utorok 26. januára 2016

Pokušiteľ je späť! | Seduktor: Hra zradcov

Autor - Sofia Vitalle
Séria -  Seduktor
Diel - 2/2
Vydavateľstvo - Richard Lunter - Kicom
Rok vydania - 2015
Počet strán - 276


Anotácia
Život mladého dievčaťa menom Ema sa radikálne zmení, keď je jedného dňa unesená mužom menom Seduktor. Sed zobrazuje postavu Pokušiteľa (padlého anjela), takzvaného Zvodcu hriešnikov, ktorý sa snaží svoje obete zviesť na hriech a potom ich zabiť. Túto prácu vykonáva na základe dohody, ktorú uzavrel pred dávnymi rokmi. Zapredal vlastnú dušu za slobodu. Môže ju získať späť len v prípade, že splní podmienky, ktorým sa zaviazal.
K jeho vytúženej slobode mu chýba zabiť len poslednú obeť, Emu, no zistí niečo, čo ho donúti ten čin prehodnotiť. V danom momente dohoda, ktorú uzavrel pred mnohými rokmi padá a z neho, z lovca, sa stáva lovená zver. Teraz je to on, kto musí v sebe nájsť silu bojovať proti nepriateľom, aby získal späť svoju dušu. Ocitá sa na rázcestí dvoch ciest netušiac, ktorá je tá správna. Cíti sa ako medzi dvoma mlynskými kameňmi. Na jednej strane stojí túžba po vlastnej duši, na druhej smäd po pomste. Rozohrá veľmi nebezpečnú hru. Dokáže však rozoznať čo je pravda a čo hra zradcov?


***

Prvý diel som čítala už docela dávno a bolo to veľmi príjemné prekvapenie pre mňa. Tá kniha sa mi naozaj dosť páčila. A hoci som si ju teraz už toľko nepamätala, tešila som sa na jej pokračovanie. Že snáď bude rovnako (alebo ešte viac) super ako jednotka.

Seduktora som si zamilovala už v jednotke. Nestáva sa často, aby bola záporná postava hlavnou a jednoznačne to schvaľujem. A s celkovým jeho vývojom sa autorky vyrovnali skvelo. Napriek tomu nestratil gule, čo je fakt super.
Caim bol skvelý tiež, hoci jeho amigo mi liezlo na nervy. Zato som nemala rada Gabriel. Liezla mi na nervy. 
Mimochodom, nemajú byť anjeli bezpohlavní? To sa určite nemá prejavovať tak, že raz sú písaní ako ona a raz ako on. Čitateľa to mätie.

Obrovská škoda zmeny vydavateľstva. Popravde, o tomto som nikdy nepočula a nie je nutné, aby sa to ešte opakovalo. Vidíte tú úžasnú obálku?! (Dokonca naozaj sedí k príbehu!) Kvalita tlače je neskutočne hrozná. Vyzerá akoby ju tlačili v tlačiarni pri našej škole, pretože podobne zlú kvalitu mávajú naše vytlačené práce. Akoby sa im už míňala farba, preexponované a je to strašné. A to nehovorím o zle orezaných stranách knihy a na pár stranách som mala zárez dovnútra. 
V prípade, že ste mladí, nádejní autori a hľadáte miesto, kde vám knihu vytlačia, tomuto sa vyhýbajte oblúkom. Vážne, radšej to chcete mať čisto v elektronickej podobe.
A určite by to chcelo editora, pretože som tam narazila na my ponúkaš.

Štýl písania je veľmi príjemný, dá sa to čítať rýchlo a dobre. Avšak napriek tomu ma prvá polovica knihy veľmi nebavila (hoci samotný začiatok bol super), nevedela som sa do nej začítať a tak som sa na nej zasekla na niekoľko dní. Bolo to dosť naťahované. Druhá polovica bola jednoznačne lepšia, konečne sa tam čosi rozbehlo a predovšetkým ma začalo zaujímať, čo sa bude diať ďalej. 
Najväčšou chybou tejto knihy však je, že z väčšej časti neprišla s ničím novým ako to bolo pri jednotke. Tá sa motala okolo siedmych čistých duší, ktoré mal Pokušiteľ dohnať k jednému zo siedmych smrteľných hriechov. Takže super! Lenže tu šlo už o peklo, anjelov, Lucifera a takých kníh je skrátka dosť. Neraz som mala pocit, že som to už čítala. Avšak nápad s dušami bol super aj v tejto knihe, skvelo premyslený.
Neprekvapilo ma však ani odhalenie zradcu. Na tú osobu som to tipovala, bol to vlastne taký môj hlavný tip. Koniec bol však zaujímavý. Predovšetkým epilóg bol wow.
Aby som to zhrnula, určite vás odčítania neodradzujem. Som rada, že som to čítala a hoci sa mi jednotka páčila jednoznačne viac, aj toto bolo fajn. Aj keď to tak úplne nesplnilo moje očakávania. 


Za knihu veľmi pekne ďakujem autorkám.

Kam ďalej? 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem vám za každý komentár :)

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.