piatok 1. augusta 2014

Letný knižný hop


Tiež ste sa dnes zobudili v depresii, keď ste si uvedomili, že mesiac prázdnin je už za nami? Ja áno. Nechápem, že to tak rýchlo ubehlo. Každopádne som si povedala, že vám aspoň spríjemním tento deň súťažou, ktorej autorkou je Cathy.
A ešte akou!
Bude sa hrať o mega super úžasnú a fantastickú cenu. O knihu, ktorú ešte nikto z vás nemá stopercentne doma (aspoň teda nie v slovenčine či v češtine), lebo kniha ešte nevyšla. Mám vašu pozornosť? Dobre.

Dlho som rozmýšľala, o čo by sa mohlo súťažiť. Chcela som niečo... fantastické. Niečo, čo chce veľa ľudí. Niečo, čo ešte nemá veľa ľudí. Nakoniec som vymyslela toto.

O čo sa teda hrá?


Věříte pohádkám? 
Sofie čekala celý život na to, až ji unesou…
Ptáte se kam? Do pohádky. Do Školy dobra, kde se z ní stane princezna, najde si toho pravého prince a budou spolu navěky šťastní. Tedy alespoň takový byl plán. Sofie a její kamarádka Agáta totiž pochází z Gavaldonu, městečka, kde se každé čtyři roky ztratí dvě děti. Má se za to, že je unáší Školník právě do Školy dobra a zla. Zde se z nich pak podle předurčení stanou kladné nebo záporné pohádkové postavy. Všechny děti se únosu bojí, jen Sofie tiše doufá, že právě z ní se stane krásná princezna. Ale co když se Školník splete a umístí ji do Školy zla? Může být krásná Sofie čarodějnicí?
Se Sofií a Agátou poznáte, jak je nebezpečné věřit pohádkám, které vás vtáhnou do děje a nebudou chtít pustit zpět.

Kniha vychádza v polovici augusta, krátko predtým, než hop končí. Tým pádom sa víťaz dostane ku knižke medzi prvými :) 

Táto súťaž by sa nemohla konať bez spoločnosti Albatros media, ktorá mi knihu do súťaže sľúbila, za čo jej veľmi pekne ďakujem. 

A teraz k pravidlám: 
 • zapájať sa môžete od dnes, 1.8. do 15.8
 • zapojiť sa môže ktokoľvek so slovenskou alebo českou doručovacou adresou. Nakoľko kniha vychádza v oboch jazykoch, tak víťaz dostane knihu v tom svojom. 
 • Víťaza vylosuje Random. Musí sa mi ozvať do 48 hodín, inak vylosujem niekoho iného. Knihu mu pošle potom Albatros media

Nechcelo sa mi vytvárať formulár, budete písať komentáre. A čo má obsahovať?
 • Vaše meno/prezývku
 • mail
 • Či ste zo SR alebo z ČR
 • Meno, pod akým ma sledujete cez GFC (Google friend connect) a na Facebooku
 • Odpoveď na otázku, akú knihu práve čítate
 • Odpoveď na súťažnú otázku: Keby ste boli rozprávkovou bytosťou / postavou, kým by ste boli? Boli by ste zlí, alebo dobrí? Prečo ste si vybrali práve tú? Je nutné napísať aspoň 5 viet, nech niečo pre tú výhru spravíte. Kľudne sa môžete rozpísať. 
 • Nepovinné: Ak budete súťaž zdieľať, môžete pridať ďalší komentár s linkom. 

To bude asi všetko. Prajem vám veľa šťastia nielen v mojej súťaži, ale aj v ostatných. Užite si zvyšok prázdnin.

EDIT 2.8.: Nakoľko som si zabudla pýtať mail (je pre mňa typické, že na niečo také zabudnem), tak by som bola rada, keby ten, koho trebárs nemám na FB alebo tak a už sa zapojil, keby mi tu napísal mail. Prípadne vyhlásenie súťaže na blogu bude, tak sa mi potom víťaz môže ozvať.91 komentárov:

 1. 1. Milenne
  2. ČR
  3. Milenne Waver (GFC), Milča Novejch (FB)
  4. Návrat z Podzemí
  5. Pomstychtivým duchem, abych mohla strašit ty o kteří mě nějak naštvali. :D Vybrala bych si jí právě proto, že být duchem je fájn, akorát by bylo divné, kdybych byla sama. Chtělo by to založit tým a pak by byla švanda. Ale nebyla bych hodná, to rozhodně ne, spíše zlá, zlomyslná a krutá. Ideální zaměstnání. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ervulenka
  z ČR
  gfc ervulenka
  fb eva richterova
  Řeka bohů
  Chtěla bych být Hobbitem. Byla bych určitě hodná. Vydala bych se s trpaslíky a čarodějem na cestu. Přitom bych poznávala krásy přírody. Zažila spoustu dobrodružství. A nakonec bych zabila draka Šmaka :-D.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Andy
  zo Slovenska :)
  GFC & FB:Andrea Miškocová
  Práve čítam poslednú časť Percyho Jacksona :)
  A rozmýšľala som na takými staršími postavami ako Snehulienka či Popoluška , ale nakoniec vyhral niekto iný. Vyhrala Anna z filmu Frozen. A je to preto, lebo bola odvážna a nebola to tá najkrajšia hlavná postava v knihe. Elsa bola taktiež fajn...a spievala pekne, ale... neviem. Mám radšej jej sestru :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. + zdieľam : https://plus.google.com/115048769128381793870/posts/TveD9H4RSMW

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Veronika D.
  zo SR :)
  GFC Veronika Dedíková a Fb Vevika Džergova Dedíková
  Čítam práve Prvú striebornú knihu snov.
  Asi by som chcela byť Popoluška, keďže to bola moja najobľúbenejšia detská postava. Okrem toho sa mi páči celý ten príbeh a že by som potom bez problémov žila až kým by som nepomrela. Ak by som nemohla byť ešte Popoluška tak možno Snehulienka. Určite by som však nechcela byť zlá a ľudom ubližovať. To sa mi poriadne protivý. Naozaj :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Catty
  SR
  GFC: Catty, FB: Blogerka Catty (a lichotí mi, že ma tu menuješ, ale ja som túto súťaž nevymyslela, myslím, že to bola Cathy :D)
  Čítam Krvyvý sľub od Richelle Mead.
  Ja by som chcela jazdiť na drakoch ako v rozprávke Ako si vycvičiť draka. A nechcem byť vyslovene zlá, no drzá, to áno, to by sa mi páčilo. Ĺúbim tú rozprávku - oba diely - pretože má v sebe mnoho, mnoho skytých významoch. Aj o ľuďoch. O tom, že mnohé postavy či bytosti, ktoré sa zdajú byť spočiatku zlými, sú nakoniec vo svojej podstate dobré. A ja by som bola tiež jedna z takých postáv - drzá, papuľnatá, ironická, no ochotná kedykoľvek podať pomocnú ruku svojim priateľom :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Sdílím https://twitter.com/Akemi_Matsuyama/status/495234770524471298

  OdpovedaťOdstrániť
 9. NikolW (NikolWal@seznam.cz)
  ČR
  Nikol Waloszková (FB, GFC)
  Čtu Asylum. :)
  Chtěla bych být Sněhurka. Tuto postavu mám strašně moc ráda ze seriálu Once Upon a Time, ale také když jsem byla malá, tak jsem na ni ujížděla. Spolu s barbie Sněhurkou jsem vždycky koukala na Desáté království. Ona je prostě statečná, krásná a jedinečná.

