Zobrazujú sa príspevky s označením Predstav si.... Zobraziť všetky príspevky
Zobrazujú sa príspevky s označením Predstav si.... Zobraziť všetky príspevky

pondelok 16. septembra 2013

Predstav si... Súťaž - Výsledky


Súťaž je za nami. Spolu s E_V_E sme dostali kopu skvelých a zaujímavých odpovedí. Mňa však mrzela jedna vec. A to to, že ste si niektorí neprečítali pravidlá a tým ste si zničili šancu na výhru. A to bola podmienka, odpovedať minimálne piatimi vetami. Nič sa nestalo, keď ste v jednej odpovedi odpovedali troma vetami, keď ste pri ďalšej odpovedi napísali pomaly poviedku. Ale keď ste niektorí odpovedali na každú otázku jednou-dvomi vetami, alebo dokonca jedným slovom, tak ste si zbytočne stratili šancu na výhru, čo mi je ľúto.

Sme však radi, že sa vám naša súťaž páčila a možno niekedy ešte čosi podobné bude. Času je dosť :D

A tu sú odpovede, ktoré ma najviac pobavili a ktoré stoja za to, aby som ich ukázala. Skvelých odpovedí však bolo omnoho viac ;)

Predstav si, že žiješ vo svete, aký bol v Divergencii. Ktorú frakciu by si si vybrala?
Veronika D - Myslím, že ani jeden. Nebola som nadšená ani z jednej, takže by som si hádam aj založila vlastnú :D Či? Taká možnosť nie je ?
MischaS_ - Tak si to hezky projdeme.
Odevzdanost: Já a odevzdaná? Promiňte, ale jak říká můj kamarád, nejdřív přijde moje ego, až pak já. Tohle by rozhodně nefungovalo.
Mírumilovnost: Sedět, meditovat a culit se na každého kolem mě? Tss, já chci někdy být mrcha. Zvlášť vůdči lidem, které nemám ráda! Ještě by mě dopovali drogami, abych zářila, jak sluníčko. Ani za nic!
Pravdomluvnost: Hehe, já zlobím a hodně! Nikdy bych nikomu nechtěla přiznat vše, co jsem kdy a kde vyváděla! To bych nepřežila a můj posluchač by taky nemusel. A pak bych asi i měla hodně nepřátel, zvlášť, kdybych sdělila i své myšlenky.
Sečtělost: Jo, to by šlo. Kdybych se nemusela pak furt šrotit. A celý život strávit jako laboratorní nebo kancelářská krysa.
Neohroženost: Tak do toho jdu. Banda šílenců, co skáče ze všeho, co jim přijde pod ruku. Mlátí se, střílí po sobě. .. Prostě pokoušejí osud, kdy je co sejme. To zní jako já :D


Čo by si robila, keby si zrazu zistila, že je tvoj priateľ upír?
Baja - Zbila by som ho, lebo mi to nepovedal skôr :-D Bola by som vystrašená z existencie upírov. Snažila by som dozvedieť viac o tom byť upírom, ale určite by som sa ním nechcela stať. Aspoň nie na trvalo. Doživotne mladý? Bez vlastnej rodiny? Nie, ďakujem. :-D
Timi - Vyhrážala by som sa mu, že keď ma nepremení, tak ho zabijem, aj keď viem, že to nedokážem. Ale za pokus to stojí, nie? Veď čo môžem stratiť? Som si istá, že by ma nezabil. No a to by musel aj on uznať, že by to bola tá najlepšia vec akú môže urobiť. Bol by so mnou navždy, bola by som stále mladá a krásna (ak pravdaže nechce chodiť so sto ročnou ženou) a spolu by sme všetko dokázali.
Sabrina - Bola by som nadšená. Určie by to nebola reakcia aká by bola u väčšine ľudí. Chcela by som aby ma premenil. No tieto vety patria iba k tomu ak by bol taký pekný ako napríklad Edward v Twilighte a nie ako dáky Drákula :D Keby mal tesáky a hrozný xicht by som ho odkopla a nechcela by som s ním už ďalej chodiť...
Wanderer - Asi by som najprv chcela vedieť, či má zaostrené tesáky :D neviem si predstaviť svoju reakciu, ale asi by som sa na začiatku dosť bála :D ale keďže by to bol môj priateľ tak by som sa asi nemusela, lebo by ma teoreticky asi zabiť nechcel... :D ale cítila by som sa zvláštne, že v mojom živote je taká bytosť.. :D a určite by som chcela vedieť, či sa na slnku trbliece :D

