii. Jeden nevie čo je to, druhý zas čo je ono. Čo mi prišlo ale neuveriteľné, že nech sa tam Lucia dostala akokoľvek a či už bola z iného sveta, z minulosti prípadne budúcnosti, tak ako to, že tam nebola nijaká jazyková bariéra? Predsa len, keby ja jednalo o angličtinu, tak to pochopím, ale predstavte si, že by bola čeština svetový jazyk. Poprípade jediný jazyk na svete (aspoň by som sa nemusela nijaký iný učiť a každému by som rozumela :D)