  https://www.facebook.com/pages/Knižní-království/302461033231699?ref_type=bookmark

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Frankkie
  SR
  Frankkie s.r.o. a Andrejočka Gabajová
  Práve čítam Mariotových dedičov a... celkom sa mi to pozdáva :D
  Pri aktuálnom dianí by som chcela byť pravdepodobne Kvothe. Síce mu zabili rodičov a asi 2 roky žil na ulici ale... Kvothe je Kvothe. Byť na univerzite a študovať menotvorbu s Elodinom... Ísť s Tempim do Ademu a učiť sa ich zvyky... Byť v tej dobe a rozprávať si príbehy a spievať piesne... Hej, myslím, že to by ma bavilo :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. https://www.facebook.com/andrejocka.gabajova/posts/701976243185082

   A prikladám mail: andrejgabaj@gmail.com :)

   Odstrániť
 11. 1. Nataša
  2. SR
  3. GFC: Nataša
  FB: Natuli Bôžiková
  4. Práve som začala s pokračovaním Záhrady večnosti: Horúčka od Lauren DeStefano
  5. No, tak ja by som v prvom rade chcela byť Dcérou Smrti alebo Diabla. Zlá, sarkastická, drzá, ironická a jednoducho neskrotné dievča čo raz prevezme žezlo po svojej matke samostatnej Smrti alebo otcovi Diablovi, by bolo zaujímavé. No, ale páči sa mi aj predstava byť zlou lesnou vílou, ktorá vábi nič netušiacich mladých mládencov do lesa, kde ich bez milosti zabije. Alebo by som vymenila kráčanie na súši za plávanie v mori? Ako Siréna, ktorá vábi opustených námorníkov do mora, tá predstava sa mi páči. :D Ale v neposlednom rade sa mi vždy páčili silné ženy, ktoré nepotrebovali za sebou nijakého ochrancu. takže možno nejaká bojovníčka, ktorá má silnú charizmu a bojuje proti celému svetu a nezáleží, na ktorej strane stojí. Či na tej svetlej alebo na tej tmavej. Takže asi by som bola zlá bytosť s nejakými fantastickými schopnosťami (stačilo by keby som sa vedela fantasticky byť :D ), ktorá by s hrdosťou vyhlasovala po svete: "Vybrala som si život svetla v temnote."
  Ale jednoznačne zlá, ale netvrdím, že by sa nemohol ukázať nejaký fešák, ktorý by ma skrotil. :D Na tom už nezáleží či je dobrý alebo zlý, aj keď je pravda, že pre zlých čiernovlasých s ľadovo modrými očami (alebo orieškovými) s jemným strniskom mám nehoráznu slabosť :D A keď sa zlo a zlo spojí vznikne ešte väčšie zlo! :D

  Ja viem, že som mala vybrať len jednu, ale ono je ich toľko veľa čo by som chcela vlastne byť, tak som ten výber vlastne zúžila, aj keď úprimne hanbím sa, pretože ako tak pozerám takmer každá by chcela byť princezná :D (Princezná temna by bola tiež veľmi fajn! :D )

  Zdieľam: https://twitter.com/pc_nata/status/495242381017378816

  OdpovedaťOdstrániť
 12. 1. Nikee
  2. SR
  3. Nikee, Dominika Kovalčíková
  4. Momentálne čítam Slzu od L. Kate
  Rozmýšľam čím by som bola, ale rozhodne by to bola dobrá postava :D Rozhodujem sa najmä medzi postavami zo Shreka :D Fiona je skvelá, bývalá princezná no teraz jej nevadí váľať sa v blate a nahlas grgať :D Alebo taký kocúr v čižmách, zbožňovala som jeho hlášky ! (škoda že je chlap a hlavne mačka ! :D :D :D) V shrekovi sú aj iné rozprávkové postavy zobrazené oveľa lepšie ako v klasických rozprávkach, napríklad taká Snehulienka tam má riadne grády a zvieraciu Army :D Veliť zvieratám a priateliť sa s nimi by ma bavilo ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. 1. Katy
  2. ČR
  3. Katy chan a Kačka Hrdinková
  4. Železného krále. :)
  5. Ani nevíš, jak je hrozně těžké určit, kdo přesně bych byla, protože vím, v které knize by to bylo, ale postava? Uf, těžká věc. :D Takže by to byl rozhodně někdo v Harry Potterovi. Už jenom proto, že bych se tak dostala do Bradavic a to by bylo naprosto nejlepší. :3 A už vím, kdo bych tedy byla. Lenka Láskorádová. A proč? Protože je úžasná, chytrá, má svůj svět. A taky proto, že děsně shippuji Nuna a štve mě, že spolu nakonec neskončili. Takže já být Lenkou, tak se budu snažit získat Nevillovo srdce a bylo by to. :3
  6. V pravém menu u mě na blogu. :) (http://katys-bookshelf.blogspot.cz/)

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Alejah Arlene Rose
  ČR
  Alejah Arlene Rose, Pavlína Syrůčková
  Oškliví - Scott Westerfeld
  Asi lovcem upírů, či jiných nadpřirozených bytostí. Vždy se mi líbilo být v akci, bojovat. A bojovat za něco, třeba za klid ve světě od nadpřirozena, od zla, by se mi velice líbilo. Chránit své blízké, chránit svět před nadpřirozenou hrozbou. Mám v oblibě knihy, kde jsou lovci upírů apod. Například série Anita Blake. Ano, chtěla by jsem být Anitou Blakeovou. :3

  OdpovedaťOdstrániť
 15. 1. Mária Marry
  2. SR
  3. GFC - Mária Marry Mikušková FB- Mária Marry Mikušková
  4. Dnes som dočítala knihu Čistý a hneď som sa pustila na Mesto popola
  5. Vybrať si z toľkých bytostí je trochu ťažké. A obzvlášť či chcem byť dobrá, alebo zlá. Pretože ono to ten stereotyp môže po čas omrzieť. :D :D :D :D Ma teraz napadlo že sukuba :D :D :D ale nebuem to siliť. :D :D :D Tak asi duch no. Ono to ja mám od prírody takú škodoradostnú povahu. Strašila by som ľudí a pekne by som si to užívala. Ale nakoniec, ani ten upír nevedie celkom nudný život. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 16. + zdielala som : https://www.facebook.com/pages/Marys-world-Im-Loving-Books/526620557404042?ref_type=bookmark

  OdpovedaťOdstrániť
 17. 1) Veronica Orphan
  2) Čr
  3) GFC- Veronica Orphan
  4) Pátou vlnu
  5) Chtěla bych být Rampelník. Okouzlil mě v seriálu Once upon a time. Za to okouzlení mohl asi herec, který ho hrál, ale i tak miluji na pohádkách ty ,,bad,, postavy. Rampelník v animované formě (Ve Šrekovi) je dokonale roztomilý i když je jaký je.:D Prostě a jasně jen on, a asi bych se přikláněla v pohádkách na tu špatnou stranu.
  6) https://twitter.com/mansonka/status/495292073441230848

