streda 11. novembra 2015

Will you marry me, Brian Oliver? (Cinder & Ella)

Autor - Kelly Oram
Vydavateľstvo - Bluefields
Rok vydania - 2014
Väzba - paperback
Počet strán - 269
Hodnotenie na Goodreads - 4,29 /5 175

Anotácia
It’s been almost a year since eighteen-year-old Ella Rodriguez was in a car accident that left her crippled, scarred, and without a mother. After a very difficult recovery, she’s been uprooted across the country and forced into the custody of a father that abandoned her when she was a young child. If Ella wants to escape her father’s home and her awful new stepfamily, she must convince her doctors that she’s capable, both physically and emotionally, of living on her own. The problem is, she’s not ready yet. The only way she can think of to start healing is by reconnecting with the one person left in the world who’s ever meant anything to her—her anonymous Internet best friend, Cinder.

Hollywood sensation Brian Oliver has a reputation for being trouble. There’s major buzz around his performance in his upcoming film The Druid Prince, but his management team says he won’t make the transition from teen heartthrob to serious A-list actor unless he can prove he’s left his wild days behind and become a mature adult. In order to douse the flames on Brian’s bad-boy reputation, his management stages a fake engagement for him to his co-star Kaylee. Brian isn’t thrilled with the arrangement—or his fake fiancée—but decides he’ll suffer through it if it means he’ll get an Oscar nomination. Then a surprise email from an old Internet friend changes everything.

*** 

Od Kelly som doteraz čítala iba V is for Virgin, čo bola zhodou okolností moja úplne prvá anglická kniha. Momentálne nechápem, že ma niekto nedokopal k čítaniu jej ďalších kníh skôr. 
Pretože teraz som sa dostala k tomuto. And I fell in love. 

Ellu som si veľmi rýchlo obľúbila. Bola skvelo napísaná a patrí k tomu málu sympatických hrdiniek v young adult literatúre. Napriek tomu všetkému, čo sa jej stalo (a že toho nebolo málo) nebola to ufňukaná (okej, občas. Ale to ju robilo reálnejšou, pretože kto by v jej situácii nebol?!), hlúpa hlavná hrdinka. Navyše to bola knižno-filmová blogerka a celkovo... pripomínala mi Cath z Fangirl. 
A potom moja nová knižná láska Brian. Ja vo všeobecnosti nemám rada postavy, ktoré sú stvorené dokonalo. A Brian bol. Kind of. Ale v skutočnosti v ňom bolo aj veľa nedokonalostí, ktoré ho robili dokonalým. Pre mňa. Nedelím sa! Bol také moje zlatíčko, mal obrovskú charizmu a celkovo to bol perfektne vytvorený charakter. 


Poviem rovno, že som bola z knihy úplne nadšená. Aj som. Nie je to teda dokonalá kniha, veľkú umeleckú či inú hodnotu to nemá, ale je to naprosto skvelá, nenáročná oddychovka. Je to napísané veľmi jednoduchou angličtinou (celkovo knihy tejto autorky sú vhodné aj pre začiatočníkov). Celkovo to bolo hrozne cute, vtipné a milé. Pri niektorých scénach som sa roztápala, pri iných škerila ako debil (a bolo mi to jedno), pri niektorých som bola deprimovaná. Ľudia dokážu byť neskutočne zlí. A tak celkovo som to všetko prežívala s hlavnými hrdinmi. Veľmi ma to bavilo a bolo to ako rozprávka.
Navyše som dvakrát dostala úplný fangirl záchvat, pretože raz tam bol spomínaný Kyle Hamilton a potom film V is for Virgin. I mean, how awesome is it, že má autorka svoje knihy takto úžasne prepojené? :3
Naviac som si samozrejme užívala ich sms a mailové konverzácie, ktoré boli moc vtipné a super.
No a ja som sa rozhodla, že si musím prečítať od autorky všetko. Pretože jej štýl mi naozaj sedí a je to skvelé. A vám to samozrejme tiež odporúčam. Minimálne teda túto knihu, pretože bola fakt super. Výborná jednohubka. Kam ďalej?

6 komentárov:

 1. Moc hezky napsaná recenze. :) Dokázala jsi mě na knížku navnadit a určitě si ji někdy přečtu. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Doteraz si pamätám ten deň kedy som sa s touto knihou válala na posteli a úplne sa pri čítaní rozplývala ...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak oddnes sa musíš o Briana deliť som ňou! <3 Včera som knihu odčítala. Bola v mojej čítačke dlho a keďže sa v mojej knižnici nenašla žiadna nová kniha, začala som čítať túto. CHYBA, ŽE SOM NEZAČALA SKOR!! <3 Bolo to fantastické a ja sama seba nenávidím, že som ju prečítala len za jeden deň, lebo chcem viac! :( Takže...konečne sa mi dve zhodneme na nejakom hodnotení knihy! :D Prosím potlesk :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je síce super, ale ja sa nedelím :D
   Hoci je fakt, že už som si našla odvtedy iné love interests. :D

   Odstrániť

Ďakujem vám za každý komentár :)

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.