utorok 12. mája 2015

Chystá sa... máj

Tentokrát neskôr než obvykle, ale predsa. Sú tu májové novinky. Pár zaujímavých kúskov sa rozhodne našlo :)

Gaiin štít (Kevin Hearne)
Laser-books
Poslední druid, odvěký obránce Gaii, to nikdy neměl lehké, spolu se svým věrným psem Oberonem se už mnohokrát střetl s celou řadou tvorů a bohů, které nijak zvlášť netrápilo, že by se měli objevovat pouze v mýtech.
Čarodějnice, které si chtějí podrobit elementála. Krokodýlí kněz a kočičí bohyně. Gnómové a koboldi rozpoutávající peklo před nákupním střediskem. Těm všem, a mnohým dalším, čelí Atticus O'Sullivan v jedinečné sbírce povídek a novel ze světa Kronik železného druida. Dramatické příběhy plné humoru a magie tvoří nedílnou součást Attikových životních osudů. Nyní se v celosvětové premiéře vůbec poprvé objevují v souborném knižním vydání, které sám autor doplnil předmluvou a poznámkami k vnitřní chronologii série.
Pokud jste se ještě nesetkali s příhodami Attika O´Sulivana, máte jedinečnou příležitost vstoupit do jeho světa. A pokud již jste jeho příznivci, dozvíte se dosud neznámé skutečnosti, které skvěle doplňují romány o tomto posledním druidovi. Prostě kniha vhodná pro všechny příznivce dobré a vtipné četby.

Kroniky železného druida patria k mojim najobľúbenejším sériam. Je to dokonalé. A toto mám už doma. Akurát čítam :3


Železná skúška (Cassandra Clare & Holly Black)
Yoli, 4.5
Železná skúška: Dvanásťročný Callum Hunt odmalička vie, že ak by sa niekedy zaplietol s mágiou, znamenalo by to preňho smrteľné nebezpečenstvo. Keď dostane pozvánku na vstupnú „železnú“ skúšku do magistéria, tajomnej čarodejníckej školy, rozhodne sa za každú cenu neuspieť. Lenže majster Rufus si ho napriek tomu vyberie za učňa. A tak chlapec prichádza do školy v podzemných jaskyniach, na miesto s magickou, ale aj zlovestnou históriou a neistou budúcnosťou. Žiakov tu učia čarovať a je to celkom zábavné, lenže zároveň ich pripravujú na to, že raz možno budú musieť zachraňovať svet pred Nepriateľom smrti. Call sa prvý raz v živote necíti ako čudák a dokonca verí, že si v magistériu nájde priateľov. Lenže železná skúška je iba začiatok a to najťažšie ho ešte len čaká. Železná skúška je prvá kniha z celosvetovo úspešnej série Magistérium. 

Na túto knihu som fakt zvedavá, tak snáď nesklame.

Dívka, která se třpytila (Lauren Beukesová)
Jota, 6.5.
Harper získá v roce 1931 klíč od domu, který mu umožní cestovat časem. Nachází zde pokoj plný trofejí z vražd, které jednou spáchá – protože už je vlastně spáchal. Putuje časem od světové hospodářské krize třicátých let minulého století až po léta devadesátá a pronásleduje „zářící dívky“, mladé inteligentní a nadějné ženy „s potenciálem“. Pod dohledem je má od jejich dětství a zabíjí je až jako dospělé ženy. Vyprávění klouže dekádami tam a zpět. Vrah vedle těl zanechává obyčejné, ale přece zvláštní předměty a jiné trofeje si zase odnáší.
Kirby měla to štěstí, že Harperovo napadení přežila. Ví, že kromě toho, že se jedná o násilníka a psychopata, je na útočníkovi ještě něco zvláštního. Začne hledat další dívky, které však tolik štěstí neměly a podobná napadení nepřežily. S pomocí novinových výstřižků a rodin obětí pátrá po spojitostech s útočníkem a po jeho totožnosti. Jediného spojence nachází v novináři Danu Velasquezovi, který se jejím případem před léty zabýval. Kirby k němu přichází do redakce na stáž a jejich původně pracovní vztah se postupně začíná měnit v cosi osobnějšího.
Důkaz – Dům a jeho tajemství –, který Kirby nachází, se zdá neuvěřitelný. Ale pro dívku, která přežila vlastní smrt, není nic nemožné. Situace se mění v neprospěch Harpera, protože teď začne ona pronásledovat jeho. Tak dlouho dokud celou věc nedovede až do konce.