  OdpovedaťOdstrániť
 18. Maggie
  SR
  Maggie Hemmings ; Magdaléna Ondrušková
  Slzu a potom sa chystám na Zber kostí :)
  Jejda, kde si prišla na takúto otázku? :D Ale rada by som bola Annou z Frozen - páčilo sa mi ako je bojovná a ako by sa obetovala pre svoju sestru :D Taký menší môj vzor :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. a zdielanie
   https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=312600122241951&id=272843229550974

   Odstrániť
  2. a mail: magdalena.ondruskova@centrum.sk

   Odstrániť
 19. Neliss
  SR
  Neliss & Christie Smolková
  Amy Tintera: Rebel aka Reset #2 :)

  Na jednej strane by som rada nahodila drsný výraz a vyhlásila, že som by som bola najdesivejšia a najhoršia bosorka na svete (alebo drak :D), ale faktom je, že by som sa skôr zaradila medzi "tých dobrých". Na druhej strane by som určite nebola zase nejaká víla alebo čo... Povedzme, že by som bola dobrá čarodejnica. Žiadne vraždenie, nejaké nadprirodzené schopnosti, pomáhanie (hlavne blízkym), to by sa mi veľmi páčilo. Aspoň dúfam, že sa nemusí jednať o konkrétnu existujúcu rozprávkovú bytosť, pretože v tom prípade si neviem vybrať, nech premýšľam ako premýšľam. Síce... Možno by sa mi páčilo byť Alicou!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. + zdieľanie na FB blogu: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=509169922547066&id=145705268893535

   Odstrániť
 20. 1. Naty Little
  2. SR
  3. Naty Little a Naty Chudá
  4. Rick Riordan: Červená pyramída
  5. Jednoznačne zlá strana! :D V takom HP by bolo úplne super byť záporákom a bojovať po boku Voldemorta. Mne sa proste záporáci páčia oveľa viac, ako tí dobrí. Nedokázala by som byť milučká, dobručká a obetovať sa za iných ľudí. :D To by som v povahe určite nemala a myslela by som určite len na seba. :D Ale pri Mariotových dedičom by som určite nechcela bojovať po boku Griga. Fujky :D Keď si však mám len tak vybrať, kam by som sa pridala, tak jednoznačne tá temná strana. A ak nejaká konkrétna postava, tak taká Annabeth z Perchyho možno. Byť polobohom by nemuselo byť zlé, vlastne by to bolo super. Alebo ešte taká Bellatrix z HP. Ona je proste taká super, že by bolo úplne super byť ňou. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 21. Annie
  CZ
  Annie & Domi Bayerová
  Ehhem... Scarlet, Cesta krve, Rita Hayworth & the Shawshank redemption, Modrá jako safír, Čas anjelov, Internetová publicistika (to mám do práce), Poslední cesta do podzemí a Allegiant. Fuj, to byl zátah, všechno to vypsat :D

  Já tu jako většina ostatních nebudu psát, jaká bych byla rasa, já mám rozmyšlenou i postavu. A je evil. eVil. Za Cruellu de Vil bojuje moje srdce. Však ona je přesně jako já! Jiná, šílená, otrok módy, naprosto božská (no, jak v kterým vydání). Na vraždění dalmatinků bych teda neměla to srdce, ale zcela určitě bych založila továrnu na oblečení a v ní by otročilo několik desítek dělnic. Módě se přece musí něco obětovat... :D

  OdpovedaťOdstrániť
 22. 1. Majkelina
  2. ČR
  3. Michaela Č. a fb Michaela Červenková
  4.Hvězdy nám nepřály
  5. Kdybych měla být postavou... těžko říct. Určitě bych byla hodná. Na druhou stranu nejsem žádný akční hrdina. Asi bych byla nějaká vesničanka, do které uhodil blesk a ona to záhadným způsobem přežila (že by předpoklady ke kouzelným schopnostem?). Jenže od té doby by byla tak trochu podivínská.
  Nebo bych byla létající koberec. Lítá si, kam se mu zamane a taky moc rozumu nepobral.

  OdpovedaťOdstrániť
 23. 1.Kiki
  2.ČR
  3.GFC: kikizubik a Fb: Kiki Víchová
  4.Padesát odstínů temnoty
  5.Kdybych měla být postavou...chtěla bych být jako Rose Hathawayová,protože je vtipná,věrná kamarádka s ochranitelskými instinkty.Nebojí se riskovat,aby ochránila své nejbližsí.Je hodná a já mám kladné postavy ráda, i když někdy jsou i ty bad postavy fajn.Nebojí se někomu nakopat zadek, i když já jsem úplný opak Rose. I přesto se stala takovým mým vzorem. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 24. • Mariš
  • SR
  • Mariš / Mária Vronková
  • Storočný starček ktorý vyliezol z okna a zmizol
  • Netuším kto by som bola z tých klasických rozprávok. Ale myslím, že skôr niekto dobrý. Z novodobých rozprávok (animákov :D) by som chcela byť ako Jack Frost z Legendární party. Od začiatku je to strašný sympaťák. Ten typ, ktorého človek musí milovať. A niečo z toho jeho správania máme teda spoločné (niekto by povedal že drzosť, ale ja skôr myslím tú odvahu a túžbu :D).

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. + zdieľam https://twitter.com/Maris_Vro/status/495803689777774593
   email: vronkova.m@gmail.com

   Odstrániť
 25. -Damonika
  -SR
  -Mesto kostí a knihu mýtov
  -Milujem rozprávku ako si vycvičiť draka. Tento svet ma okúzlil, hlavne Bezzubka, takže preto by som tam chcela žiť (aby som sa mohla roztápať nad jeho ksichtíkmi XD) Určite by som bola na dobrej strane, ale či by som už charakterovo bola nejaká dobrá.... asi tak ako som teraz - meniť by som sa nechcela. Chcela by som len vlastného roztomilého dráčika, na ktorom by som mohla lietať do západu slnka.... jo chcela by som určite ostať taká klišoidná :D :D :D
  btw... mám otázku: je divné, že si nepýtaš mail.... ako jediná snáď zo všetkých stránok.... ako sa nám potom ozveš?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. http://aquarius-writes.blogspot.sk/2014/08/letny-knizny-hop.html

   Odstrániť
  2. Fajn, že si mi to povedala, úplne som naňho zabudla, hlavne, že som to všade vypĺňala -_- To je pre mňa typické, že na niečo také zabudnem. Už som to tam doplnila, ale v prípade, že sa víťazom stane niekto z tých, kto sa už zapojil a nepoznám ho, tak keď bude vyhlásenie súťaže, tak sa mi bude musieť ozvať :)

   Odstrániť
 26. Lady.Ge
  Lady.Ge@seznam.cz
  ČR
  Lady.Ge a Andrejka Zajíčková
  Lola a kluk od vedle :3 :D
  Oh. Tohle je pro mě strašně těžká otázka na popřemýšlení, protože já po shlédnutí seriálu Once Upon a Time (zdravím všechny, co ho též sledují, protože vás zde očividně není málo!:3) pohádkový svět naprosto miluju. Takže... Asi bych chtěla být... Sněhurkou, Zlou královnou nebo Belle. :D Nebo Karkulkou..? :D Já vážně nevím. Dokázala bych být hodná postava stejně tolik, jako ta zlá. Ale tak dobře, nakonec asi z OUaTu vybrat nedokážu takže bych asi chtěla být Rebelka. Protože je to princezna, žije v naprosto kouzelné krajině, má vlastního koně a hlavně má svůj úžasnej luk. :D Takže asi tak. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. https://www.facebook.com/gabca.nestehlovana/posts/737923206246056

