O MNE

Volám sa Martina, každý ma volá Maťa a mám 20 rokov. To by k predstavovaniu asi stačilo.
Nie?
Tak fajn.

Som v znamení blíženca. Narodila som sa cez prvý letný deň, počas letného slnovratu presne (na deň!) 9 mesiacov po svadbe mojich rodičov. Takže som unikátna v každom smere O:)
Kamarát sa mi večne smeje, aká som skromná, no ale môžem ja za to, že som proste fakt vtipná, chytrá, milá a ešte k tomu pekná? V tom som ja proste úplne nevinne.
Som však aj riadne lenivá, tvrdohlavá a nechcete sa so mnou hádať, lebo aj tak mám (skoro) vždy pravdu (aby som nepreháňala, poviem, že v tak 90% prípadoch). A hoci to tak nie vždy vyzerá, ja som vlastne úplne nekonfliktný človek!
Taktiež keď niečo chcem, viem si ísť za tým a idem aj cez mŕtvoly. Len to za to musí stáť, aby som do toho investovala energiu. Čo sa teda očividne nestáva veľmi často.
Žiaľ, ešte absolútne netuším, čo od života chcem.

Vyštudovala som reklamnú tvorbu na Strednej umeleckej škole v Trenčíne, potom som prešla na FMK v Trnave, odbor media relations/vzťahy s médiami, ale to som po necelom roku nechala tak, pretože to nebolo to, čo som chcela.
Takže som šla pracovať do Švédska... vydržala som dva mesiace. Ups.
Nevadí, pôjdem zas niekde inde.
Aj tak som vždy chcela cestovať. Zatiaľ som toho moc nepocestovala, bola som len v Čechách, Maďarsku a Švédsku, ale mám dlhý zoznam krajín, ktoré by som chcela navštíviť. UK, USA (New York, Los Angeles, Orlando), Island, Francúzsko, Grécko, Rumunsko, Nórsko, Fínsko, Nový Zéland, Japonsko,... a znova Švédsko, lebo je to krásna krajina a vďaka práci som z nej nič nevidela.

Toto sa vraj na mňa dokonale
hodí... 
A teraz relevantné informácie k blogu. Čítať som sa naučila cez letné prázdniny pred prvou triedou a odvtedy čítam skoro stále. Keď sa mi chce. A tak. Prečítala som už stovky kníh. Mojou srdcovkou už odmalička je Harry Potter.
Nezameriavam sa na určitý žáner - čítam čokoľvek, čo ma dokáže zaujať. Hoci nájsť niečo také je občas dosť ťažké. V poslednej dobe sa však snažím čítať čo najviac kníh, ktoré nie sú YA. Zdá sa, že tých som sa už akosi presýtila. Asi som na ne už moc stará.

Mimo kníh je mojou druhou najobľúbenejšou vecou hudba. Neprežila by som bez nej, potrebujem ju k životu rovnako ako vodu či vzduch. Opäť... mám veľmi široký záber toho, čo počúvam, nestarám sa o žánre. A milujem muzikály. Môj najobľúbenejší je Fantóm opery. K tomu aj soundtrack poznám naspamäť.
Tiež milujem spev. Spievam vždy a všade. Vôbec tým neleziem každému na nervy. Jeden semester som bola aj v školskom spevokole, ale inak som žiaľ nikdy nechodila na žiadne hodiny spevu a spievala si len doma. Rodičia sú z toho vždy nadšení.

To je z mojej strany asi všetko. Ak by ste mali na mňa akékoľvek otázky, pokojne sa pýtajte. Či už v komentároch, na Facebooku, cez mail...

Kontakty na mňa
E-mail - strakovmaa@gmail.com
Facebook - Maťa Straková
Goodreads - Maťa Straková
Knižný Instagrammata.books
Osobný Instagrammata.strakova 
Twitter - @MataStrakova
Serialzone Maťa Straková

(Aktívne používam len mail, FB a GR. Občasne Instagram.)

25 komentárov:

 1. Jééj :D
  Si úplne ako ja :D ! Aj ja veľmi rada čítam.. A aj pozerám, veľmi milujem "Annu zo zeleného domu", to je krásny príbeh, všetky jej starosti a pocity som prežívala s ňou... Som rada, že som našla aj niekoho takého, kto tiež obľubuje túto knihu-film. Ľudia v mojom veku radšej sledujú iné filmy a čítajú úplne iné knihy, ale ja som iná. A som veľmi rada, že ty tiež :) Inak máš veľmi pekný blog, určite pokračuj :) !

