piatok 21. októbra 2016

Mojich TOP 10 obľúbených LGBT kníh

Párkrát už odo mňa niekto chcel nejaké odporúčania na LGBT knihy, takže som sa ich rozhodla zaradiť aj sem. Tu je mojich 10 najobľúbenejších. (Opäť v žiadnom konkrétnom poradí.)
Keby vám to nestačilo, môžete sa mrknúť na moju LGBT poličku na Goodreads. (Aj keď som veľa z toho nečítala.)


Dám ti aj slnko (Jandy Nelson)
Táto kniha v sebe skrýva naozaj veľa. Je to kniha o priateľstve, láske, rodine... podané neskutočne nádherne. Je to napísané výborne, má to fantastické postavy... táto kniha sa vám rozhodne dostane pod kožu. 


Řekni vlkům, že jsem doma (Carol Rifka Brunt) 
Spočiatku ma táto kniha vôbec nelákala. Nechápem, či som mala nejaké zatmenie mozgu alebo čo, ale nakoniec ma na ňu nahovorila Arvari a dobre urobila. Nádherný, aj keď smutný príbeh. Síce ma štvala hlavná postava, ale dokázala som sa cez to preniesť vďaka genialite tejto knihy. Ešte teraz mám zlomené srdce, keď si na to spomeniem. 


Líbali jsme se (David Levithan)
Jedna z najčudnejších kníh, čo som kedy čítala. Veľmi zvláštnu formu mala, ale bola dokonalá.


Simon vs. The Homo sapiens agenda (Becky Albertalli)
Veľmi roztomilá knižka. Navyše sa dá so Simonom naozaj ľahko stotožniť. A bol Potterhead. Čo viac chcieť? (Ďalšiu knihu. Už v apríli. Neviem sa dočkať.)


Aristotle and Dante discover the secrets of the universe (Benjamin Alire Sáenz)
Ďalší nádherný príbeh, ktorý je prioritne o priateľstve. A je to dokonalé. 


Radek (Katka Heřmanová) 
Myslím, že túto knihu vám predstavovať už nemusím. Otravujem vás ňou už tri roky. Čítala som to asi 10x. (Na druhej strane to netrvá ani hodinu, to je tým.) Je to veľmi vtipné a proste úžasne. 


Noční běžci (Lynn Flewelling)
Sedemdielná fantasy séria s gay postavami. Alec a Seregil sú dokonalí. Milujem ich. A vy tiež budete. 


More happy than not (Adam Silvera) 
Jedna z najlepších kníh, ktoré som tento rok čítala. Výborne napísané, unikátne, dokonalé. Neviem sa dočkať ďalších kníh od autora. 


Carry on (Rainbow Rowell)
Jedna z mojich najobľúbenejších autoriek, fantasy a LGBT? Geniálna kombinácia. Bolo to moc milé, skvelé a Baz so Simonom majú perfektný hate-love vzťah. 


Daruj mi křídla (Lucie Huková)
Táto kniha žiaľ vyšla iba v ebooku, ale určite by ste si ju mali prečítať. Milé, vtipné a proste úžasne. Určite si dám niekedy rada re-reading.


Čítali ste niektorú z týchto kníh? Ako sa vám páčili? A aké sú vaše obľúbené LGBT knihy?

15 komentárov:

 1. Nečítala som ani jednu, ale tento príspevok ma potešil. Diky za tipy. Mojou obľúbenou LGBT knihou je Carol...

  www.danielainthelibrary.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Četla jsem Dám ti slunce, Nedej se, Daruj mi křídla a Líbali jsme se. A musím říct, že jsi mě absolutně nalákala na Noční běžce. Tu sérii vůbec neznám, ale pokud je to fantasy série od Fantom Printu a ještě s LGBT tématikou, tak to prostě musím mít!!! Jen... o čem to tak přibližně je? :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Taká klasika... Fantastický nový svet, mágia, nekromancia, výpravy a tak. Je to mega! :D Som rada, že som ťa nalákala a hádam si ju užiješ <3

   Odstrániť
 3. Neznám Řekni vlkum... A More happy than not. Té první se trochu obávám, ale More Happy mě vážně nalákalo. Diky za tipy.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj tá prvá je fangtastická, ver mi :) Ale MHTN je dokonalé, dúfam, že sa bude páčiť. Aj autorova ďalšia kniha History is all you left me, ktorá vychádza v januári :)

   Odstrániť
  2. Dobrá, jdu do do obou. :) A na History si taky počkám. :)

   Odstrániť
  3. Výborne, dúfam, že sa ti budú všetky páčiť <3

   Odstrániť
  4. a to mhtn je přeložené do češtiny? nebo i slovenštiny?

   Odstrániť
 4. ummm
  len taký drobný detail
  a to ten že Seregil ani Alec neboli gay, ale boli bi.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je vážne len detail k tomu, čo som tu písala, pretože podstatné je to, že boli spolu.

   Odstrániť
 5. Prosím ťa nevieš, či sa dá Radek zohnať aj niekde u nás? Našla som to iba na jedinej českej stránke kde bude poštovné drahšie ako kniha :( a fakt ma to zaujíma, keď už o tom toľko píšeš :D a vlastne vďaka tvojim recenziám som sa dostala k hromade perfektných kníh a všimla si, že máš podobný vkus ako ja takže ti týmto aj ďakujem a poklona za úžasný blog ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Oh, Radeček za to rozhodne stojí :3 Ja odporúčam objednávať priamo od autorky, všetko potrebné nájdeš na jej blogu arvaripise.blogspot.cz
   Ďakujem <3 A som naozaj rada, že sa ti páčia knihy, ktoré odporúčam :)

   Odstrániť
 6. Séria Half life od Sally Green a hlavný hrdina Nathan s Gabriel im. Proste jeden dokonalý a dojímavý fantasy príbeh, ktorý vo vás zanechá množstvo pocitov. Naj kniha, ktorú som čítala. A Simon a Baz boli v Nedaj sa zlatí. Škoda, že nie je dvojka ☺️

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem vám za každý komentár :)

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.