Môžeš mať akúkoľvek nadprirodzenú schopnosť. Akú by si si vybrala?
WayllTo je hlavní otázka mého dětství! :D Bohužel jsem strašně nerozhodná, takže jako vždy váhám nad několika možnostmi. Bylo by supr moci létat. Ten úžasný posit volnosti, možnost rozletět se kamkoli a za kýmkoli... Pak taky neviditelnost, která je užitečná od praktických věcí (jako například kradení výsledků písemek) až po méně šlechetné činy (co třeba takové šmírování idola ve sprše?). Nebo schopnost zastavit čas a mít pak nekonečnost na cokoli - to ale musí člověka brzy omrzet a předchozí dvě možnosti jsou asi žádanější. Děsně ráda bych cestovala časem do dob jak minulých, tak budoucích (aneb zvědavost vládne světu). Ale jelikož jsem blíženec (ano, přesně tak, strašně ráda se vymlouvám na své znamení), nemůžeš ode mě očekávat tak složito
u věc, jako je rozhodování se!
A promiň za tak zdlouhavou odpověď :D
Alex - No to je tazke ale asi by som chcela vediet pretacat a zastavovat cas . Napriklad keby sa mi nieco nepodarilo tak by som si to pretocila a skusila znovu, alebo keby sme mali v skole nejaku pisomku na ktoru som sa neucila tak by som iba zastavila cas vybrala ucebnicu vsetko opisala , schovala ucebnicu a znova pustila cas :D Ja viem som rebelka :D 
Wanderer - Toto je otázka, nad ktorou často premýšľam, keďže sa nájde veľa schopností, ktoré by som chcela mať. No siahla by som po neviditeľnosti a potom po schopnosti premiestniť sa hocikde, kde chcem (to sa týka miest na zemi). Mohla by som ísť napríklad pľuvať na zem z Empire State Building. Je veľa miest, ktoré chcem navštíviť. A k tomu by mi pomohla tá neviditeľnosť :D Mohla by som sa dostať na najnovšie premiéry bez zaplatenia lístka napríklad :D


Keby si mohla stretnuť akúkoľvek knižnú postavu na jeden deň, kto by to bol?
Wayll - Nejdřív jsem měla tři základní požadavky, ale nemohla jsem zaboha na nikoho přijít. A když už mě výjimečně našel někdo, kdo by je splňoval... no, znáš to. Všichni báječní knížkoví kluci jsou už dávno zadaní.
1) Musí být legrace! (Kdo by se chtěl celý den nudit nebo jenom posedávat s nějakým nevyléčitelným romantikem při západu slunce?)
2) Měli bychom mít možnost navštívit nějaká neobvyklá místa (Aneb nebudu přátelům vykládat o dni stráveném v obchoďáku)
3) Nebylo by na škodu, kdyby to byl kluk. (Když už se naskytla možnost seznámit se s nějakým neodolatelným chalanem podle vlastního výběru, proč jí nevyužít?)
Po moři přemýšlení jsem na to konečně přišla! A všechny tři body jsou splněny rovnou dvojitě. Nebyl by to totiž nikdo jiný, než dvojčata Weasleyovi :)
Alex - Urcite by to bol moj milovany Damon Salvatore. No kto by ho nemiloval ? Keby som ho stretla stravila by som s nim cely den a potom by sa do mna zamiloval a premenil by ma :D Alebo by som stravila den s Tobiasom ktory by mi ukazal celu jamu a dali by sme si tu znamu cokoladovu tortu a nakoniec by zistil ze ja som prenho ta prava a na Tris by sa vykaslal :D

Sú padlí anjeli a potom tí klasickí. Slúžiaci peklu alebo nebu. Prípadne idioti ako Daniel Grigori, ktorí si za nič nechcú vybrať. Predstav si, že môžeš byť anjelom. Kam by si sa zaradila?
Veronika D - Asi medzi padlých. Nebavilo by ma sekať v nebíčku dobrotu a dávať furt na niekoho pozor. Radšej by som si v pekle opekala voľajaké Marshmallow. Mňam :D
Timi - No klasických by som si určite nevybrala, lebo v nebe by som nedokázala žiť. Takže asi pádly anjel. Ten aspoň žije na zemi. Občas je zlý, ale to by som prežila, veď by som bola silná. Ale vo väčšine kníh pádli anjeli nemajú krídla a to by ma štvalo. Chcela by som ich mať. Aspoň by som konečne mohla preštudovať, ako sa, do kelu, im zmestia do chrbta. To som nikdy nepochopila. A určite by som každý deň lietala, aj keď by som sa bála, že do niečoho narazím (som si istá, že by sa mi to párkrát stalo) :D

