štvrtok, 28. februára 2013

Bylo nebylo 14


Zober knihu, ktorú práve čítaš. Nalistuj prvú stranu. Napíš prvú vetu.


Neodolateľné vábenie (Nata Sabová)

,,Petra, Petra, preber sa!" 

streda, 27. februára 2013

Štedrosť knižnice 2


K tomuto meme ma inšpiroval blog Knižní květy. Obrázok je odo mňa. Vzhľadom k tomu, že ja chodievam do knižnice dosť často a to hneď do dvoch. Moje úlovky sú momentálne (skoro) rovnaké ako v prvom príspevku, pretože som odvtedy prečítala len Nádherné tvory a Nádhernú temnotu. Nové mám len:


Mimochodom, toto je môj dvestý príspevok :)

Na čekačce - marec


Meme z dieľne Fierush. Cieľom je zostaviť zoznam kníh, ktoré máte v pláne prečítať. Trebars tie , čo ste si doniesli z knižnice. Mali by sa dávať v poradí, v akom ich plánujem prečítať, ale keďže to sa u mňa často mení, nechám to tak. 

Minulý mesiac bol stav takýto


 • Čierny sneh (Kinskofer)
 • Padlí anjeli a leviatan (Sniegoski)
 • Nádherné tvory (Garciová & Stohlová)
 • Nádherná temnota (Garciová & Stohlová)
 • Očami vraha (Hathaway)
 • Temné vízie 3 - Vášeň (Smith)
 • Čísla (Wardová)
 • Tajný kruh - Zasvätenie (Smith)
 • Tajný kruh 2 - Otrokyňa (Smith)
 • Tajný kruh 3 - Moc (Smith)
 • Ve stínu gilotíny (Reidová)
 • Egyptska princezna (Crossova)
 • Ako sa stať upírom (Gray)

Som na seba pyšná, pretože sa mi väčšinu podarilo prečítať. A zvládla som aj plus Za hranicou strachu (Fordová) a Anna krví oděná (Blake) - recenzia čoskoro.
Môj zoznam na marec (ktorý bude snáď ťiež toľko úspešný)

 • Sila šestky (Lore)
 • Očami vraha (Hathaway)
 • Padlí andelé a leviatan (Sniegoski)
 • Padlí andelé 2 - Aerie a zúčtovaní (Sniegoski)
 • Lord Zarmut (Shan)
 • Neodolateľné vábenie (Sabová)
 • Emily Strange - Stratené dni (Reger)
 • Chudobinec (Oldfieldová)
 • Pompeje (Reidová)
 • Vek zázrakov (Thompsonová-Walkerová)

Za hranicou strachu (Jaye Fordová)

Originálny názov - Beyond fear
Vydavateľstvo - IKAR
Rok vydania - 2012
Väzba - pevná
Počet strán - 269

Anotácia
Predstavte si, že by sa vaše najhoršie obavy stali skutočnosťou. Jodie Cramerová mala v sedemnástich rokoch hrôzostrašný zážitok – s kamarátkou Angelou ich prepadli traja muži. Jodie prežila, no jej spolužiačka Angela také šťastie nemala. Teraz má tridsaťpäť rokov, je učiteľkou a matkou dvoch detí a minulosť zahrabala do najhlbších útrob. Keď sa s tromi kamarátkami vydá na víkendový výlet z mesta, túži sa len trochu zasmiať a zabaviť. No štyri baby na výlete netušia, že chalupa na samote, do ktorej sa vybrali, bola kedysi objektom policajného vyšetrovania a – rovnako ako Jodie – ukrýva desivé tajomstvo. Keď Jodie narazí na dvojicu sliedičov, snaží sa presvedčiť kamarátky, že na chalupe nie sú samy, no nikto jej neverí. Po nepríjemných zábleskoch z noci, keď zavraždili Angelu, napokon sama začína pochybovať o svojom zdravom rozume. Až kým im na dvere nezaklopú dvaja muži.