Síce túto knihu zatiaľ nemám v pláne čítať, tak určite vyzerá zaujímavo. Tak ktovie. Možno raz...

Ice kissed (Amanda Hocking)
TOR UK, 7.5
The second novel in the Kanin trilogy, from the international bestseller Amanda Hocking.
In this series, we return to the world of Hocking's million-copy bestselling Trylle trilogy...
Bryn Aven is still struggling with her burgeoning relationship with Ridley. She's also set on completing her mission to find the missing Skojare Queen. But when they do finally discover what happened, Bryn finds out that things are much more complicated than she'd originally thought.
And as she gets closer to the truth, Bryn is framed for the murder of the Kanin King himself. She ends up on the run, as home holds too few answers and no solutions.

Síce som nečítala ani prvý diel, Trylovia od autorky sa mi veľmi páčili a chcem aj túto sériu. Okrem toho má toto vydanie nádherné obálky.  


Fanúšička (Rainbow Rowell)
Yoli, 12.5
Cath je fanúšička seriálového hrdinu Simona Snowa.
Jasné, celý svet zbožňuje Simona Snowa... Ale Cath je fanúšičkou celý svoj život a je v tom fakt dobrá. So sestrou dvojčaťom Wren sa ešte ako deti ukryli v Simonovom svete a pomohlo im to zvládnuť matkin odchod.
Čítanie. Druhé čítanie. Vypisovanie na fanúšikovské fóra, písanie fanfiction, prezliekanie sa za postavy na každú filmovú premiéru.
Cathina sestra už z fandomu vyrástla, ale Cath to nedokáže. Ani nechce.
Obe sestry majú osemnásť a idú na výšku. Wren nečakane vyhlási, že nechce v internáte bývať s Cath, aby bola nezávislejšia. Dvojčatá sa rozdelia a Cath je vydaná napospas namosúrenej spolubývajúcej a jej očarujúcemu frajerovi. Jej profesorka si myslí, že fanfiction je koniec civilizácie, a pekný spolužiak sa chce rozprávať iba o slovách... Popri tom všetkom sa Cath ustavične bojí o milujúceho, no zraniteľného otca, ktorý ešte nikdy nezostal sám.
Otázka znie: Zvládne to Cath? Dokáže to, aj keď ju Wren nebude držať za ruku? Je pripravená žiť vlastný život? A chce vôbec vykročiť vpred, ak to znamená, že musí opustiť Simona Snowa?

Túto knihu som čítala v angličtine. Vďakabohu. Za prvé to má desný názov, za druhé to o Simonovi Snowovi bola kniha a film. Nie seriál! Skoro ma porazilo, keď som to prečítala v anotácii.
Pokiaľ môžete, čítajte radšej v angličtine.
Pokiaľ nie, tak teda siahnite po slovenskom. Ale určite po tom siahnite, je to fantastické! Moja recenzia TU.


Cesta do nekonečna (Jane Hawkingová)
XYZ, 13.5
Jane Hawkingová je první žena patrně nejznámějšího vědce současnosti Stephena Hawkinga. Tomuto dnes čtyřiasedmdesátiletému matematikovi a teoretickému fyzikovi diagnostikovali ve 21 letech neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému a dávali mu maximálně dva roky života. V knize Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Jane Hawkingová popisuje jejich společný život, jak se pokoušela sladit péči o svého manžela s potřebami rozrůstající rodiny, jak s ním prožívala úspěchy i neúspěchy. Bez zábran líčí i krach jejich vztahu, kdy ji Stephen opustil kvůli své ošetřovatelce a ona se provdala za rodinného přítele. Všechno vypravuje se zarážející upřímností, ale zároveň s láskou a respektem. V této mimořádně otevřené, dojemné a často i vtipné knize, odhaluje autorka nejenom komplikovaná a bolestná dilemata svého prvního manželství, ale odkrývá i všudypřítomný vliv slávy a bohatství. Výsledkem je kniha plná optimismu, životní síly a vůle. Tato kniha byla s úspěchem zfilmována a představitel Stephena Hawkinga herec Eddie Redmayne získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon.

Nad touto knihou som uvažovala, ale film mi asi stačí. A najprv si ho aj musím pozrieť, že.