   Odstrániť
 27. Lucinda
  Lucinda.books@seznam.cz
  ČR
  GFC: Lucinda, FB: Lucinda's books
  Zrovna čtu čtyři knihy: Jana Eyrová, Jsem zlomená, Nick a Norah: Až do ochraptění a Brisingra
  Byla bych dobrou postavou. Buď Sněhurka nebo Červená karkulka. Sněhurka proto, že je to jedna z mých nejoblíbenějších pohádkových postav. Je statečná a to mám na ní ráda. Jde si za tím co chce a to obdivuji :) Červená karkulka proto, že bych si chtěla zkusit být vlkem (nemyslím tu klasickou červenou karkulku, ale tu z Once Upon a Time :D)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=336566043165890&id=304413256381169

   https://twitter.com/Lucinda16785265/status/495892281397112832

   Odstrániť
 28. 1. Effy
  2. m.stepancikova@seznam.cz
  3. ČR
  4. GFC-Effy, FB-Tereza Effy Štěpančíková
  5. Paranormálové-jednou provždy
  6. Rozhodně bych byla zlou postavou,nejlépe čarodějnicí.Vždy jsem se spíš přikláněla k záporným postavám,ty hodné mi přišly nudné a štvalo mě,že nakonec všechno dobře dopadlo.Čarodějnice je vůbec moje nejoblíbenější pohádková postava.Vařila bych lektvary,zaklínala lidi,škodila komu by se dalo....Jo,myslím že bych byla ve svém živlu.A taková ta chatrč na muří noze by byla taky super :D

  OdpovedaťOdstrániť
 29. - Šárina
  - sarka.smiralka@seznam.cz
  - ČR
  - GFC: Šárina FB: Šárka Šmíralka
  - J. Frost - Z hrobu
  - Po shlédnutí pohádky Frozen, bych chtěla být jako Elsa. Ne teda přímo ona, ale líbilo by se mi její moc. A taky šaty. Ty byly nádherné. Nádherná modrá. A k tomu její síla ovládat zimu. Bylo to moc hezky zpracované a já si umím představit, že bych to dokázala taky. A byla bych asi hodná :) ale kdo ví :D
  - https://twitter.com/SSmiralka/status/495955200348127233

  OdpovedaťOdstrániť
 30. E_V_E
  di_va22@azet.sk
  SR
  GFC: E_V_E, FB: Evelin Kiss
  Mám rozčítané Mesačné slzy a V podsvětí a práve dnes som dočítala Loviť alebo nebyť.
  Určite by som chcela byť zlá bosorka, ktorá by však bola sexi a každý by ju obdivoval 8D Bad girl, ktorá mučí dobrých hrdinov a každý sa jej bojí - tak to je môj sen, som zlá ou jeee 8D Ale inak som normálna, veď vieš 8P Páči sa mi predstava byť mocná a neriadiť sa kadejakými pravidlami pre dobrých... nevyužívať silu na osobný prospech... pche, to akože potom na čo ju mám? 8D

  Super cena, rozhodne by som chcela 8)

  OdpovedaťOdstrániť
 31. Karolína
  ČR
  karolina.ruzickova1@seznam.cz
  GFC: Caroline
  Facebook: Karolína Kája Růžičková
  Právě teď čtu: Když jsme byli sirotci - Kazuo Ishiguro
  Noo, tak nějak jsem vždycky chtěla být čarodějkou. Učit se kouzlům, dělat lektvary, umět se přeměňovat a tak. Mohla bych využívat svých schopností k léčení lidí a obecně jim pomáhat s jejich problémy. Jo, myslím si, že být čarodějkou by bylo skvělé. V podstatě bych chtěla být jako takový Magnus Bane v dívčí verzi. :D Kdo by Magnuse nemiloval. Je vtipný, chytrý, hodný a no prostě úžasný.

  OdpovedaťOdstrániť
 32. *Nen*
  Sisi1598@email.cz
  ČR
  Nen Crow a My dreams are in the books
  HP and the Prizoner of Azkaban
  Asi by jsem chtěla být nějaká kouzelnice. Mám strašně ráda spousty pohádek a je pro mě hrozně těžké si vybrat jednu. Takže asi nějaká kouzelnice bojující za dobro, ale momentálně mě žádná konkrétní nenapadá. Ani bych se, ale ovšem nebránila být nějakou princeznou. Třeba miluju Aryel od Disneyho. :) Určitě bych, ale nechtěla být záporná postava. :D
  Nepovinné: https://www.facebook.com/MyDreamsAreInTheBooks

  OdpovedaťOdstrániť
 33. Cathy
  chloupkovakaterina@gmail.com
  ČR
  Cathy | Cathy Chloupková
  Čas Čarodějnic
  Čarodějnice z perníkové chaloupky. Miluju sladké, takže sem tam nějaký ten perníček z chajdaloupky a prokládala bych to pečenýma dětma. lahůdka. :D Ne sranda, nebo ne? Fajn, pokud bych nemela byt carodejnice, tak bych byla Pascal z Lociky. Bože to zvířátko je tak úžasný, navíc se snadno maskuje (chameleon samozrejmne) a má za nejlepší přítelkymi Lociku. Nic nemusí a přesto s emá královsky.
  Nepovinné: https://www.facebook.com/MizuruKia/posts/791637390868586

  OdpovedaťOdstrániť
 34. Mája
  Majakastl@gmail.com
  ČR
  ciniminisek - Martina Wertheim - Kastlová
  Očarovaná - Sylvia Day
  Chtěla bych být princeznička :-D Nejvíc asi popelka. Milovala jsem ji jako malá a hrála jsem si na ní. Tak mi to nejspíš zůstalo. :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 35. Mrkew
  mrkew.skolilova@seznam.cz
  ČR
  Maky Skolilová, Markéta Skolilová
  Panika-Lauren Oliverová
  Vždycky jsem chtěla být zlá, tajemná a krásná, ale skoro pokaždé se to nějak zvrtlo a zase jsem zůstala roztomilou malou holčičkou s trochou dětinskosti. Když si teď můžu vybrat, zvolím si dobrou postavu, protože ve všech pohádkách na konci zvítězí dobro nad zlem. Chtěla bych být princezna. Ani ne tak kvůli tomu zámku, bohatství z pokladny nebo kvůli krásné zlaté korunce, ale kvůli té roztomilé větě "Žili spolu šťastně až do smrti." A mimo to má princezna také k dispozici všechny ty nádherné, bohatě zdobené šaty. Když o tom tak přemýšlím, tak bych klidně mohla být Šípková Růženka. Zámek? Má. Šaty? Taky. Prince? Ano. A navíc několik měsíců prospí a já miluji spánek stejně jako miluji čtení.
  Ale protože si stále nejsem jistá, jestli dobro nebo zlo, zkusím si vybrat ještě postavu zápornou. V kinech zrovna běží hororová pohádka "Maleficent" a hlavní roli ztvárnila Angelina Jolie. Je to vlastně taková Šípková Růženka. Hlavní postava se jmenuje Zlobilka. Nejdřív je malá, hodná, roztomilá a stará se o svou zemi, kterou má chránit. Ale když ji její nejlepší přítel a první láska zradí, zanevře nad lidmi a stane se Zlobou. Zbytek asi znají všichni, kdo tento skvělý film viděli. Takže výběr zlé postavy je pro mě taky jasný :)