Postavy
Jodie. Keby sa správala tak paranoidne neopodstatnene, tak mi to vadí. Ale vzhľadom k tomu, čo zažila v minulosti, by som sa správala tak isto. A určite aj horšie. Musí byť totiž ťažké žiť celý život v strachu pred všetkým, pretože ak už máte jednu príšernú skúsenosť za sebou, tak či chcete alebo nie, vlečie sa to s vami už po celý život. Ono to, že si všetci vravíme, že nám sa niečo také v žiadnom prípade nemôže stať, je riadna blbosť. A my to v kútiku duše všetci vieme. Len si to nepriznáme.
Ale fakt, predstavte si, že by ste mali po zvyšok vášho života mať pred očami toho alebo onoho a musíte sa báť. Stále. Asi to nie je bohviečo.
Určite však bola zo štyroch priateliek najodvážnejšia (aj ako Matt) aj napriek tým jej zlým skúsenostiam (alebo vďaka nim?)
Občas som nemala veľmi dojem, že by to bolo o tridsaťpäť až štyridsať ročných ženách, ale akoby mali tých sedemnásť. Hlavne Corrine. Tá mi bola celkom sympatická, hoci keď šlo do tuhého, tak bola mierne hysterická. A občas strašne preháňala, zveličovala. Hoci bola z nich najstaršia.
Louise bola v pohode, taký ich rozum, vedela si zanechať chladnú hlavu. Matt bol v pohode. Hannah mi vadila tak asi najviac a potom tu boli samozrejme Andersonovci, ktorých som mala často chuť zabiť. A to veľmi bolestivo.

Môj názor
Táto kniha ma zaujala už dávnejšie, ešte pred vydaním. Zaujala ma samozrejme, predvšetkým obálka, ktorá je úžasná a pokiaľ sa radi bojíte, hneď vás zaujme. K tomu strachu sa ešte dostanem, teraz sa však povenujem obálke. Je na nej žena so zapchatými ústami. Samozrejme, že jej ich držia cudzie ruky. Vo všeobecnosti nie je veľmi dobré, keď je na obálke tvár, ale tuto to proste dotvára dojem a atmosféru a povedzme si otvorene, plne zamestná vašu fantáziu. Obálke dávam určite plný počet bodov.
Poďme teda k tomu strachu. Pri čítaní knihy (ani po nej) som sa nebála, ale vy budete mať možno iné pocity. Ja totiž v tomto nie som veľmi normálna. Dokážem pozerať v telke/čítať, ako niekoho rozštvrtia, keď mu vychádzajú vnútornosti z tela, ale keď môj brat pozeral Faktor strachu a tam jedli chrobáky, tak mňa napínalo. Ale to je už o inom. Takže toľko ku mne a tomu, čo som tu teraz vypisovala.

Vadilo mi, ako sa baby k Jodie správali, akoby bola totálne šialená. To nemohli byť proste opatrnejšie? Si píšte, že to ľutovali, hoci už bolo neskoro. Ale nebudem vám spojlerovať, hoci by som sa ku koncu veľmi rada vyjadrila. Poviem len, že to nebol najhorší možný koniec.

Kniha bola fajn, ak máte radi takýto typ kníh, tak určite odporúčam. Nebol to ten typ knihy, čo sa mi veľmi rýchlo číta, ale veľmi mi to nevadilo. Je to jedna z tých kníh, ktoré vo vás po prečítaní (aj popri) zanechajú hlboký dojem.

Miestami som mala dojem, že to autorka preháňa, že už je toho priveľa a mohlo by to skončiť. Celkovo však hodnotim knihu dobre a dávam jej


Toto bol môj úplne prvý recenzný výtlačok, takže som sa bála, aby som recenziu nepokazila, tak hádam... Každopádne, za knihu vďačím Literame. Knihu si môžete zakúpiť tu.