Predstav si, že máš možnosť ísť na letné prázdniny na nejaké miesto z knižného sveta. Kam by si zašla?
Baja - Vždy som chcela ísť do Hogwarts, ale cez prázdniny majú aj oni prázdniny :-D Myslím, že mojou správnou voľbou by bol Wonderland. Nie nadarmo sa to volá Krajina zázrakov. Určite by som tam nechcela padnúť králičou norou. Možno tam chodia aj vlaky alebo autobusy :-D
Dominica - Tiež by som si za iných okolností vybrala Rokfort, pretože je to miesto plné mágie, môjho detsva, môjho života, Harry Potter je najkrajšia séria na svete, srdcová séria nejedného človeka, ale keďže ste vy s Eve mali taký užasný nápad doplniť "na letné prázdniny" :D túto odpoveď nemôžem utvrdiť. Možno by bolo krásne prechádzať sa po prázdnych chodbách a tajne skúmať komnaty, ale ak nabudúce dáte možnosť cez školský rok nechcem si premrhať odpoveď :D Takže moja definitívna odpoveď je Tábor Polokrvných. Percyho zbožňujem a nie len kvôli Loganovi (i keď on je jeden z najdôležitejších dôvodov), Percy ma priviedol k mytológie, zlepšoval mi nálady, keď som bola smutná, a Tábor Polokrvných je to miesto kam by som šla, hneď by som bojovala po Percyho boku a chodila s ním na výpravy, chcela by som zažiť toľko krásnych dobrodružstiev čo oni. Naučiť sa šermovať s Percyho Anaklusmom, byť dcérou Atény, to by bolo úžasne strávene leto. Zatiaľ však môžem len snívať ;) (mimochodom, svoje otázky som vymyslela sama a Evelin zas tie svoje, ani jedna sme sa neradili s tou druhou :D)
Lenči - Sherwoodský les :) (Opäť z Robina Hooda :D) Ja viem, už som asi s tým otravná. Ale keď mne sa vždy nejaká knižna/filmová postava zapáči :D a potom v noci sa mi o nej sníva :D Sníva nie je to správne slovo :D Ja si totiž s tou danou osobou vysnívam sen podľa seba. Asi čudné, že? :D Ale mne sa to páči :) "Moja nadprirodzená schopnosť", ktorú zatiaľ mám :D :)



A kto je teda víťazom? Rozmýšľala som medzi troma osobami. Po dôkladnom premyslení všetkých za a proti vyberám... :

TIMI

Gratulujem výherkyni a dúfam, že si knižku užije :) Mala naozaj pekné, dlhé a zaujímavé odpovede :)
No a vy ostatní nezúfajte, že ste nevyhrali. Siedmeho októbra je u mňa blogtour, kde budete hrať o jednu knižku, v novembri zas bude blog oslavovať prvé narodeniny a okolo Vianoc bude hádam čosi ďalšie :) A ešte niekedy možno niečo podobné ako toto :)

pondelok 2. septembra 2013

Predstav si... súťaž


Odpovede na naše otázky už viete. Ale keďže sme s E_V_E tak neskonale úžasné, tak vám prinášame k tomuto projektu aj súťaž. Tentokrát to však nebude len také, že lajknete FB stránku, budete ma sledovať a tak... Tentokrát si výhru musíte naozaj zaslúžiť. Budete zodpovedať otázky, ktoré sme zodpovedali aj my. Nemusíte odpovedať na všetky, je to na vás, ale za každú jednu dostanete jeden vstup. Vyhrá ten, kto bude máť najzaujímavejšiu/e odpoveď/e. Čím viac otázok zodpoviete, tým budete mať väčšiu šancu na výhru.

Súťaž trvá do 15.9 a je otvorená Slovákom aj Čechom.

Súťaž u Evelin nájdete TU

A o čo hráte? 
Tentokrát som o výhru nepoprosila žiadne vydavateľstvo, vyhráte niečo z mojich vlastných zásob. A keďže som nechcela stanoviť jednu knižku, môžete si vybrať akúkoľvek knihu z týchto. Väčšinu nájdete hore v menu, že sú na výmenu, ale k nim pridávam aj dve ďalšie. Víťaz si môže vybrať akúkoľvek z nich (tieto dva týždne nevymieňam knihy, takže sa ponuka meniť nebude).






Ak máte akékoľvek otázky, píšte mi na mail :) Určite sa nezabudnite zapojiť ani u E_V_E, ktorá má taktiež skvelé ceny a super otázky. A hlavne... veľa šťastia :)

sobota 31. augusta 2013

Predstav si... 7


Projekt mňa a E_V_E. Navzájom sme sa vyspovedali o rôznych knižných situáciách, snáď sa vám naše odpovede budú páčiť a možno sa v nich tiež nájdete. Všetko sa to samozrejme týka kníh a nezabudnite aj vy odpovedať na naše otázky v komentároch. Sme veľmi zvedavé osoby 8P Enjoy!


