Zobrazujú sa príspevky s označením Co by kdyby.... Zobraziť všetky príspevky
Zobrazujú sa príspevky s označením Co by kdyby.... Zobraziť všetky príspevky

štvrtok 3. októbra 2013

Co by kdyby... 9


Meme od Suši.

... Sa dnešné ľudstvo rozhodlo spáliť všetky knihy a žiť len pri elektronike?

Tak to si ani neviem predstaviť. Bojovala by som proti tomu najviac, ako by som mohla. Napriek tomu, že by som si bola vedomá toho, že asi nič nezmôžem. Ale toto by som nevzdala. Bolo by to strašné. Knihy sú nielen úžasným spestrením voľného času, ale aj kus histórie. Neverím, že by toto niekto dovolil. To by bolo ľudstvo ešte sprostejšie než je... A niežeby som mala nejakú vysokú mienku. Myslím, že proti tomuto by bojovalo mnoho ľudí. Predsa len, niet nad to, mať knihy krásne doma v knihovníčke. Je síce pravda, že by sme bez nich neostali, predsa len, elektronických kníh je veľmi veľa, ale tá vôňa kníh, pocit, že držíš nejakú v ruke... tomu sa nič nevyrovná :)

pondelok 23. septembra 2013

Co by kdyby... 8


Meme od Suši.
 
... Si len tak na ulici stretla svoju obľúbenú spisovateľku/spisovateľa?
 
No, v prvom rada by som jej/mu nerozumela :D V druhom rade netuším, kto by to vlastne bol... Rick Riordan? J.K.Rowlingová? Cassandra Clare? Kevin Hearne? Asi tá Rowlingová... Nijako sa netajím, že mám slabosť na Harryho :D V treťom rade by som na ňu čumela s otvorenými ústami, že čo ako robí v Trenčíne alebo kde by som práve bola :D Keď by sa mi vrátila reč, tak by som nejakou lámanou angličtinou vyhabkala, že ju zbožňujem, Harryho milujem a že mi zmenil život. A že bol veľkou súčasťou môjho detstva... Potom by som ju poprosila o autogram a fotku, na ktorej by som zas vypadala ako idiot. Ale bolo by mi to viac-menej jedno, lebo by na druhej časti fotky bola ona a mňa by si nikto nevšímal :D

pondelok 9. septembra 2013

Co by kdyby... 7


Meme od Suši.
 
... si bola vybraná do Hier o život?

Tak na túto tému som sa celkom nedôvodne tešila. Prečo nedôvodne? Lebo síce sa mi táto séria veľmi páčila, tak ja by som v Aréne nevydržala ani len jeden deň. Niekto by ma zastrelil okamžite hneď, ako by som vošla do Arény. Pretože ja som totálny športový antitalent a hoci by som (možno) bola schopná zabiť, tak nie vtedy, keď by sa ostatní snažili zabiť mňa. Takže problém. Asi by som sa modlila k svojej šťastnej hviezde, aby ma nikto nevylosoval... Jediná sranda mohla byť tak v tom hlavnom meste (fakt netuším, ako sa volalo), pretože Katniss mala naozaj prekrásne šaty, tie by ma bavilo nosiť :D

štvrtok 5. septembra 2013

Co by kdyby... 6


Meme od Suši.

... Si dostala zmluvu na svoju vlastnú knihu?

V prvom rade by som minimálne hodinu poskakovala, tlieskala, íkala a robila iné hlúpe veci, ktoré robím, keď sa fakt teším. Potom, keď by mi to naozaj došlo, tak by som sa tým chválila úplne každému, niežeby to niekoho zaujímalo, ale ich problém :D A proste by sa mi tým splnil sen. čo sa v takých prípadoch robí? Mne sa veľké sny zatiaľ neplnia, tekže nemám šajnu :D Proste by som tým každého otravovala :D
Okej, toto fakt nie je nejaká hlboká úvaha, ale ja fakt neviem... proste by som bola neskonale šťastná :)

pondelok 26. augusta 2013

Co by kdyby... 5


Meme od Suši.

...Si narazila v temnej uličke na upíra?