Waiting on wednesday 14

Waiting on Wednesday je týždenné meme, ktoré usporiadava Breaking the Spine. Cieľom je predstaviť knižky, ktoré si chcete prečítať.


Kronika prekliatych zaklínačov 3 - Nádherný zmatek (Kami Garciová & Margaret Stohlová)

Ethan Wate si myslel, že si už zvykl na podivné, nemožné události, které se poslední dobou dějí v jeho rodném Gatlinu, jižanském zapadákově. Jenže teď, když se Ethan a Lena vrátili domů, slova podivné a nemožné získala úplně nový význam. Gatlin sužují záplavy kobylek, rekordní horka a pustošivé bouře, zatímco se Ethan s Lenou snaží pochopit důsledky Lenina zásadního rozhodnutí. A s ubíhajícím časem začíná být jasná jediná otázka: Co – nebo koho – je třeba obětovat pro záchranu Gatlinu?

utorok, 26. februára 2013

Teaser tuesday 16


Utorkové meme z dielne Should be reading.

Vezmi knihu, ktorú práve čítaš
Otvor ju na náhodnej strane
Napíš 2 teaserové vety odkiaľkoľvek z onej strany
Nezahŕňaj do toho SPOJLERY!!! (Ujisti sa, že to, čo píšeš, toho z knihy neukazuje príliš moc. Nechceš predsa zničiť prekvapenie ostatným!)
Zdieľaj tiež názov knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci túto knihu pridať do dvojej "to-read" zložky.


Anna krví oděná (Kendare Blake)


A věřím, že to tak bylo, protože jsem je odhadl správně.

,,Aspoň si policajti nemyslí, že jste do toho namočení," uslyším svuj zamyšlený hlas.

pondelok, 25. februára 2013

Mesačná chvastačka - február


Zvyčajne robím Chvastačku trocha neskôr, ale už neočakávam nijakú knihu, tak nevidím dôvod, prečo to sem nedať ešte pred tou záplavou Mesačných chvastačiek na ostatných blogoch. Aspoň tá moja bude ľahšie zapamätateľná, keď už tu mám také skvelé tituly (teda asi, zatiaľ som ich neprečítala :D). Tento mesiac neboj najplodnejší, ale ako som už spomenula, aspoň tie tituly o to lepšie. Hlavne tie kupované. Čo si budeme nahovárať, utrácam dobre. Ak mi neveríte, pozrite sa ;)

Knihy prečítané
Príbeh čarodejnice (Harknessová) - RC - 3/5
 Tajný kruh (Smith) - RC (Spoločná) - 3/5
 Tajný kruh 2 - Otrokyňa (Smith) - RC (Spoločná) - 4/5
Tajný kruh 3 - Moc (Smith) - RC (Spoločná) - 4/5
 Muj příběh - Ve stínu gilotíny (Reidová) - 3/5
Muj příběh - Egyptská princezná (Crossová) - 3/5
 Ako sa stať upírom (Gray) - 2/5
Čísla - Na úteku (Wardová) - RC - 4/5
 Čierny sneh (Kinskofer) - RC - 4/5
Nádherné tvory (Garciová & Stohlová) - RC - 5/5
Nádherná temnota (Garciová & Stohlová) - 4/5
Za hranicou strachu - rozčítané

Knihy kupované


Predvčerom som sa rozhodla tak trocha vyvetrať moje prasiatko a tatinovi som pekne dala zoznam kníh, ktoré mi má kúpiť, nakoľko som chorá. Zvládol to bravúrne ako vidíte a nebyť jeho, nevyšli by mi peniaze a ja by som mala len Annu. Vidíte, tí rodičia sú aj na niečo dobrí :D

Knihy vyhrané
Tak sa zdá, že minulý mesiac som si vyčerpala knihy aj dopredu, pretože som už zase nemala nijaké šťastie. Napokon, ako celý svoj doterajší život. Hoci chvlabohu, až tak zle na tom predsa len nie som, pretože som síce nevyhrala nijakú knihu, ale s kozmetikou som mala väčšie šťastie a jedna výhra sa mi predsa len zadarila. A to o samé nevyhnutné veci - balzam na pery a krém na ruky od Avonu a lak na nechty od Rimmel. Žial, neviem už na akom blogu sa mi to zadarilo. 

