sobota 1. októbra 2016

Knižné zhrnutie za september

Rozhodla som sa toto konečne vymeniť za Hitparádu kníh, ktorá mi už prišla celkom zbytočná. Jednak ma jej písanie už toľko nebavilo a nevedela som vyberať knihy do kategórií a taktiež v poslednej dobe píšem recenzie akosi minimálne, takže pokiaľ pravidelne nesledujete môj Goodreads, už nemáte poriadne ani informácie o tom, čo čítam a čo sa mi ako páči. Takže som sa rozhodla pre tento formát, kde vám napíšem, čo som za mesiac prečítala a čo si o tom myslím. 


Short Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbies (J.K. Rowling) 

Ako prvé som čítala tieto poviedky, ktoré vyzerali jednoznačne najzaujímavejšie. Čitateľ sa dozvie o živote Minervy McGonagallovej a Remusa Lupina veci, ktoré sa zo série nedozviete, takže to bolo naozaj zaujímavé. Taktiež sa tu nachádzal príbeh Sybily Trelawneyovej a predchádzajúceho profesora Starostlivosti o zázračné tvory, ktorého meno som zabudla v okamihu, ako som ho prečítala. Tieto príbehy boli už len tak okrajovo. Zo všetkých troch kníh sa mi táto páčila jednoznačne najviac, pretože v podstate ako jediná mi niečo reálne dala. 4,5/5*
Short Stories from Hogwarts of Power, Politics and Pesky Poltergeists (J.K. Rowling)
Z tejto knihy som už tak nadšená nebola. Stále tu bol zaujímavý príbeh Dolores Umbridgeovej a Horacea Slughorna, ktoré som si užila, pretože sme sa o tých postavávj niečo reálne dozvedeli. Naopak, príbeh o Quirellovi a Zlodúchovi bol opäť veľmi okrajovo a o oboch som sa dozvedela žalostne málo. Naozaj nepotrebujem vedieť, že rozčuľoval každého na hrade, čo neuniklo nikomu, kto čítal knihu. Vlastne som sa o ňom nedozvedela absolútne nič nové, čo ma mrzí. Ďalej sa tu nachádzal zoznam všetkých ministrov mágie s pár vetami o nich (vzdala som to na začiatku 19. storočia), história Azkabanu, niečo o všehodžúse a podobne, čo neprišlo ktovieako zaujímavé ani len mne. 3/5*

Illuminae (Amie Kaufman & Jay Kristoff) 
A dostávame sa k sklamaniu mesiaca. Kniha vyzerala skvelo (hlavne teda po grafickej stránke, čo si budeme klamať) a všetci zahraniční booktuberi, ktorých sledujem, to vychvaľovali. Všade samé nadšené ohlasy a tak boli moje očakávania celkom vysoké. A nenaplnené.
Kniha ma absolútne nebavila, veľmi som sa nudila, navyše to malo množstvo odborných a technických výrazov (a teda pomerne náročnú angličtinu) a ani ten "wow koniec" mi neprišiel vôbec tak wow. 2/5
Knhu mám inak momentálne na predaj, keby niekto chcel.Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide (J.K. Rowling)
No a Harry do tretice. V podstate úplne zbytočná kniha, kde sa nedozviete absolútne nič podstatné, čo by ste nevedeli, ak ste pozorne čítali sériu. Jediným pozitívom je to, že kniha ukazuje, ako do detailov mala Rowlingová premyslenú celú sériu. 3/5. Lebo neviem dať Harrymu menej ako priemer.


Nádherná svadba (Jamie McGuire) 
Toto je kniha, ktorá vám zaberie asi hodinu vášho času. Nie je to nič, bez čoho by sa nedalo zaobísť. Napriek tomu je to veľmi pekné doplnenie príbehu z Krásnej katastrofy. Okrem toho Maddoxovcov nie je nikdy dosť, čo vám poviem. 4/5Baby z Brooklynu: Angie (Gemma Burgess)
Prvú knihu som čítala asi pred rokom. Páčila sa mi, ale nebolo to nič úžasné. Proste taká milá oddychovka. Napriek tomu som si nebola istá, či budem čítať niekedy túto knihu, párkrát som ju dala skoro na predaj. Chvalabohu, že sa to nestalo. Táto kniha bola úžasná. Angie je fantastická hlavná postava, s ktorou som sa vedela výborne stotožniť. Prostredie New Yorku a módneho biznisu bolo dokonalé a ja som sa od knihy nevedela odlepiť. Neskutočne som si ju užila, takže rozhodne odporúčam. Netreba ani čítať zvyšné diely. 5/5
The wild one (Gemma Burgess)
Ešte nadšená z Angie som sa rýchlo pustila do posledného dielu. Tam ma to rýchlo prešlo. Coco ako hlavná hrdinka mi absolútne nesadla, vadili mi jej myšlienkové pochody, jej povaha a asi všetko. Ako vedľajšia postava bola fajn, ale ako hlavnú by som uvítala radšej Maddie. 
Napriek tomu som rada, že som to prečítala. Rookhaven mi bude chýbať. 3/5


More happy than not (Adam Silvera)Túto knihu som mala na svojom wishliste veľmi dlho a ľutujem len to, že som sa ku knihe nedostala už skôr. Je to jedna z najlepších kníh, čo som kedy čítala. Neuveriteľne krásne napísaná. Je to kniha o akceptovaní samého seba a snahe o šťastie. Na konci som mala zlomené srdce a cítila som sa proste prázdna. A aj tak by som si to kedykoľvek znova zopakovala, tak dokonalé to bolo. Nutne potrebujem ďalšie autorove knihy. Sľubujem vám, že o tomto autorovi toho budete ešte veľa počuť, pretože kvalitou prekoná aj mnohých celosvetovo známych bestsellerových autorov. 5/5Džísový denník 6 (Zuzka Šulajová) 
Poslednou knihou prečítanou v septembri bola jedna z mojich najočakávanejších kníh tohoto roka. Zuzka moje očakávania naplnila, záver jednej z mojich najobľúbenejších sérií som si naozaj užila a celá séria mi bude naozaj chýbať. 5/5.
Recenzia TU.

2 komentáre:

 1. Rozhodne som aj za takéto články! Zbožňujem keď niečo napišeš a vždy dám najradšej na tvoje odporúčania ;) piš ďalej, maš veľa fanúšikov!
  A tie 'Short stories...' ti neskutočne závidím - v takýchto chvíľach najviac ľutujem že neovladam angličtinu... Kiežby som ju vedela lepšie - no v každom prípade je to ďalšia motivácia k jej pravidelnemu uceniu sa :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aww, ďakujem, moc si toho vážim! <3
   Short stories by si mala vedieť nájsť na internete v českom preklade :)

   Odstrániť

Ďakujem vám za každý komentár :)

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.