7. Predstav si, že máš možnosť ísť na letné prázdniny na nejaké miesto z knižného sveta. Kam by si zašla?

Maťa
Normálne by som si vybrala Rokfort, ale za a – to už je aj otrepané a za b – načo by som sa tam trepala cez prázdniny? Nevybrala by som si ani Panem alebo Rosewood, tam by som dlho nevydržala. Vo Fells Church by som rýchlo umrela, alebo by zo mňa bola bábka Shi ni shi-ho či Misao. Nie, ďakujem. Ja by som šla do Narnie. Je tam krásne a pokiaľ by som sa nezamotala do nejakých politických vecí, tak by som si tam super oddýchla. Šla by som tam za vlády Petra a spol. alebo princa, vlastne potom už kráľa Kaspiána X, pokiaľ si dobre pamätám. Žila by som tam niekde v blízkosti pláže a hradu Cair Paravel. Myslím, že by to boli skvelé prázdniny. Bavilo by ma rozprávať sa so zvieratami bez toho, aby si o mne ľudia mysleli, že som šialená a obzvlášť by ma bavilo kecať s Ričipípom. Je to skvelý myšiak :D
Alebo by som zašla do Asgardu (už môžem, už som ho našla aj v knihe, vďaka ti druid :)). Je to nádherné, prekrásne miesto, ktoré by som rada navštívila. Samozrejme by som rada pokecala s bohmi, hlavne s Lokim, ako inak :D Každopádne, boli by to úžasné prázdniny. Len sa obávam, že by som sa do Mitgardu už nevrátila :D

E_V_E
Ja by som zašla do Londýna, kde sa hovorí po nemecky 8D Mám na mysli sériu Drahokamy, kde by som veľmi rada videla ten chronograf na cestovanie časom a celú tú budovu. Sprevádzal by ma Gideon DeVilliers a naučil by ma šermovať, hrať na husle, tancovať klasické tance, povodil by ma po Londýne, možno by som sa aj doučila tú hroznú nemčinu 8D
Tiež by som si ako letnú dovolenku vybrala Ľubietovú zo série Mariotovi dediči. Čítala som len 1. diel, ale všetky tie zaujímavé kúzelné vecičky a miesta navštíviť by bolo určite veľmi poučné. Takisto by som tam poučila všetkých o tom, ako sa normálne správať a neohovárať či nepolitizovať tak hlúpo, hneď by som ich tam všetkých napravila 8D
Určite by som ešte chcela navštíviť rodinu Dimitrija Belikova v Rusku. V 4. dieli Upírskej akadémie, keď sa tam ocitla Rose, mi všetci prišli strašne milí a priateľskí. Všeobecne Rusko by som raz rada navštívila, ale ocitnúť sa na letné prázdniny v tak super rodine, ešte keby tam bol aj Dimko, to by bola už úplná bomba 8D

štvrtok 29. augusta 2013

Predstav si... 6


Projekt mňa a E_V_E. Navzájom sme sa vyspovedali o rôznych knižných situáciách, snáď sa vám naše odpovede budú páčiť a možno sa v nich tiež nájdete. Všetko sa to samozrejme týka kníh a nezabudnite aj vy odpovedať na naše otázky v komentároch. Sme veľmi zvedavé osoby 8P Enjoy!

6. Sú padlí anjeli a potom tí klasickí. Slúžiaci peklu alebo nebu. Prípadne idioti ako Daniel Grigori, ktorí si za nič nechcú vybrať. Predstav si, že môžeš byť anjelom. Kam by si sa zaradila?

Maťa
Pokiaľ ste čítali moje predchádzajúce odpovede, tak je to u mňa asi jasné. Zaradila by som sa niekde k Jakeovi, Patchovi alebo Camovi, mala by som krásne čierne krídla a vypadala by som bola by som nebezpečná. Avšak nijaký anjel ako trebars Samjeeza z Nadpozemskej. Anjeli, ktorí cítia len smútok, lebo opustili Boha? Dýka zo smútku? Wtf?
 Nikdy som neverila v peklo ani v nebo, ale keby som si mala vybrať, tak by som si ako anjel vybrala peklo. Ja po smrti určite nie, nepotrebujem aby sa moja duša smažila v pekle a niekto si nad ňou opekal. Ale už mám pokrk toho, ako sa v podaktorých knihách ale aj v živote veci podriaďujú Bohovi. Nechcem sa nikoho dotknúť, je to proste čisto len môj názor. Pretože mám takto len dojem, že keby existoval, tak mu tým všetkým ľudia len masírujú ego. No dobre, už sklapnem.
No, pointa je, že ako anjel by som sa určite pridala k peklu a bojovala po boku Lucifera, ktorý mi príde ako väčší sympaťák. Ale najradšej by som vyletela niekde do Asgardu a venovala sa inému bohovi :D