Knihy vymenené


V živote nepochopím, prečo toľkí nechcú knihy vymieňať. A ak sa niekto raz za uhorský rok ozve mne, tak nemá nijakú schopnú knihu poväčšine. Ak vôbec nejakú má. Ano, lutujte ma a právom :)
Ako vidíte, tento rok som mala šťastie len pri jednej knihe a to som sa ešte nedostala ani k jednotke, ktorú mám doma už dobré dva mesiace. Ale ja sa polepším.

Recenzné výtlačky


Ano, už aj ja sem múžem hrdo pridávať knihy. Vo výhrach som síce možno šťastie nemala, ale uzavrela som spoluprácu s Literamou, ktorá mi už aj poslala knihu. Už ju čítam a na blogu sa na ňu čoskoro objaví recenzia. Taktiež som bola kontaktovaná stránkou Antiquariat.sk, na čo som obzvlášť hrdá, keďže som ich nemusela kontaktovať ja. Ešte som k nim nenašla ikonku, takže zatiaľ spoluprácu na blogu nenájdete, ale snáď sa to čoskoro zmení. Jediná nevýhoda je, že budem musieť receznovať (a čítať) aj staré knihy. Ale čo, to zvládnem. Držte mi palce.

Knihy dokopy


Obálková vojna 11


Moje meme. V skratke ide o to, že budem porovnávať dve-tri verzie obálok určitej knihy z rôznych krajín.Dnes som sa rozhodla spraviť Obálkovú vojnu na jednu moju obľúbenú knihu (hoci k dvojke som sa ešte, žial, nedostala). Španielska a Originál verzia sú také suché a určite by neupútali moju pozormosť. Tá naša je úplne super, a okrem toho Alex Pettyfer je celkom sexy ;) Aj farby sú tam skvelé :)
Vzhľadom k tomu, že s obálkami si nikto veľkú robotu nedal, tak aspoň obsah je fajn. A viac k tomu napísať čo veľmi nemám a tak tu je aspoň poradie:

1. miesto - Slovensko
2. miesto - Španielsko
3. miesto - originál

sobota, 23. februára 2013

On my wishlist 14


On my WIshlist je týždenné meme, ktoré poriada Book Chick City. Jeho cieľom je každú sobotu zverejniť knihu alebo knihy, ktoré si prajete mať doma.


Druhú a tretiu knihu som pôvodne v pláne čítať vôbec nemala, lebo anotácie ma veľmi nezaujali, ale keďže na ne čítam samé pozitívne recenzie, tak som samozrejme zvedavá, čo na nich všetci vidíte. Okrem toho majú úžasné obálky (hlavne teda Naprieč vesmírom). Už len preto sa oplatí mať ich doma. 

piatok, 22. februára 2013

I´m obsessed with... 12


Meme zo stránky Knižný koutek. Bude sa objavovať každý piatok. Podstatou článku je zverejniť naše "posadlosti", ktoré môžu byť ľubovoľná vec, osoba, jedlo, kniha atď... spolu s krátkym informatívnym článkom...

Vraví sa, že dvanástka je magické číslo. Tak som dnes chcela dať niečo špeciálne. A čo by mohlo byť mojou väčšou posadnutosťou ako knihy?Čítam proste odmalička. Naučila som sa to prázdniny pred tým, než som šla do prvej triedy a ako sedemročná alebo osemročná som prečítala všetkých Harry Potterov, ktorých sme mali doma (tuším to boli prvé štyri, nie som si stopercentne istá). Odvtedy som prečítala okolo päťsto kníh, viaceré aj viac krát a stále mi nie je málo. Knihy proste milujem, knihy sú môj život a bez nich by som žiť nedokázala. Ako ostatní by nevedeli prežiť... čo ja viem, bez cigariet. Nazvime to mojou drogou. 
A viete čo? Ja chcem mať knihkupectvóóóóó!

