utorok 16. júla 2013

Top týždňa - Knihy z detstva


Meme od Luu.

Nejaké tie disneyovky u mňa nenájdete. Mala som samozrejme nejaké klasické detské knihy, ale keď som sa naučila čítať... Je však strašná škoda, že si nepamätám, ako sa volala kniha, pri ktorej som sa čítať naučila a neviem ju ani nikde nájsť. Viem, že to bolo od nejakej slovenky, bolo to niečo s kráľom, viacej rozprávkových básničiek a prvá sa začínala Bol raz jeden múdry kráľ, čo veľký palác mal... A bola tam nejaká básnička Nič a bič a tiež čosi o princeznách, ako boli tri princenzné, ktoré si mali podeliť dva hrady, či veže, či čo to bolo. Hovorí vám to niečo?

Harry Potter (J.K.Rowlingová)
Tak jasné, ako inak. Nie som prvá ani posledná, čo sa vďaka týmto úžasným knihám naučila čítať. Vždy to boli moje lásky, čítala som ich moc krát. A dosť skoro potom, čo som sa naučila čítať.
Naša mama je bosorka (Gabriela Futová)
Ďalšia kniha, ktorú som bola schopná čítať stále dookola. Zbožňovala som ten príbeh. Mama bosorka a deti, ktoré nájdu knihu mágie. Lenže zistia, že mágia nie je najľahšia a miesto toho, čo chceli, sa stalo niečo úplne iné....


Opice z našej police (Krista Bendová)
Tak túto knihu som tiež nečítala len raz. Čo už. Kniha plná hračiek? Dajte to sem! 
Narnia (C.S.Lewis)
Rovnako ako Harryho ju milujem dodnes. Úžasné knihy, krásna rozprávková krajina...


Dúhové víly
Keď som bola malá, milovala som víly. Vždy som ich vonku hladala a predstavovala si, že nejakú nájdem a tak... Našla som ale len tieto knihy, ktoré mali pôvodne sedem častí - Rozalína, červená víla, Astra - oranžová víla, Narcisa - žltá víla, Olívia -zelená víla, Irisa - modrá víla, Hyacinta - indigová víla a Violetta - fialová víla. Teraz už je tých kníh asi tridsať, ale moje boli tieto.
Super škola (Cindy Jefferiesová)
Prvých šesť kníh mám (stále) doma (Nemáte niekto záujem?), ale čítala som všetkých desať. Odmalička som milovala hudbu, spev. A knihy o hudobnej škole? Áno! :D

Len pre čarodejnice! Chalanom vstup zakázaný! (Thomas Brezina)
Myslím, že veľa detí má kopu obľúbených kníh práve od Brezinu a ja som nebola výnimkou. A ja som si z jeho kníh najviac zamilovala tieto príbehy o dvoch nevlastných sestrách...Traja pátrači
Kto by nepoznal troch pátračov, pravda? Ja som síce okolo dvadsiateho dielu s tým stratila trpezlivosť, ale inak to bol úžasný zážitok tie knihy. A tú na obrázku mám aj doma :) Môj naobľúbenejší diel vždy bola Záhada zajakáveho papagája, hneď dvojka.
Danka a Janka (Mária Ďuríčková)
Treba na to dôvod? Vážne?

Čokoľvek od Jacqueline Wilsonovej
Tá píše úžasné príbehy. Istý čas som išla do knižnice s tým, že Rezervujte mi všetky knihy od nej. a Máte jej novú knihu? Sama som vlastnila len dve a to Aňu Zipsaňu a Najlepšie kamarátky a moja prvá kniha od nej boli Dvojčatá v akcii.
Maťko a Kubko (Marianna Grznárová)
Doteraz milujem tie rozprávky :DNuž čo, je ich jedenásť, ale nevedela som vyhodiť jednu. Všetky sú súčasťou môjho detstva.

4 komentáre:

  1. Jacqueline Wilson jsem měla také ráda, dokonce jsme ji na základce měli ve školní knihovně, tam jsem si půjčila první knížky od ní. Strašně moc se mi líbilo Dítě do kufru. Mám od ní i pár knížek doma, z těch knih pro starší se mi nejvíc líbila Lola Rose a Moje sestra Jodie, i když ten konec byl hodně smutný. Ale trochu mi pak začalo vadit, jak jsou si ty příběhy strašně podobné...

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Danku a Janku by som možno ešte aj teraz našla niekde doma :D :D ja som veľa čítala Witch..

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Harry Potter a potom Disneyovky u mňa 8P doteraz mám

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem vám za každý komentár :)

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.