E_V_E
Anjeli sú pre mňa taká ošemetná situácia. Nemám ich moc v láske. Nerada čítam anjelské knihy a ak sa dá, tak sa vyhýbam rozdeľovaniu na Padlých, Čiernych, Bielych a bohvieakých anjelov. Ja všeobecne v Boha neverím a príde mi už trápne, že všetky anjelské knihy obsahujú biblické vysvetlenia. Nemôžu byť anjeli riadení nejakou vyššou radou? Prečo to musí byť Boh? Nepríde mi to vôbec sympatické a takéto pasáže v knihách veľmi často s nechuťou preletím. Ľudia by sa mali starať sami o seba a nie mať ešte nejakých strážnych anjelov. Však keď chcem, tak si najmem bodyguarda. Aby mali anjeli ešte aj nejaké vyššie poslanie, ktoré im nejaký neznámi udelí, že je to proste osud, tak z toho mi je zle. Toto sú na mňa príliš náboženské kecy. Anjeli sú inak fascinujúce stvorenia, ale rada by som raz čítala knihu, kde tiež vystupujú iba ako upíry, vlkolaci či bosorky, že je to proste druh nadprirodzena, ktorý má svoje schopnosti a vlastný život a nie ešte aby podliehali Bohu alebo plnili svoj božský osud.
Ak by som predsa len musela byť anjel, tak by som sa tiež pridala k Luciferovi. Aby som sa ja starala o nejakých cudzích ľudí, čo si to ani nezaslúžia a ani nepoďakujú, tak to radšej budem vytvárať chaos a paniku, nech sa aspoň trochu zabavíme 8D 

utorok 27. augusta 2013

Predstav si... 5


Projekt mňa a E_V_E. Navzájom sme sa vyspovedali o rôznych knižných situáciách, snáď sa vám naše odpovede budú páčiť a možno sa v nich tiež nájdete. Všetko sa to samozrejme týka kníh a nezabudnite aj vy odpovedať na naše otázky v komentároch. Sme veľmi zvedavé osoby 8P Enjoy!


5. Keby si mohla stretnuť akúkoľvek knižnú postavu na jeden deň, 
kto by to bol?

a

Maťa
Damon Salvatore! Je neskutočne sexy a nielen v seriály. Okrem toho keby ma premenil, tak by to nemusel byť len jeden deň. A nakoľko je Elena neskutočne sprostá a ani po takom dlhom čase nevie čo chce a hlavne koho chce a oni sú zas sprostí kvôli tomu, že jej to žerú... No, každopádne si aj tak myslím, že si napokon vybere Stefana, Damonovi to zlomí srdce a potom môže nájsť mňa. Nie som už síce Elenina dvojníčka, ale to mu len a len prospeje.
Prečo som teda vymyslela takú blbú otázku, keď som sa zamotala? Ehm, (výhovorka) a čo takto? V tej jeden deň by som ho stretla a tie zvyšné by som ho už nestretala, lebo by som bola prosto s ním :D




E_V_E
Bones zo série Noční lovci. Je to silný sexy upír, ktorého jednak zbožňujem, ale chcela by som ho stretnúť hlavne kvôli tomu, aby ma vycvičil. Bola by som ako Cat a tak by ma naučil bojovať a zabíjať upírov. Keďže upírov zbožňujem, tak by to bol asi menší stret záujmov, ale ide hlavne o to, aby ma naučil bojovať a získať sebavedomie. Celý proces, keď učil Cat, ako zabíjať upírov ma fascinoval a v knihe je Bones opísaný proste úplne úžasne, až sa rozplývam. Samozrejme by sme pri mojom výcviku nevynechali romantické a sexuálne scény, ktoré sú aj v knihe 8P Myslím ale, že jeden deň by na to určite nestačil, pretože už za 2 hoďky trénovania by som bola rozbitá a zničená, takže by sa to mohlo predĺžiť na... večnosť.
Ešte by som rada stretla Harryho Pottera. Naučil by ma všetky kúzla, ktoré pozná, z prvej ruky by mi porozprával všetko o Voldemortovi a o sebe, všetky pikantné detaily a tajomstvá presne zo zdroja! Previedol by ma cez Rokfort, predstavil ostatným, povozil na metle, na testralovi, na drakovi, opili by sme sa z ďatelinového piva, prešli všetky tajné chodby, nechali sa obsluhovať domácimi škriatkami a rôzne iné zaujímavé kúzelné vecičky 8)

nedeľa 25. augusta 2013

Predstav si... 4


Projekt mňa a E_V_E. Navzájom sme sa vyspovedali o rôznych knižných situáciách, snáď sa vám naše odpovede budú páčiť a možno sa v nich tiež nájdete. Všetko sa to samozrejme týka kníh a nezabudnite aj vy odpovedať na naše otázky v komentároch. Sme veľmi zvedavé osoby 8P Enjoy!