  OdpovedaťOdstrániť
 36. Shanty
  santorova.p@seznam.cz
  ČR
  GFC+FB - Petra Šantorová
  právě čtu knihu Potrhaná křídla

  Kdybych si měla vybrat jakou pohádkovou postavou bych chtěla být, tak bych chtěla být čarodějnicí. Na oko bych byla hodná babička, která by na všechny byla milá a hodná, ale v hloubi duše bych spřádala plány, jakým lektvarem nebo jakým kouzlem bych danou osobu zabila nebo přeměnila na nějaké zvíře. Takže bych vlastně byla zlá. Jakmile bych vlezla do svého příbytku změnila by se moje vizáž, byla bych hnusná, vrásčitá bába, s chlupama na obličeji a zlýma tmavýma očima. Nosila bych ošklivé, staré ošuntělé hadry. Když vyrazím ven, tak jsem jako babička od Boženy Němcové. Upravená, čistá, usměvavá, bez jakkýkoliv nedostatků a hlavně bych se všem rozdala.

  OdpovedaťOdstrániť
 37. Roxanne
  roxana777@seznam.cz
  ČR
  Roxanne gif
  Paper towns
  CHtěla bych být čarodějnicí, hodnou, která by létala na koštěti a měla černou kočku.. O takové jsem vždy četla když jsem byla malá, nevím už jak se jmenovala ale kdybych si měla vybrat postavu, tak ji:)Být čarodějnicí musí být úžasné, pokud bych nežila v té doby kde no.. nebyly zrovna vítané.. Pomáhala bych hodným lidem a těm špatným bych dělala nějaké super kouzelné nashvály, haha

  OdpovedaťOdstrániť
 38. Monika, moncik.11@seznam.cz, ČR, Monika P a face je totožný s google jménem
  Právě čtu Death Note, Vol. 5 (to dneska dokončím) a Páni parchanti: Lži Lockeho Lamory
  Jo, no, princeznou bych asi nebyla :D Já si myslím, že bych totiž vůbec nebyla v příběhu nějak důležitá :D Já bych byla nějaká nenápadná služebná princezny anebo bych zametala někde v kuchyni :D To je hrozný! Ale třeba bych byla drak a požírala bych princezny. Samozřejmě hodný drak, co by požíral princezny, lidi z podhradí apod. :DD Ale pokud možno bych mohla mít nějakou schopnost se zmenšovat a zvětšovat. Jako malá bych nemohla jíst lidi, ale být velká je děsně nepraktický :D Ale jinak bych asi nechtěla být ani v pohádce :D Pohádky mám ráda, ale nenapadá mě :D Jo, možná být třeba v Narnii někým :D Ale to asi nepovažuješ jako pohádku.
  Nicméně tu knihu chci číst, takže by bylo naprosto úžasné, kdybych vyhrála :D
  https://twitter.com/osmtsn/status/496315446187278336

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. *ale nenapadá mě žádná, ve které bych chtěla žít

   Odstrániť
 39. - Marky
  - Dankova.Marketa@seznam.cz
  - ČR
  - GFC: Marky, FB: Markéta Daňková
  - Divergence
  - Kdybych měla být pohádkovou bytostí, nejspíš bych si vybrala nějakou dobrou vílu/čarodějku :) Chtěla bych být bytostí, která by byla dobrá a laskavá. A hlavní důvod pro to mám ten, že ostatní ráda rozdávám radost a štěstí. A to by byl i můj cíl. Snažila bych se pomáhat ostatním, ať už kouzly či dobrou radou, anebo pomocí léčivých bylinek :)
  - Sdílela jsem na twitteru: https://twitter.com/Marky852/status/496317382173159424

  OdpovedaťOdstrániť
 40. - Veju Beru
  - vejuberu@seznam.cz
  - ČR
  - Veju Beru (GFC i FB)
  - První stříbrná kniha snů
  - Už odmalička jsem milovala kočku Šklíbu z Alenky v říši divů. Až na pár výjimek to má skvělé. Může se zneviditelnit. Má tak dobrý úsměv, že se může každému pošklebovat :) Až na to pošklebování bych byla celkem hodná. Jen občas bych využila toho, že umím být neviditelná a někde bych něco provedla :D
  - https://twitter.com/VejuBeru/status/496324718681538560

  OdpovedaťOdstrániť
 41. -Teri Bone∞
  -teribone2002@gmail.com
  -ČR:)
  -GFC-Teri Bone, FB-Tereza Macečková
  -Momentálně čtu Letopisy Narnie-Lev,Čarodějnice a skříň
  -Šíleně moc, bych chtěla být Olafem z ledového království-Frozen:'D. Měl vždy tak skvělou náladu!:) Byl šíleně veselý,hodný,hravý,měl velké sny jak se roztopit na sluníčku:'). Kdybych byla Olafem,byla bych stejná jako on:). Hodná, zábavná, plná snů, sněhová:3.Bez Olafa by ta pohádka nebyla ona!:)Kdybych měla hlad,mohla bych si sníst nos:')-To má svoje pro:).Miluju Olafa a proto bych jím chtěla být!:)
  - http://knizni-kout.blogspot.cz/ (ahoře v záhlaví) :)

  OdpovedaťOdstrániť
 42. Lenka P.
  Lenny199533@seznam.cz
  ČR
  GFC: Lenka Placková, FB: Lenny Placková
  Mám rozečtené knihy Egypťan Sinuhet a Sběratel kostí. Obě jsou naprosto skvělé.
  Vybrala bych si spíše pohádkovou bytost, jelikož postava mě žádná nenapadá a vybrala bych si draka. A je jedno z jaký pohádky/příběhu, ale prostě bych chtěla být drak. Tyto bytosti mě prostě fascinují a kdybych měla možnost vybrat pouze jednu bytost z pohádkového světa, která by mohla existovat, bez váhání by to byl drak. :) Jsou překrásní, tak majestátní a buď jsou vašimi nejlepšími přáteli nebo naopak nejhoršími nepřáteli. A to druhé by rozhodně nikdo chtít neměl. :P

  OdpovedaťOdstrániť
 43. 1) Adelle R.
  2) aderos1@atlas.cz
  3) ČR
  4) Adelle .R a Adelle Aďa
  5) Fangirl, čili moje první kniha v angličtině, která není ebook :) A hrozně se mi to líbí.
  6) Oh-my-god. Já miluju pohádky - to prostě pořád - ale tahle otázka teda zabila. Já si prostě nedokážu vybrat jenom JEDNU. Dobře, dej mi deset minut.
  Patnáct.
  .....
  Asi jsem rozhodnutá, šla bych do Astrid z Jak vycvičit draka. Nepotřebné detaily (je hezká, má úžasného draka, na rozdíl ode mě není sportovní anti-talent) můžeme odsunout, hlavně že budu chodit se Škyťákem... :D

