sobota 17. augusta 2013

TAG - Obetuj knihu


Tento TAG vytvorila Kacennnka spolu s MonouÚčelom tohto TAGU je obetovať vaše neobľúbené knihy, aby ste vykorčuľovali z nejakej nepríjemnej situácie.

Scénář č. 1: Útok zombie
Zrovna jsi v knihkupectví, když se všude okolo tebe začnou nořit zombíci. Všichni zákazníci jsou uvězněni mezi stohy knih a nemají žádnou šanci na útěk. Ty už jsi zatlačený/á v rohu a vnímáš jen pach shnilého masa a šouravé kroky mrtvol. Panikaříš a dělí tě jen krůček od toho, že se sklátíš k zemi a uděláš ze sebe večeři, když se najednou ozve hlas managera obchodu, který ti dodá naději. Vojáci totiž zjistili, že zombie nesnáší přehodnocované knihy! Ty se okamžitě rozeběhneš mezi regály a kličkujíc mezi hnijícími těly hledáš knihu, kterou všichni milují, ale ty ji jednoduše nemůžeš vystát. Jakou knihu čapneš a omlátíš jí překvapenému zombíkovi o hlavu?


Na túto knihu som bola fakt zvedavá. Bola som z nej totálne nadšená... Kým som ju nezačala čítať. Kniha bola taká nudná, že by aj ten zombík radšej zaliezol niekam do hrobu, keby mu z nej začal niekto čítať. Ja by som to urobila. Nebyť toho, že som to prečítať musela, tak by som poslúchla všetko, čo mi v mojom vnútri našepkávalo Vyhoď tú knihu z okna. Fajn, prekukli ste ma, toto by som žiadnej knihe nebola schopná spraviť, ale aspoň som ju dala preč. 
Keby som teda naďabila na zombíkov v knihkupectve a mám im otrieskať nejakú knihu o hlavu, tak by táto kniha konečne našla nejaké to svoje využitie, lebo keď už nič iné, tak je aspoň ťažká a ovalenie po hlave ňou by pekne bolelo. Viem, že väčšine z vás sa kniha páčila, ale mňa príšerne nudila.

Scénář č. 2: Šílený liják
Právě jsi vyšel/a z kadeřnictví se svým vysněným účesem. Procházíš se po ulici, necháváš lidi zírat na své dokonalé vlasy, když v tom začne pršet. Jenomže to není jen aprílový deštík. Je to obrovský slejvák, jaký svět ještě neviděl. Z nebe se snáší litry vody a jediné. na co myslíš, je tvůj nový účes, který tě stál celou výplatu. Jaké pokračování knihy obětuješ a použiješ jako deštník?

Vedela by som nájsť pár pokračovaní. Rozmýšľala som nad Novom od Meyerovej alebo Upírskymi denníkmi 11,12 a Ľadovými očami. Lenže to by som premokla skôr, než by som sa stihla niekde schovať a chudáčik môj nový účeš! Takže som napokon vybrala Zradu. Ak ste čítali moju recenziu na knihu, tak viete. Ak nie, tak vám to zrekapitulujem. Keď už je kniha, kde sa hľadá páchateľ, tak by nebolo od veci, aby ste toho páchateľa neodhadli hneď v druhej kapitole. Táto kniha by oveľa lepšie poslúžila ako dáždnik než ako niečo, čo máme čítať. A je pomerne veľká, má hrubé dosky, tak... why not?Scénář č. 3: Šílená hodina s učitelem
Jsi na hodně literatury a profesor se rozplývá nad jednou známou klasickou knihou. "Tahle kniha úplně změnila světovou literaturu!" prohlašuje a vyzdvihuje knihu do nebes. Tebe to ale vůbec nebere. Nejen, že se tohle vychvalování nedá poslouchat, ale ty ani za mák nesouhlasíš. Protože máš vlastní zkušenosti. Jakou klasickou knihu bys mrskl/a po svém profesorovi a rozkřičel/a ses na celou třídu o tom, jak tahle kniha stojí za houby?

Túto knihu sme mali mať ako povinné čítanie. Stačilo mi si prečítať ukážky a mala som dosť. A keďže sa mám rada a nechcela som dopadnúť ako totálny cvok don Quijote, tak som sa tej knihe radšej vyhla. 
Scénář č. 4: Doba ledová
Úžíváš si skvělé odpoledne v knihovně. Procházíš se mezi stohy knih a všude se vznáší ta dokonalá vůně papíru potištěného slovy. Když najednou BUM! Celá země je pokrytá vrstvami sněhu a nikde není nic jiného než ledová pustina. Teploty nezastavitelně klesají a tvůj dech ti mrzne u pusy. Najednou zjišťuješ, že tvou jedinou možností je začít pálit knihy. Jakou svou nejneolíbenější knihu bys spálil/a první a vůbec by ti nebylo líto, že se změnila v hromádku popela?

Za touto knihou by mi nebolo ľúto ani v najmenšom. Je to niečo tak príšerné a nudné, že ako hromádka popola by s knihou bola väčšia sranda. Desím sa toho, že to má mať ešte dve pokračovania. Ale čo, niečim kúriť treba nie? Je to hrubé, horieť to bude. Netúžim po tom, aby som zamrzla. Takže by som tam prihodila ešte Čriepky od Keleovej-Vasilkovej, Ľadové oči a kľudne aj tie Upírske denníky 11 aj 12. A ak by som našla 13, tak by som prihodila aj tú. Síce som ju nečítala, ale načo knižnici bude kniha, ktorej chýbajú dva predchádzajúce diely? Okrem toho, aj tak o nič neprídu. A keď by som obetovala ešte aj Croninov Priechod, čo je taktiež dosť hrubé, tak som si istá, že by som určite nezamrzla :D

4 komentáre:

 1. Haha! Zakletá, já věděla, že nezklameš. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja nikdy :D Pôvodne som sa nechcela opičiť, ale nič lepšie ma nenapadlo :D

   Odstrániť
  2. Já bych to vůbec nenazvala opičením. :D Jsem naopak ráda, že v tom nejsem sama. :D

   Odstrániť
 2. Ja zase vyhodenie Zakletej považujem už takmer za hriech :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem vám za každý komentár :)

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.