4.  Môžeš mať akúkoľvek nadprirodzenú schopnosť. Akú by si si vybrala?

Takúto otázku som raz dala ako súťažnú v nejakej mojej súťaži. Vaše odpovede boli zaujímavé, teraz si môžete prečítať tie naše :)

Maťa
Tí, čo ma dobre poznáte viete, že by som si nevybrala žiadnu schopnosť typu pomáhajme kvetinkám rásť. Mala by som schopnosť čisto len pre seba, z vlastných sebeckých záujmov a neradila by som vám, aby ste mi stáli v ceste.
Schopností by som chcela viac. Také klasické ako manipulácia mysľou vrátane čítania myšlienok a teleport. Chápete, ako bolo v Harrym Potterovi. Predstavíte si nejaké miesto, kde chcete byť a voilà, zrazu ste tam. Je to strašne praktické.
Okrem týchto dvoch schopností by som chcela mať moc ovládať všetky štyri živly, lebo každý má niečo do seba. A keby som si musela vybrať len jeden, tak by som si vybrala vodu. Alebo oheň? Ježíš, ja neviem! Ale myslím, že ma nikto nikdy nepostaví pred takúto voľbu (žial), takže si s tým starosti robiť nemusím.
No a k poslednej ma inšpirovala moja učiteľka (matikárka) a Juliette z knihy Roztrieštená. A tiež to, že Keby pohľad zabíjal... Áno, hádate správne. Mať pohľad, ktorý by mohol zabiť (keď chcem) je ďalšia nanajvyš praktická schopnosť. A nikto by mi na to neprišiel. Lebo z čoho vás môžu obviniť? Že ste sa na obeť pozreli? No, občas by sa to vážne hodilo :D
Okej, možno som trochu,ehm... nenormálna, ale kedy som tvrdila opak?

E_V_E
Ja odjakživa zbožňujem prírodné živly. Sú tak silné, zaujímavé a jedinečné. Ovládať ich by bolo nanajvýš úžasné. Preto som vždy tak strašne zbožňovala rozprávku W.I.T.C.H. Víla by som síce byť nechcela, ale určite by som prijala byť Matkou Zeme. V prírode sa nachádza tak veľa sily. Predstavte si, žeby ste len tak vytrhli zo zeme celý strom a hodili ho do nepriateľa. Alebo by ste spôsobili zemetrasenie, keď vás bolí hlava. Zem ma odjakživa fascinuje, takže ak by som si mohla vybrať schopnosť,  tak by to bolo ovládanie Zeme.
No ani taký Oheň nie je na zahodenie. Vždy sa mi lúbilo, keď vo filmoch démoni vytvárali tie ohnivé gule. Silné, jednoduché, účinné a sexy.

Určite by som ešte chcela ovládať telekinézu, čiže pohybovať vecami silou mysle. To by som už nikdy nemusela vstať z postele, ešte aj praženica by sa mi urobila sama od seba 8D Na také ľahké hlúposti by som to ale nevyužívala, skôr si to vždy predstavujem ako formu útoku a obrany v boji proti zlu. Je to veľmi účinná a silná zbraň a treba na to veľa sebakontroly, ešte by som dopadla ako Jean Greyová z X-men 3, keď sa jej alterego Phoenix zbláznilo a každého zabíjalo. To by som nechcela. Ale zase byť silná ako ona, to už by bolo viac coolové 8P

piatok 23. augusta 2013

Predstav si... 3


Projekt mňa a E_V_E. Navzájom sme sa vyspovedali o rôznych knižných situáciách, snáď sa vám naše odpovede budú páčiť a možno sa v nich tiež nájdete. Všetko sa to samozrejme týka kníh a nezabudnite aj vy odpovedať na naše otázky v komentároch. Sme veľmi zvedavé osoby 8P Enjoy!

3. Čo by si robila, keby si zrazu, zistila, že tvoj priateľ je upír?