Rubínový kruh (Richelle Mead)
Domino, 13.5
Bývalá alchymistka Sydney se svým vampýrským novomanželem Adrianem nachází útočiště na morojském královském dvoře. Vytoužený klid se ale nedostaví: oba je ničí soužití s Adrianovou matkou a nenávist okolí. Nejhorší je ale vědomí, že kdosi unesl jejich kamarádku Jill, a oni s tím nemůžou nic dělat. Vlastně můžou... pokud se odhodlají riskovat vše, na čem jim záleží.
Touha po spravedlnosti nakonec převáží. Sydney a Adrian se vydávají hledat ztracenou kamarádku, na jejímž životě závisí osud všech Morojů. Kdyby totiž Jill jakožto jediná královnina příbuzná přišla o život, musela by královna odstoupit. A právě o to nepřátelům jde.
Svět, jak ho ještě donedávna znali, se mohutně otřásá v základech. A oni dva jsou jediní, kteří tomu můžou zabránit.

Úprimne dúfam, že to bude tak dobre, ako posledných sto strán päťky. Inak ma porazí.

Sherlock: Televízne prípady (Guy Adams)
Slovart, 15.4
Kniha pre fanúšikov úspešného seriálu BBC o Sherlockovi Holmesovi. Zápisky Johna Watsona o priebehu vyšetrovania jednotlivých prípadov obsahujú fotografie z miesta činu, ale aj zo stola patológa. Čitateľ si môže podrobne prehliadnuť výstrižky z novín, policajné správy, cestovné lístky, útržky e-mailových konverzácií, SMS a iné dôkazy. Zápisky sú okorenené vtipnými, neľútostne ironickými komentármi Sherlocka Holmesa a následnými reakciami Johna Watsona. Publikácia ponúka tiež pohľad do zákulisia natáčania. Z rozhovorov s tvorcami seriálu sa dozviete zaujímavé informácie od nápadu zasadiť dej do súčasnosti až po výber predstaviteľov hlavných hrdinov.

Na túto knihu sa veľmi teším, Sherlocka zbožňujem.

Never never: part two (Colleen Hoover & Tarryn Fisher)
17.5
“Never forget that I was your first real kiss. Never forget that you’ll be my last.
And never stop loving me between all of them.
Never stop, Charlie.
Never forget.”
Silas races against time as more truths unravel, while others twist tighter together. And now, the stakes are higher as Silas’ control slips and others begin to point fingers. Charlie is in trouble and he must be the one to bridge the chasm between their past and their present. Because somewhere between I love yous and Never Nevers and Never Agains, a truth they can't imagine, beckons to be found.
“Where are you, Charlie?”

Prvý diel tejto série som čítala v sobotu a bola som strašne prekvapená, že ako moc sa mi to páčilo. Takže na pokračovanie sa teším.

Hrej vabank (Emma Hart)
Galatea, 25.5
Ona ztratila po jeho smrti část své duše. On ztratil svého nejlepšího přítele, který mu stál po boku v dobrém i zlém. Ale právě tahle tragédie by je mohla svést dohromady.
Kyle Daniels by nejraději ze své mysli vymazal dva dny svého života: Noc, kdy nebyl doma a jeho přítel zemřel, a den jeho pohřbu, kterého se nezúčastnil. Teď odjíždí z Univerzity v Berkeley na prázdniny do svého rodného města. Verity Point v Oregonu už bez Cama není to, co býval. Je to jako návrat do prázdnoty. Jedinou útěchou a zároveň jediným pojítkem s jeho přítelem je Camova mladší sestra Roxanne.
Roxy Hughesová už ale není tou stejnou dívkou, jakou si Kyle pamatoval, než odjel studovat do Kalifornie. Zničená smrtí svého staršího bratra se dostala až na okraj propasti. Únik hledá v alkoholu a sexu - hlubina zapomnění je pro ni jediný lék, který ji dokáže zbavit hrůzy té osudné noci. Je totiž jediná, kdo viděl Cama umírat. Kyle svému příteli slíbil, že pokud se mu něco přihodí, Roxy ochrání. Ale stačil jediný polibek, který vše změnil. Stala se pro něj něco víc než jen sestra jeho nejlepšího kamaráda. Je pro něj vším, po čem touží. Ale pokud nenajde způsob, jak ji vytáhnout z temných hlubin, do kterých se propadla, může ji potkat stejný osud jako jejího bratra...
Závěrečný díl tetralogie THE GAME.