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To som rada :) Anna je jedna z mojich srdcoviek tiež, čítala som ju už mnohokrát :)
   A ďakujem, budem :)

   Odstrániť
 2. Vždy tak zahřeje u srdce když vidím že má někdo rád Tennanta a Doctor Who :) já když jsem začínala s blogováním a se sledováním DW před 8-9 lety tak nikdo nevěděl, kdo a co to je :)

  http://kamicek.tumblr.com/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som pred 8-9 rokmi mala 8-9 rokov, vtedy som nemala šajnu o tom, že niečo také existuje :D Ale vlastne som ho začala pozerať minulý august :D

   Odstrániť
  2. já měla 11 - 12 :D a když si vzpoměnu jak jsem se koukala na youtubech, kde byly rozstříhané díly... :D teď už se tomu musím smát :)

   Odstrániť
  3. To je skvelé, že ti to tak dlho vydržalo :)

   Odstrániť
  4. byla odmlka, když do Doctora přišel Matt, protože jsem ho zezačátku úplně nenáviděla, že je David pryč :) ale pak se to spravilo a prořvala jsem jeho regeneraci :D

   Odstrániť
  5. Jinak ti závidím ten moc krásný blog.. snažila jsem se už svůj asi tak 40. blog udělat tady na blogspotu ale málem jsem vyrazila kompl z okna :D

   Odstrániť
  6. Ja som to pozerala v telke a tam bežal každý deň nový diel. Takže mesiac som sa bála Davidovho odchodu, ten deň preplakala, Matta neznášala a stačil mi jeden diel k tomu, aby som si ho obľúbila a časpm zamilovala :D

   Ďakujem :) Ale blogger nie je nič ťažké ;)

   Odstrániť
  7. tak samozřejmě že kdybych na to měla trochu víc času, tak bych se s tím možná i naučila :D ale mám tento měsíc ještě zkouškové tak je to terno :D já jsem si od doby co "spáchal Sherlock sebevraždu" říkala Moffat I hate you, protože tohle bude velkolepé, tak jak když odešel Rory a Amy, to jsem taky prořvala, ale zase na druhou stranu se moc těším na Capaldiho :)

   Odstrániť
  8. Seriály ma raz zabijú :D

   Odstrániť
  9. tak to mě taky :D :D jen jsem si musela dát přestávku od nich teď, takže jsem neviděla poslední díly Chicago Fire, Arrow atd... :D

   Odstrániť
  10. Ja teraz doháňam Once upon a time, ešte mi chýba 5 dielov :D Za tento víkend som videla 9 alebo 10 dielov :D

   Odstrániť
  11. já v období zkoušek koukám na Simpsonovi, protože k tomu člověk lehne a nemusí u toho myslet :D

   Odstrániť
  12. To som nikdy nesledovala :D Ale zbožňujem Teóriu veľkého tresku :D

   Odstrániť
  13. TBBT je super i Modern Family :D

   Odstrániť
 3. Citace z DOCTORA "myslela jsem, že jsi ten blázen s budkou..." je výstižná :)) mimochodem - 5. řada, 1. díl :D Vítej ve světě bláznivých fanoušků :D

  Jsi zajímavá osoba, jedna z mála, od kterých se mi líbí i charakteristika, kterou o sobě napsali. Nic proti ostatním, ale nemám ráda, když napíší jen "jsem knihomol" nebo "milovnice knih" - na těch autorech je snad více zajímavého, než jen to, že čtou, no ne? :) Tak jako na tobě :))

  P.S.: mám ráda podobnou hudbu.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veď mi aj trvalo napísať ju... a bolo to na niekoľko krát :) Ale ďakujem :)
   Piata a šiesta séria sú podľa mňa proste najlepšie :3

   Odstrániť
 4. Ahoj, sledujem tvoj blog pravidelne a sama si ma inšpirovala k zalloženiu svojho vlastného , tak keby si sa na neho mohla mrknúť a dať vedieť čo si myslíš , bola by som rada :)
  booklovers-world.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj, som veľmi rada, že som ťa inšpirovala :) Tvoj blog som tak rýchlo zbežne pobehala, ale páči sa mi :) Začala som ho aj sledovať :)

   Odstrániť
 5. Srdce mi zaplesalo tiež nemám rada väčšinu ľudí :D Musela som to sem napísať, už si nepripadám ako asociál :D :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ugh, väčšinou si tak nepripadám. :D :D :D
   Alebo no dobre, asi hej, keď nad tým uvažujem, len sa tak nenazývam. :D

   Odstrániť

Ďakujem vám za každý komentár :)