Maťa
Otravovala by som ho s tým, aby ma nepremenil dovtedy, dokým by to naozaj neurobil, alebo ma nezabil. A dúfala v to prvé. Pretože odkedy som si prvý krát asi pred štyrmi rokmi prečítala Twilight, tak som túžila byť upírkou. Nechcela som však nijakého svojho Edwarda. Alebo Stefana. Nijakého obmedzeného, ufňukaného akože upíra sajúceho veveričky, podkany a iné... Takýmto tempom budú zachvíľu upíri, ktorý budú jesť chrobákov ako Timon a Pumba, lebo neviem ako vy, ale ja som ešte upíra cicajúceho slona nevidela.
Keby môj priateľ bol upír, tak nech je ako Damon. Ale na začiatku Upírskych denníkov, lebo hoci ho stále milujem a sexepíl mu ostal, tak predsa len akosi zmäkol. Páčil sa mi, keď zabijal každého naokolo, obzvlášť keď zabil Lexi to bolo super.  :D
No a samozrejme, keby ma už konečne premenil, tak by som bola strašne krásna, každému by som len svojim zjavom vybila dych a poriadne by som si to svoje upírstvo užívala. No a tie mŕtvoly... tie by už musel upratovať niekto iný :D

E_V_E
Prinútila by som ho, aby ma premenil 8P Ja som Team Vampire Forever, takže ak by som čírou náhodou narazila na nejakého upíra, ktorý by sa do mňa bezhlavo zamiloval, natlačila by som mu do hlavy kaleráby, až kým by ma premenil, no a potom by som sa mu vysmiala, opustila ho a ešte aj zvalila svoju „bolesť“ na neho, nech ma chlapec neotravuje. Predsa len sa nebudem viazať, keď som konečne slobodná a nesmrteľná, nie? Navyše, sloboda je niečo úžasné. Mohla by som si robiť, čo len chcem, mohla by som ísť kamkoľvek, navštíviť všetky úžasné miesta a keďže by som nikdy nezomrela, mohla by som aj zastaviť pár vojen, vidieť ako sa tvorí história, čítať milión knižiek a nikdy neprestať, užívať si zábavu, nestarnutie a obdiv každého. Rozhodne by som ale aj prijala nejaké tie vedľajšie upírske schopnosti ako rýchlosť, sila, krása a iné.

Čo sa týka papania, tak by som určite nebola nejaká mizerná vegetariánka. Ja mám zvieratká veľmi rada, takže by som ich určite takto nezabíjala, to ľudia sú monštrá a niektorí si fakt nezaslúžia žiť, takže by som bola krvilačný upír, ktorý by ale ušetril dobrých, no zabíjal kriminálnikov. Upír je predsa predátor a silnejší prebije slabšieho, treba dodržovať kolobeh života 8D

streda 21. augusta 2013

Predstav si... 2


Projekt mňa a E_V_E. Navzájom sme sa vyspovedali o rôznych knižných situáciách, snáď sa vám naše odpovede budú páčiť a možno sa v nich tiež nájdete. Všetko sa to samozrejme týka kníh a nezabudnite aj vy odpovedať na naše otázky v komentároch. Sme veľmi zvedavé osoby 8P Enjoy!

 2. Keby si sa mohla narodiť do obdobia akejkoľvek knihy, tak kam by to bolo?

Maťa
Musím sa priznať, že som vždy mala pocit, akoby som nepatrila do súčastnosti. Vo všeobecnosti s väčšinou ľudí si nemám čo povedať. Keby som si mohla vybrať, kde sa narodím, tak by som žila v rovnakom období ako Elizabeth Bennettová alebo Anna zo zeleného domu. Neviem si síce predstaviť život bez elektriny alebo to, že by som sa musela vydávať v skorom veku (a možno by som už vychovávala aj malé bábätko), ale bola by som nejaká bohatá meštianka, alebo rovno šľachtičná, veď prečo nie? Nosila by som krásne šaty a už od nejakých jedenástich rokov by mojou najväčšou starosťou bolo, aby som mala čo najviac pytačov :D
Odkedy som prečítala Dievča z minulosti od Zuzky Šulajovej, tak ma začalo fascinovať obdobie starovekého Anglicka za vlády kráľovnej Alžbety. Žila by som niekde na zámku ako dvorná dáma, kašlala by som na nejakú dvornú etiketu, len by som sa smiala, zabávala a flirtovala. Samozrejme, bola by som tým najkrajším dievčaťom široko ďaleko a chlapi z ďalekých krajín by za mnou prichádzali so žiadosťami o ruku :D


E_V_E
Ja mám rada obdobia, keď prevládali bosorky, stredovek a kacírstvo. Keby som bola nejaká vyššie postavená slečna a mohla by som v tichosti bojovať za práva dobrých čarodejníc, mohla by som s čistým svedomím umrieť. Čarodejnice zbožňujem a nikdy som neschvaľovala odsudzovanie cirkvi. Určite by som bojovala a zapísala sa do histórie.

