pondelok 15. augusta 2016

Snaha o ovládnutie sveta číslo xy | Žezlo prastarých

Autor - Derek Landy
Originálny názov - Skulduggery Pleasant
Séria -  Detektív kostlivec
Diel - 1/9
Vydavateľstvo - Slovart
Rok vydania - 2016
Väzba - hardcover
Počet strán - 272
Hodnotenie na Goodreads - 4,21/ 33 973

Anotácia

Zoznámte sa s Kolohnátom Lahodom. 
Je to detektívne eso, vždy štýlovo oblečený, s poriadne podrezaným jazykom, nevídaný mág a chodiaci, hovoriaci a oheň vrhajúci kostlivec. Okej, sem-tam príde o hlavu - veď aj tú terajšiu vyhral v kartách -, ale skrýva toho v sebe oveľa viac, ako sa na prvý pohľad zdá, čo je celkom fajn, keďže je vlastne chodiaca kostra. Kolohnát je síce mŕtvy, ale prekabátil smrť, aby mohol ochrániť svet pred prastarým nepriateľom. Aby ho však porazil, bude potrebovať pomoc a na to sa najlepšie hodí jeho nová partnerka, mladučká Stephanie. 
Kolohnát a Stephanie sa ocitnú v nekonečnom kolotoči, aby ochránili najvzácnejší majetok jej nedávno zosnulého strýka - žezlo Prastarých, ktoré by mohlo privolať na svet krutých bohov dávnej minulosti. Má to však len jediný háčik. Nikto neverí, že bájne žezlo a dávni bohovia existujú, a tak sa Kolohnát a Stephanie môžu spoľahnúť len na seba.

***

Túto knihu som mala veľmi dlho vo svojom to-read liste. Nápad bol zaujímavý, vtipný a fakt sa mi páčil. Tak som dúfala, že aj kniha bude. Nedala som sa odradiť ani tým, že je to kniha pre deti. Koniec-koncov, aj tie bývajú skvelé. Eh, eh, Harry či knihy Ricka Riordana. 

Na začiatku som bola absolútne nadšená. Také milé, šibnuté a divné. Čítalo sa mi to naozaj dobre už od prvých strán. Stephanie sa mi veľmi páčila. Na to, že mala dvanásť, bola veľmi chytrá, vyspelá a páčili sa mi jej názory. Taktiež som si obľúbila Gordona. Len škoda, že umrel ešte pred začiatkom knihy. Prvých takých sto strán bolo fantastických a naozaj som si ich užila.
Akurát ku Kolohnátovi som si nevytvorila žiaden vzťah.
Dokonca mi vôbec nevadili ani tie mená ako Kolohnát Lahoda, Beda Čína... Inokedy by som nad tým len prevracala očami.

Potom som sa začala celkom nudiť. Niežeby sa nič nedialo, naopak, bolo tam toho celkom dosť, ale nijako zvlášť ma to nezaujalo. Je síce pravda, že to bolo miestami vtipné, ale to je tak celé. Mala som problém začítať a už sa mi ani Stephanie nepáčila. Prišlo mi, že ona je v ich skupinke vodcom, čo sa mi nepáčilo. Chápete, dvanásťročné dievča a celkom chytrý detektív, ktorý žije už niekoľko storočí a on počúva ju?! Bolo to tak trochu ako detský Sherlock Holmes. S mágiou. Keby poslušne chodil za Johnom Watsonom. 
Na takéto knihy som už zrejme stará, ale pokiaľ máte tak do pätnásť rokov (či skôr tak dvanásť), knihu by ste si mohli naozaj užiť. 


Za knihu veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Slovart.
Vy si ju môžete objednať TU.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Ďakujem vám za každý komentár :)

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.