sobota 16. mája 2015

Punková princezná sa vracia (Dominika Ponechalová)

Séria - Punková princezná
Diel - 2/2
Vydavateľstvo - Slovenský spisovateľ
Rok vydania - 2015
Väzba - hardcover
Počet strán - 288

Anotácia
Pokračovanie bestselleru Punková princezná (2008) mladej talentovanej autorky. Karolína alias Punková princezná je obklopená skvelou rodinou, má malého synovca, priateľa, prácu aj kapelu, dokonca sa osobne pozná s hviezdami hudobnej scény. Čo viac si ešte môže priať? Azda len to, aby jej šťastné obdobie trvalo večne. Ibaže to by Jakub nemal tráviť toľko času s Teniskou, v časopisoch by nemali kolovať znepokojivé správy o Davidovi, mama so sestrou by nemali konať za jej chrbtom a sama Karolína by nemala kričať na Dustyho. A prečo vlastne Bendži s ulízanými vlasmi predáva mobilné telefóny?

Okej. Asi sa všetci zhodneme, že táto obálka je príšerná. Desná. Teda fonty sú fajn (hoci nechápem, prečo nepoužili jeden, vyzeralo by to lepšie), ale obrázok... Radšej sa fakt vyjadrovať nebudem. 

***

Punkovú princeznú som kedysi milovala. Prvý diel som čítala minimálne 5x a brutálne sa mi to páčilo. Je fakt, že to bolo dávnejšie. Keď som šokovane zistila, že má vyjsť pokračovanie, nemohla som si to nechať ujsť. Aj keď som sa toho dosť bála. Po prvé som o dosť staršia a môj vkus sa zmenil (predsa len má jednotka už sedem rokov! Ako rýchlo to ubehlo...) a po druhé... no, neplánované pokračovania písané po niekoľkých rokoch nedopadajú najlepšie. 
Ale bola som brutálne zvedavá, aj keď moje očakávania neboli najväčšie. 

Neviem, či som mala v jednotke Karolínu rada alebo nie. Minimálne mi nejako extra neprekážala. Tu... no, povedzme, že v priebehu prvých tak stodesať strán som sa musela veľmi premáhať, aby som nepodľahla túžbe vidieť knihu letieť na druhú stranu izby. Bolo to akoby celých tých 110 strán mala krámy a tak sa aj správala. Nesmierne náladová, správala sa hlúpo a strašne iracionálne, bola žarlivá, správala sa ako rozmaznaná puberťačka... Keď nastúpila na výšku, tak sa znormalizovala. Chvalabohu. Lebo bola fakt neznesiteľná. A bez mozgových buniek. Štekala po každom len preto, že mal radšej bledomodrú ako tmavomodrú. Fajn, preháňam. Ale nie oveľa. To je na tom to smutné.
Jakuba som vždy nemusela, odjakživa som bola team David. Ale toho som si veľa neužila. Dokopy bol tak na piatich stranách, čo je dosť škoda. A nepáči sa mi, čo z neho autorka urobila. 
Bendži bol zlatíčko, ale ani toho sme si veľa neužili. A potom tu boli nové postavy, noví spolužiaci. Lukáš a Oliver boli fajn, takisto sa mi páčila aj jedna slečna so skvelým menom. Volala sa Maťa, nosila okuliare, čítala knihy, nepila, mala kamarátku Kiku... Príde vám to povedomé? Lebo aj mne.

,,Tie tvoje guľky boli vynikajúce."
(Dúfam, že nemyslíte na to, na čo si myslím, že myslíte. Tak to nebolo! :D)

Zastávam názor, že autorka mala tým prvým dielom skončiť. Ten bol ukončený a akurát mi zničila chalanov z Power of madmen (a to tam ani veľmi neboli), Karolínu a predovšetkým Davida. Ale v konečnom dôsledku knižka takou katastrofou nebola a nemrzí ma, že som ju čítala. Takže pokiaľ máte radi jednotku, môžete jej dať šancu. Hoci ju jednoznačne neprekoná.
Po prečítaní jednotky som si vždy púšťala Good Charlotte. Prípadne Simple plan. Tu hudba nebola takou súčasťou. Power of madmen alebo Survival game už sa nejako neriešili, žiadne koncerty, písanie textov... nič. To mi chýbalo.
S jednotkou to vlastne celkovo nemalo veľa spoločného. 

Táto knižka je však skvelá na čitateľskú krízu. Ak som aj za posledný týždeň nejakú knižku otvorila, okamžite som ju zavrela, lebo sa mi proste nechcelo. Táto si moju pozornosť udržala. Nie je žiadnym umeleckým dielom, ale je to oddychové, nenáročné a jednoduché čítanie. A keď neštve Karolína, tak aj celkom príjemné. Kniha sa ale čítala dobre a rýchlo, dej bol fajn. Nič úžasné, ale bolo to v pohode. Pre mňa to bol taký lepší priemer. Asi som niečo také potrebovala... 


Za knihu veľmi pekne ďakujem internetovému kníhkupectvu Pre školy.
Vy si ju môžete objednať TU

2 komentáre:

  1. U tohohle mně pokaždý, co jsem to zahlídla zaujal ten název "Punková princezna" protože prostě punk :D Ale ta obálka... To je prostě něco tak neskutečně odpudivýho, až to snad ani popsat nejde, já si fakt nemůžu pomoct :D

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Názov je skvelý, ale byť grafikom, tak sa za tú obálku fakt hanbím :D

      Odstrániť

Ďakujem vám za každý komentár :)

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.