Tiež milujem hrady, zámky, kaštiele a teda princov a princezné. Nebolo by na škodu byť nejaká následníčka trónu a zariadiť lepšie podmienky pre svojich poddaných. Ale nebudem vám klamať, najviac ma fascinuje to oblečenie 8D Zbožňujem tie princeznovské róby a korzety, vyzerá to tak úžasne. Rada by som sa aj naučila jazdiť na koni či poľovať. Mohla by som rozkazovať každému, všetci by sa ma báli a uctievali ma a bola by som najlepšia zo všetkých princezien a... no dobre, nejako som sa nechala uniesť, nechám to už radšej tak 8D 

pondelok 19. augusta 2013

Predstav si... 1


S E_V_E sme dostali taký super nápad, ktorý sa formoval niekoľko mesiacov. Lenže vždy sme sa o tom len rozprávali a hoci sme to chceli už niekedy na začiatku prázdnin mať, tak sme nakoniec zistili, že nestíhame termín, ktorý sme si dali :D Nakoniec sme ale všetko dali dokopy a tak sa môžete pozrieť, čo sme to vlastne povymýšľali. Náš projekt bude trvať 2 týždne, pričom každý nepárny deň uverejním jednu zo svojich otázok ja a každý párny deň jednu zo svojich otázok zase Evelin. Na tieto otázky sme obidve odpovedali, takže si môžete prečítať, čo by sme si vybrali, keby sme sa dostali do takej a onakej situácie. Hoci ako sa poznám, nakoniec by to dopadlo úplne inak :D 
Všetko sa to samozrejme týka kníh a v komentároch máte aj vy možnosť vyjadriť sa k otázkam. Po minutí otázok, čiže za 2 týždne, uverejníme formulár, po vyplnení ktorého majú 2 z vás možnosť vyhrať knižku. Jednu od každej z nás. Tak snáď sa vám budú otázky a celkovo projekt páčiť, pretože určite nie je posledný spoločný :)


1. Predstav si, že žiješ vo svete, aký bol v Divergencii. 
Ktorú frakciu by si si vybrala?

Maťa
Tak toto je ťažká otázka (akú som si vymyslela, takú mám, tak mi treba!), nad ktorou som sa zamýšľala hneď po dočítaní prvej knihy. Tris bola divergentná, čo znamená, že sa hodila do viacerých frakcií, ja sa nehodím ani do jednej. Do Neohrozenosti by som nemohla ísť, viete aký som príšerný športový antitalent? Ľudkovia z Harmónie žili v súzvuku s prírodou a všetko riešili čo najmierumilovnejšou cestou. Boli veselí, spoločenskí a myslím, že už ďalej to vymenúvavať nemusím, lebo ku mne to nejako nesedí. Tých z Otvorenosti som si vždy predstavovala ako nejakých ľudí v oblekoch, tváriacich sa strašne dôležito. Skoro ako politikov, len tých by odtiaľ rýchlo vyrazili. Viete si predstaviť našich politikov ako sú za každú cenu uprimní? Ja nie. A len tak medzi nami, neviem si to predstaviť ani u seba. Takže si môžem zaškrtnuť ďalšiu frakciu. Nejako sa mi to tu míňa. Napriek tomu som ešte nespomenula frakciu, ktorá je pre mňa tak absurdná a totálne nepravdepodobná. Sebazaprenie. Vzdať sa všetkého a len pomáhať druhým? Žiť len na úkor iných? Dobrý vtip. Ľudia v Informovanosti boli, tak ako už napovedá názov frakcie, vzdelaní, vždy sa radi učili niečo nové a jediné, čo s nimi mám spoločné je to, že milujem knihy. Ale aj to je viac, ako mám spoločné s inými frakciami. Takže... asi sa môžem rovno pridať k bezprízorným.


E_V_E
Keď som čítala túto knihu, dlho som rozmýšľala, v ktorej frakcii by som skončila ja. Nevedela som si na to odpovedať. Každý má podľa mňa určité rôznorodé kvality, ktoré sa hodia ku všetkým frakciám.
Ja osobne rada čítam o nových veciach, ktoré ma zaujímajú, mám rada prírodu a chránim životné prostredie, nezvyknem často klamať, skôr som k ľuďom úprimná, no dokážem sa aj prispôsobiť a dopriať iným lepšie veci ako sebe, tiež by som nepovedala, že som nejako extra spontánna, ale nie som ani až tak veľký bojko a raz za čas sa vrhnem do neznámeho. Takže mám vlastnosti zo všetkých frakcií, nevynikala by som ani v jednej, ale asi by som sa ani nestratila či neumrela.
Osobne by som bola najradšej v Neohrozenosti, pretože to sú bojovníci, silní a nebezpeční ľudia, ktorí ma fascinujú. Neviem ale či by som prešla v celosti tým tréningom. Bola by to však pre mňa veľká výzva a určite by som sa snažila zo všetkých síl, aby som hlavne sama sebe dokázala, že viem byť Neohrozená 8)

A čo vy?