  OdpovedaťOdstrániť
 44. 1) Serena
  2) serenavw@seznam.cz
  3) ČR
  4) GFC: Serena VW a FB: Šárina Zubařka
  5) Archiv
  6) Vybrala bych si Ariel (malou mořskou vílu). Plavala bych si hezky v moři, nikdy by nebyla zima, ale hlavně bych uměla dýchat i pod vodou. To by byla prostě paráda :) A klidně bych se obešla bez čarodějnice :) Plavat umím, ale potápění zrovna v lásce nemám, takhle bych se nemusela bát, že se utopím...
  7) sdílím: https://twitter.com/SarinaZubarka/status/496580855045693440

  OdpovedaťOdstrániť
 45. Ano, a u Ariel se mi také hrozně líbí její červené vlasy. Ty jí hrozně závidím :D

  OdpovedaťOdstrániť
 46. Zet
  zea.zuzu@gmail.com
  SR
  Zuzana Ľudviková, Zuzka Zuzu Ľudviková
  Ranč na červenom vrchu
  Hm.. nad týmto som rozmýšľala dlho. Nakoniec som sa rozhodla pre éterickú bytosť a to morskú pannu, pretože už dlhšie som mala sny, že plávam a nemusím sa nadychovať a bol to úžasný pocit. Videla som mnoho rastlín, farieb a rýb... Cítila som sa voľne. A samozrejme by som chcela krásny chvost ako majú bárbiny :D
  https://twitter.com/PeerlessDreamer/status/496626446866325504

  OdpovedaťOdstrániť
 47. Aly
  aly.vikart@gmail.com
  SK
  GFC: Aly V.
  Čítam Slzu, Krvavý sľub a Medzi nebom a zemou #1
  Ak by som mala povedať niekoho konkrétneho, tak by som chcela byť Rapunzel z Na vlásku, keďže je to moja najobľúbenejšia rozprávka. No možno nie Rapunzel, ale proste princezná z veže, ktorá chodí tajne na rande s Flynnom <3 :D a potom sa za neho vydá a žije si v kráľovstve a tancuje na stredoveké piesne. Ale hlavne aby tam bol Flynn! :D A potom ak by som mala byť fakt že bytosť, tak ak by sa Avatar rátal ako rozprávkový, tak by som chcela byť ním. Tiež mám moc rada ten film, pretože tá jeho myšlienka a významy, ktoré skrýva mi vždy vyrážajú dych. Rozhodne by som chcela byť Avatarkou. :) Alebo mať aspoň spojenie s tým telom Avatara.

  OdpovedaťOdstrániť
 48. Zdieľam na Twitteri: https://twitter.com/AlyVikart/status/496733374073933824

  OdpovedaťOdstrániť
 49. 1)Lucia Books
  2) lucinka.hnidkova@seznam.cz
  3)ČR
  4) Lucia Books, One page to the end
  5) Právě čtu Hostitele od Stephenie Meyrové, je to dokonalá kniha.
  6) Chtěla bych být Elsa, protože je strašně krásná a mocná a přesto je tak hodná. I přes to, že její dětsví nestálo za nic nikdy nebyla na nikoho zlá, protože by si na něm chtěla vylévat zlost, když už byla, tak jen aby toho člověka ochránila.To co dokáže je úžasné, když si postavila celý svůj palác jen tím, že zvedla ruce, byla jsem ohromená. Navíc stvořila Olafa, kterého naprosto miluji, je neuveřitelně veselý a tak roztomilý a stvořila ho Elsa! To je důvod proč bych chtěla být Elsa, není sobecká ani zlá dokáže být i zábavná a lidé ji mají zasloženě rádi.
  7) http://onepagetotheend.blogspot.cz/2014/08/soutez-na-blogu-svet-knih.html#more

  OdpovedaťOdstrániť
 50. - Froggy
  - vcroft@seznam.cz
  - ČR
  - GFC: Froggy a FB: Vera Croft
  - Červený vrch
  - Chtěla bych být jako Sněhurka. Vždycky byla na každého milá a hodná, a to i přesto, jak na ní byla macecha zlá. Chtěla bych se kamarádit s trpaslíkama, a úplně nejvíc se šmudlou :) Na konci by mě políbil krásný princ a žili bychom šťastně až do smrti :) Takže bych pořádali báli, užívali s hostiny... prostě život v pohádce :D
  - https://twitter.com/VCroft1/status/496993361715138561

  OdpovedaťOdstrániť
 51. 1. Baja
  2. baajushkaa@gmail.com
  3. SR
  4. GFC: Bajushka Kováčová
  FB: Baja Kováčová
  5. Samantha Young - London road
  6. Chcela by som byť Elsa z Ľadového kráľovstva. Vie čarovať, je dobrá, má úžasné vlasy :-D. Má sestru, ktorá ju ľúbi. A ešte je v tej rozprávke aj ten smiešny snehuliak Olaf a zlatunký sob :-D Táto rozprávka sa Disney podarila :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 52. - Hany
  - kendare@seznam.cz
  - ČR
  - GFC: Hany a FB: Verun Ka
  - Panika
  - Chtěla bych být Popelka. Klidně bych se teda obešla bez macechy a zlé nevlastní sestry, ale jinak mám tuto postavu moc ráda. I přes nepřízeň osudu si zachovala svou laskavost a nezanevřela nad lidi. Líbilo by se mi setkat se za života a s kouzly, tak jako ona měla vyčarované nádherné šaty a kočár. A opravdu ráda ji mám za to, jaký vztah měl jak zvířatům. Miluju zvířata, jsou úžasná. Takže kdybych si měla vybrat, tak Popelku :)
  - https://twitter.com/Kendare5/status/497371407559299073

  OdpovedaťOdstrániť
 53. • Deny el Infian
  • deny137@email.cz
  • ČR
  • GFC: Deny el Infian, FB: Deny Falešníková
  • Jmenuji se Nikki
  • Já bych chtěla být... huh... :D To je prostě těžký :D Patřím mezi takovéty lidi, co většinou dávají přednost těm kladným postavám, i když povahově bych asi byla lepší záporák, ehm... :D
  Možná Bella z Krásky a zvířete, která patří mezi mé nejoblíbenější. Všeobecně miluju ten příběh, protože ukazuje, že vzhled může klamat a že to, jak se člověk chová nemusí nutně odrážet, jaký je uvnitř. Navíc Bell miluje knihy :D
  Ovšem třeba zase Mulan u mě má obdiv za její odvahu a sílu. Ať už jde o to, jak se vydala do války, kvůli záchraně svého otce nebo o to, jak v druhém díle i přes všechny ty neshody zůstala se svým milým nadále, hehe :3 :D
  No a Ariel zas zbožňuju proto, kolik toho byla schopná obětovat pro svou pravou lásku ^^ A má supr vlasy.... :D
  • https://twitter.com/Denyska137/status/497736634910408704

  OdpovedaťOdstrániť
 54. 1) Džangl
  2) samaradek@seznam.cz
  3) ČR
  4) GFC: Džangl a FB: Džangl Jungle
  5) Tygrova plavba
  6) Je úplně jedno, jestli bych byla z pohádky Jak vycvičit draka nebo z Eragona nebo z čehokoli jiného, ale chtěla bych být drak. Představuji si ho jako nádherné majestátné zvíře. A chtěla bych být černá. Tmavá jako noc, abych mohla splynout se stíny. A létala bych si ve vzduchu, tak dlouho jak jen bych mohla a tak vysoko, jak jen by to má křídla vydržela. A sršela bych oheň. A upálila bych každého, kdo by na mě byl zlý....
  7) https://twitter.com/dzangl7/status/497746055480369152