Nooo... keby ma chcel zabiť niekde v temnej uličke, tak by som ho rýchlo zastavila a presvedčila, aby ma premenil. Potom by som bola upírkou konečne aj ja a bola by som happy. Keby chcel so mnou ostať, tak by som sa nebránila, ale keby nie, tak by som ho neprenasledovala. Hlavne, že by som bola tou upírkou :D 

utorok 20. augusta 2013

Co by kdyby... 4


Meme od Suši.

... Si zistila, že tvoja rodina má nejaké mystické tajomstvo?

Bola by som z toho nadšená. Milujem všetko mystické, nadpozemské, nadprirodzené... však vy viete. Akurát by som bola naštvaná, že mi o tom nepovedal ktosi skôr. Ale cez to by som sa rýchlo preniesla. Najšťastnejšia by som bola, keby sa v našej rodine dedili nejaké magické schopnosti, že by ženy našeho rodu (a ja :D) sme boli čarodejnice. A praktikovali by sme čiernu mágiu, lebo vážne by ma nebavilo za splnu zbierať bylinky a robiť kúzla lásky, či čosi také. 
Proste vždy som chcela mať magické schopnosti, vedieť čarovať by bolo neskutočne skvelé. Takže ak by moja rodina predo mnou skrývala mystické tajomstvo, tak dúfam, že bude takéto. Aj keby trebárs v dedkovom akváriu plávali zakliati princovia alebo čo... :D 

pondelok 12. augusta 2013

Co by kdyby... 3


Meme od Suši.

...Keby som si mohla splniť jedno akékoľvek želanie, ktoré by sa týkalo kníh?

Chcela by som mať obrovskú knižnicu vo veľkosti knihkupectva, kde by mi neustále pribúdali knihy, čo by som chcela. Mala by som obrovské množstvo kníh a... no, nepýtajte sa ma, kedy by som to čítala, keď nestíham čítať ani to, čo mám teraz. To som akosi ešte nedomyslela. Takže ono je to vlastne dosť hnusné mať len jedno jediné prianie týkajúce sa kníh. Lebo by som chcela mať niečo, s čím by som mohla knihy čítať fakt rýchlo a všetko postíhať. A tiež by som neodmietla vlastné vydavateľstvo zameriavajúce sa na YA. Aby som v tej svojej knižnici mala ešte viac kníh asi :D 
Ja fakt neznášam otázky typu, keby si mohla mať jedno alebo kľudne aj desať želaní čo by si si vybrala, lebo ja som nenažraná a pre mňa je to žalostne málo :D

pondelok 5. augusta 2013

Co by kdyby... 2


Meme od Suši.

...Mi začal horieť dom a ja by som mala možnosť odniesť maximálne tri knižky?

Panikárila by som! Pre mňa majú moje knižky veľkú cenu, nebola by som schopná, dať prednosť len trom. Ale určite by som si odniesla Harry Potter a filmové čary a knižku práve rozčítanú. A pravdepodobne by som v tom dome umrela, lebo by som sa s ostatnými nevedela rozlúčiť.

pondelok 29. júla 2013

Co by kdyby... 1


Meme od Suši.

...Mohla stráviť jeden deň so svojou obľúbenou postavou.

Keďže nebolo presne dané, že musí ísť o knižnú postavu, tak som mala úplne jasné, koho vyberiem. Áno, áno, už som ním posadnutá, bla, bla...
Ale čo by som robila? Najprv by ma vzal do Asgardu, kde by som nevedela, či sa mám najprv kochať Loki alebo Asgardom. Ako sa poznám, pol dňa by som strávila tým, že by som od nadšenia poskakovala, tlieskala a ešte viac zvyšovala Lokiho ego. Niežeby to potreboval. Potom by ma vzal do svojej izby a rozprávali by sme sa. Je to síce severský boh, ale keďže dokonale ovláda angličtinu, tak predpokladám, že na Asgarde sa naučil všetky jazyky, keďže trávil kopu času nad knižkami, takže by zrejme nemal problém so slovenčinou alebo češtinou. No a potom...