Prvé tri diely som čítala. Na tento sa už nechystám... Ale čo, uvidíme.

Vtáky v tŕní (Colleen McCulloughová)
Ikar, 26.5
Na pozvanie bohatej vdovy Mary Clearyovej sa na austrálsku farmu prisťahuje jej mladší brat Paddy s rodinou, vrátane malej Meggie. Mladý katolícky kňaz Ralph de Bricassart, ktorým je Mary priam posadnutá a drží ho v hrsti veľkorysými darmi, si veľmi obľúbi Clearyho jedinú dcéru. Farmárske dievča vyrastá do krásy a postupne sa medzi ňou a pátrom Ralphom vyvinie ľúbostný vzťah. Kňaz sa zmieta medzi vlastnou ctižiadostivosťou a túžbou po láske, nezlučiteľnej s postavením cirkevného hodnostára. Aj krehká Meggie trpí a hnevá sa na Boha i cirkev, lebo zakaždým vyhrajú boj o Ralphovo rozpoltené srdce.
Vtáky v tŕní, výnimočná sága jednej rodiny, si získali milióny čitateľov na celom svete a dodnes dojíma myšlienkou, že človek je ochotný pre krátke, ale pravé šťastie vedome podstúpiť najväčšiu bolesť.

Hoci túto knihu nemám zatiaľ v pláne čítať, ale rozhodne to nevypadá zle.

Otrávené štěstí (Irma Kraussová)
Yoli, 26.5
Láska dvou mladých lidí, která přichází jak blesk z čistého nebe, je prudká, divoká, krásná a radikální. Ale štěstí se plíživě mění v jed. Amanda je perfekcionistka posedlá dokonalostí. Pro ni existuje jen všechno, nebo nic, nezná střední cestu. Od Brava očekává nemožné, a tak se jejich vztah brzy mění v prokletí. Když se k tomu přidá zlomyslná zrada, Amanda už najednou nemůže couvnout. Stejně pečlivě jako předtím lásku nyní inscenuje smrt.
Psychothriller Otrávené štěstí je víc než jen napínavá kniha. Je to četba pro každého, kdo má zkušenosti s láskou. 

Toto vypadá zaujímavo. Určite si to zháňať nebudem, ale keby to vyšlo aj u nás, tak si to prečítam. 

6 komentárov:

 1. Zaujímavé a dobré tituly, o Železnej skúške som počula, vyzerá to dobre a veľmi sa mi páči obálka Ice kissed, je krásna! :-) Od Richelle Mead mám zatiaľ prečítanú Sukubu a Vampýrsku akadémiu, na túto sériu som sa ešte nevrhla, ale mám to v pláne :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pokrevní pouta boli dobré tak do polovice série. Tak to snáď táto šestka zlepší :D

   Odstrániť
 2. Hej, tú anotáciu Fangirl poznám... veď to je odslova doslova preložená anglická -_- Jasné, že si niekto vygooglil, že Simon Snow je "series" a už je z toho seriál -_-

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nuž... asi by som to zvládla lepšie. A to nie som ani prekladateľka :D

   Odstrániť
 3. Železnú skúšku mám už v hľadáčiku, ale zatiaľ čakám kým si to niekto prečíta či má zmysle sa do toho púšťať. Cesta do nekonečna ma tiež zaujala, ale by som sa k nej dostala asi za milión rokov tak to si radšej pozriem film, ktorý už mám v PC ale čas radšej venujem knihám tak neviem neviem či to vôbec dám. Fanúšičku ( ach ten názov) mám za sebou v aj nechystám sa na slovenčinu či češtinu. V aj to bolo super a bola to aj moja prvá kniha v aj, takže ju mám stále v pamäti ako perfektnú knihu. SIMON SNOW FOREWER!!! A na záver Vtáky v tŕní je môj najobľúbenejší film a tá kniha vyzerá veľmi lákavo ... ach bože zas ďalšia knihy do wishlistu.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Železná skúška mi včera dorazila, som na ňu zvedavá :) No a na film Teóriu všetkého sa časom chystám :)
   Fangirl bola skvelá :3

   Odstrániť

Ďakujem vám za každý komentár :)

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.