  OdpovedaťOdstrániť
 55. 1)Nicole
  2)nicole003@orangemail.sk
  3)SR
  4)GFC-Nikoleta Sághyová,FB Nikola Tóthová Sághyová
  5)D.Dán-Nevinnym sa neodpusta
  6)podla hesla konaj dobro,lebo dobro sa ti raz vrati urcite kladna postavicka.ako malinka som videla rozpravku Posledny jednorozec a vtedy som sa do nich ,,zamilovala,,.Jednak su krasne,majestatne ale aj kludnej-mierumilovnej povahy.tak by som chcela vyskusat byt jednorozcom.sice to znie detinsky,ale strasne sa mi pacia.a v ramci fantazie by som si dopriala aj schopnost komunikovat myslienkami s ludmi alebo zazracne uzdravovanie slzou ako to byva v rozpravkach :)
  7)https://www.facebook.com/nikoleta.tothova

  OdpovedaťOdstrániť
 56. 1) Zuzana Gschwandtnerová
  2) z.gschwandtnerova@gmail.com
  3) SR
  4) FB Zuzana Gschwandtnerová
  5) Krídla
  6) Je to dosť ťažké. Chcela by som byť vílou. Môžem letieť tam kde by sa mi zachcelo.
  7) https://www.facebook.com/Zuzana Gschwandtnerová

  OdpovedaťOdstrániť
 57. Magoo
  holovratek456@seznam.cz
  ČR
  GFC - Magoo , FB - Hon Zík
  Červený vrch
  Jako postavu bych si vybral čaroděje. Je jedno z jaké pohádky, ale např. svět Harryho Pottera by mi nevadil. Vždy se mi líbily pohádky a filmy, kde se vyskytovala magie. Prostě ta různá světýlky a všechno je tak nádherně zpracované. Nevadilo by mi, kdybych na něco třeba jen pomyslel a ono by se to stalo. Nebo jen třeba pohnul nepatrně rukou. Nebo by mi z rukou šlehaly blesky nebo jakákoli jiná kouzla. Prostě paráda. :) Magie, to je moje :)
  https://twitter.com/Magoo258/status/498403013799600128

  OdpovedaťOdstrániť
 58. 1. DominikaCouf
  2. xo-domissek-xo@seznam.cz
  3. ČR
  4. GFC: DominikaCouf, FB: Dominika Coufalová
  5. Tři roky prázdnin (J. Žáček)
  6. jéé, ráda bych byla třeba Červenou Karkulkou. a ano, vím že ji sežral vlk, ale měla hodnou babičku a ostatní obyvatele vesničky. určitě bych byla hodná, ráda bych se procházela po lese, sbírala lesní plody, chodila krmit lesní zvěř. sice by mi bylo líto, že byla nejspíš negramotná, ale úplně nevzdělaná snad ne.

  OdpovedaťOdstrániť
 59. https://twitter.com/DominikaCouf/status/498454778268352514

  OdpovedaťOdstrániť
 60. 1 MischaS_
  2. kanka.michaela@gmail.com
  3. ČR
  4. MischaS_, Fb: Michaela Kaňková
  5, Hra o trůny
  6. V jistém směru bych chtěla být jakákoliv záporná a zlá postava, která konečně jednou zamorduje ty otravné hrdiny...( už od prvního dílu Harryho Pottera jsem chtěla jít do Slytherinu) - Takže bych chtěla být best villain ever, ale zároveň bych chtěla být pořád hezká (Ach, já narcistka :D) takže asi takhle :D hihi...
  Kdybych si měla vybrat doopravdickou postavu z pohádky (jakože v pohádkách pokulhávám, jediné které znám jsou ruské verze, které jsou luxusně drastické :D ) Dodnes si pamatuju, jak v jedné pohádce Ak bych si asi vybrala tu holku z Tangled, protože jsem v kuchyni k ničemu, takže by mi aspoň konečně jednou pánvička k něčemu byla :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. https://twitter.com/MischaS_/status/498548927751135233

   Odstrániť
 61. - Soopík
  - zoubekvroubek@seznam.cz
  - ČR
  - GFC: Soopík a na FB: Zoubek Vroubek
  - právě čtu Paniku
  - Vybrala bych si Rampelníka. Asi bych nebyla tak zlá jako on. Ale dohody bych uzavírala také, jen bych nebyla tak podlá. Líbilo by se mi mít takovou moc, jakou ovládá Rampelník. Jen bych luskla prsty a stalo by se, co bych chtěla...
  - https://twitter.com/VroubekZoubek/status/498874833510227968

  OdpovedaťOdstrániť
 62. Riddick
  riddick07@seznam.cz
  ČR
  GFC - RiddickR1, Fb - Jan Kroupa
  Bouře mečů
  Asi bych si vybral ducha. Takového ducha, který by měl schopnost telekineze. Aby k něčemu byl :) Mohl bych se zneviditelnit, kdyby bylo potřeba a uměl bych procházet skrz zdi. Kdybych chtěl, mohl bych něco přenést nebo nadnést a tak ostatní trochu postrašit. Jinak bych mohl fungovat jako takový špion :)
  https://twitter.com/RiddickR1/status/499503897530998786

  OdpovedaťOdstrániť
 63. Alex
  bajnarova.alexandra@seznam.cz
  ČR
  GFC - Alexandra Bajnarová, fb - Alexandra Bajnarova
  To od Stephena Kinga
  Ještě před pár měsíci, bych chtěla být nějaká strašně zlá a záludná postava, ale jak se říká, časy se mění. V tuto dobu bych si vybrala dobrou vílu a to protože ráda pomáhám lidem, ať jsou v jakékoliv situaci. Asi jsem moc nároná, ale určitě bych k dobrému vykonávání práce vzala i schopnost se přemisťovat a křidýlka. Měla bych svojí úžasnou, kouzelnou kancelář a příjmala objednávky (příjmá dobrá víla objednávky nebo jde vždycky za tím, kdo jí potřebuje? o.O). Když se na to dívám zpátky, tak bych spíše byla dobrá víla zkřížená s princeznou :D

  OdpovedaťOdstrániť
 64. 1. Michaela Vavřinová
  2. mail: vavrinovamichaela@gmail.com
  3. ČR
  4. GFC - Michaela Vavrinova, FB - Míša Vavřinová
  5. Hostitele
  6. Asi bych chtěla být někdo hodný, někdo kdo vždycky vykouzlí ostatním úsměv na tváři, v ČR to může být pro děti večerníčková Maková Panenka. Každý ji měl rád a bylo to zasloužené, protože ona byla na všechny opravdu hodná, chytrá,... Dříve bych řekla, že chci být záporák, ale baví mě být i v životě na ostatní milá a hodná a vidět, že z toho mají radost ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 65. Pim
  p-i-m-k-i-e@centrum.cz
  ČR
  Pim, Bára Samarka Nováková
  Děti víl - Stefan Bachmann
  To je těžké! Já bych ráda byla nějaká čarodějnice nebo víla, protože jsem vždycky měla ráda kouzla, lektvary, bylinky a květiny a tak. Také mám moc ráda přírodu. Ale jestli bych chtěla být dobrá nebo zlá? To nevím, asi bych chtěla být tak něco mezi - něco jako víla Zvonilka :D Taková ta poťouchlá, co pomůže, když je potřeba, ale je schopna dělat i velké naschvály. Taková jsem, dle mého názoru, i ve skutečnosti. :D
  Díky za giveaway!

  OdpovedaťOdstrániť
 66. Zuzka F.
  zuzicek632@seznam.cz
  čr
  oboje pod Zuzka Frecerová
  Červený vrch :-)
  Já bych chtěla být čarodějka. Z Bradavic, samozřejmě. :-) Mávání hůlkou, nošení hábitu, bydlet na hradě, míchat lektvary - to je moje! :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 67. Meera
  voronak@seznam.cz
  ČR
  Meera, Bar Ka
  Game
  Vybrala bych si Červenou Karkulku. A to ve verzi, jakou z ní udělali v Once upon a time. Tss, žádnej vlk, který by si přišel pro mojí babičku by proti vlkodlakovi neměl šanci :) Byla bych tedy silná, svým způsobem ovládala magii a mohla bych nosit neustále červenou barvu. Já jí prostě miluju. Ale kdybych ve skutečném světě nosila to, co Karkulka, tak by na mě koukal každý jako na blázna. V pohádce je vše dovoleno :D
  https://twitter.com/Meera159/status/500015548449566720

  OdpovedaťOdstrániť
 68. 1. Lenka Ď.
  2. lenka.durcekova@gmail.com
  3. SR
  4. GFC & FB: Lenka Ďurčeková
  5. Twenties girl - Sophie Kinsella
  6. Chcela by som byť asi dobrou postavou. Zlé postavy my nie sú veľmi sympatické, aj keď tie z OUaT som si obľúbila. :) A aká by to mala byť postava? Hm... Najskôr ma napadla Červená Čiapočka, keďže tú som milovala v detstve a mám o nej krásnu knihu s nádhernými obrázkami, ale teraz neviem. Chcela by som byť nejaká špeciálna postava. Najskôr by som chcela byť asi Robin Hood. Milujem proste strieľanie z luku a aj Robina, ale keby som nemohla byť mužom, tak čo ja viem? Možno Rebelka. Tá mala tiež luk. :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
 69. 1. Meghan
  2. Meghan@post.cz
  3. ČR
  4. GFC - Meghan K., FB Markéta Kubalová
  5. Chvíle před koncem a Pianista :)
  6. Tak moje jméno je Markéta, i když mi tatínek občas říkal Maruško (hlavně když mě posílal do lesa na jahody) a můj brácha je Honza, takže jsme taková Jeníček & Mařenka dvojka. Takže bych se nejspíš viděla jako ta Mařenka, co našla v lese Perníkovou chaloupku. Teda nejspíš by ji našel brácha, protože mi vždycky kradl sladké :D A hlavně bychom tu čarodějnici nakopali, že? :D A to pokračování jako lovci čarodějnic taky nebylo k zahození. Ale jinak jsem vždycky chtěla umět kouzlit a čarovat, takže kdybych si mohla sama vybrat, tak bych byla čarodějnice, ne úplně dobrá, tak trochu sobecká, ale hlavně hrozně mocná. Tak. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 70. 1. Zvoněnka
  2. vila.zvonenka@seznam.cz
  3. ČR
  4. GFC - Zvoněnka a na Fb - Víla Zvoněnka
  Vampýrská akademie
  Asi bych chtěla být kocour v botách :D Já miluju zvířata a kočky obzvlášť. Měla bych hebký černý kožíšek a pořádně nabroušené drápky. Každý by mě měl rád, a proto bych nosila slušivé botky :) Ale pozor! Můj roztomilý kukuč je jenom přetvářka, ve skutečnosti bych byla lstivá a podlá :)
  https://twitter.com/VZvonenka/status/500272403998466051

  OdpovedaťOdstrániť
 71. 1. Wanderer
  2. wanderer-books@centrum.sk
  3. SR
  4. GFC - Wanderer, FB- Knižný svet
  5. Hra o tróny a Päťdesiat odtieňov slobody (nechutná kniha, aj keď každým dielom sa to zlepšuje :D som si povedala, že s tým seknem, ale som zvedavá, ako to skončí, preto pokračujem :D )
  6. to je dosť ťažká otázka na mňa :D ak by som bola dobrou bytosťou, tak by som chcela byť niečo na spôsob Sam zo Špioniek :D Tá bola vždy mojim vzorom a vždy som chcela mať jej vlasy a vždy vedela nájsť nejaké super riešenie :D alebo napríklad Florou z Winx Clubu, tá bola tiež parádna :D a mať krídla a nejakú schopnosť to by chcel určite každý, dopekla, teraz som zistila, že som otrasný sebec a myslím len na seba, ale kto nie :D a keby som bola zlou postavou, čo by som nechcela, ale keby, tak by som chcela byť Joffrey Baratheon, on síce moc rozprávkový nie je, ale som ním momentálne očarená, lebo to je pekný hajzlík a ja mám takých rada :D a keď už rozprávková zlá bytosť tak niečo na spôsob Klingáča, to bol tiež hajzlík, ktorý všetkých prekabátil :D

  ZDIEĽANIE:
  https://twitter.com/svetknih/status/500326833444118529

  OdpovedaťOdstrániť
 72. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 73. 1) moira
  2) maja2912@seznam.cz
  3) ČR
  4) moira
  5) Čtu Wicked Garden .)
  6) Kdybych byla pohádkovou bytostí? Něco s magií, to zcela určitě, a nejspíše bych byla hodná. Být zlá je větší zábava, ale dobrý má vždycky těžší práci a kdybych byla jako pohádková bytost (předpokládám) nesmrtelná, určitě chci mít něco, co mě udrží příčetnou.
  Damn. To zní tak nudně a racionálně. :D
  A byla bych, hm, šamankou, která se stará o magický les. Nop, byla bych Babička vrba (aka v Pocahontas :D).

  OdpovedaťOdstrániť
 74. 1. mary-berry
  2. marie.hoangova@seznam.cz
  3. ČR
  4. GFC: mary-berry, FB: Maruška Hoangová
  5. Momentálně žádnou, ale dočetla jsem Proroctví a chystám se na Etiketu & špionáž :)
  6. Jak jsem se již zmínila, dočetla jsem Proroctví, takže bych se nejradši proměnila v poloboha. Nutně totiž potřebuju vyrůst (jsem hrozný špunt) a schopností lítat taky nepohrdnu. Já bych byla to největší zlo. vždycky mě to táhlo na špatnou stranu, a tím by se mi splnil i sen - být opravdu zlá, né ten drzý člověk, kterého lidi nazývají zlým. Přála bych se jako každý správný padouch být nesmrtelná, tedy neporazitelná. Mohla bych navíc dostat i super pohledného, vtipného parťáka :D ;). Něco na způsob Perníkové chaloupky, kde se objevuje moje jmenovkyně.

  OdpovedaťOdstrániť
 75. Monix
  monca.cermakova@email.cz
  ČR
  Monix, Monix Em
  Erebos: Hra, která zabijí
  To je těžká otázka. Ale první co mě napadla byla Mulan. Tu pohádku jsem milovala a pořád jí zbožňuju. Chtěla bych být Mulan, protože ji obdivuji za její odvahu, a celkově je prostě perfektní! A mít za kámoše ''draka'' Mushu, musí bejt skvělí. (Vždycky jsem jí ho záviděla..) :D

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem vám za každý komentár :)

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.