30 day book challenge - Najlepšia kniha akú som tento rok čítala


Challenge z dieľne Kecennnky.

Po mesiaci konečne posledný príspevok tejto challenge. Či mi to bude chýbať? Ani veľmi nie. Niekedy som si s tým veľmi nevedela poradiť. 
Tento rok som čítala len tri knihy, ktorým som dala plný počet bodov. Nádherné tvory, ktoré som tu posledný týždeň skloňovala viac než dosť, krátku novelku ku Škole noci Drakova prísaha a...


Autorka - Lauren Kate
Názov - Vášeň
Séria - Padlí anjeli
AnotáciaČo ak nájdete spriaznenú dušu... v nesprávnom čase? Luce by pre Daniela aj zomrela. A presne to sa deje! Znova a znova. Odnepamäti sa Luce s Danielom stretávajú, no čoskoro ich bolestne rozdelí dávna kliatba. Luce zomiera a zničený Daniel ostáva sám. No možno to tak viac nemusí byť... Luce je presvedčená, že niečo – alebo niekto – z minulosti jej môže pomôcť. A tak sa vydáva na najdôležitejšiu cestu svojho terajšieho života... Opäť sa vracia do nekonečne vzdialenej minulosti, aby na vlastné oči uzrela svoje ľúbostné vzťahy s Danielom a konečne našla kľúč k tomu, čo musí urobiť, aby ich láska prežila. Cam, padlí anjeli aj Vyhnanci chcú Luce chytiť, ale najväčšie zúfalstvo prežíva Daniel. Prenasleduje Luce v ich spoločnej minulosti, lebo sa desí myšlienky, čo by sa mohlo stať, keby prepísala históriu. Hrozí nebezpečenstvo, že ich odveký príbeh lásky by mohli navždy pohltiť plamene... Tretia časť nezabudnuteľnej série PADLÍ ANJELI vás vezme na dramatickú cestu naprieč stáročiami.

Prečo? Pretože Luce v knihe cestuje po svojich minulých životoch. A cestovanie časom je už aj tak dosť fascinujúce. Tiež by som to chcela vedieť. A navyše je to ten najlepší diel série. Recenzia tu.


~ Day 01: Obľúbená kniha
~ Day 02: Neobľúbená kniha
~ Day 27: Obľúbená fikcia
Day 30: Najlepšia kniha, ktorú si tento rok prečítala

štvrtok, 21. februára 2013

Bylo nebylo 13


Zober knihu, ktorú práve čítaš. Nalistuj prvú stranu. Napíš prvú vetu.


Nádherná temnota (Kami Garciová & Margeret Stohlová)

Kedysi som si myslel, že naše mesto utopené v hlbinách Južnej Karolíny, uviaznuté v blatistom dne údolia s riekou Santee, je esenciou nudy.

30 day book challenge - Kniha, ktorú práve čítam


Challenge z dieľne Kecennnky.

Vzhľadom k tomu, že som momentálne chorá a včera mi bolo dosť zle, tak som tu nebola a včerajší príspevok sa presunul na dnes...


Autorky - Kami Garciová & Margaret Stohlová
Názov - Nádherná temnota
Séria - Prekliaty zaklínači
AnotáciaZáhadné sny Ethana Wata sa stále viac menia na vízie, ktoré sa mu priamo pred očami zjavujú už aj pri plnom vedomí. Lena sa mu stále viac vzďaľuje a on netuší, čo sa s ňou vlastne deje. Bezmocne sleduje, ako mu láska preteká pomedzi prsty a uniká nevedno kam. Nechápe, že sa ho Lena snaží len chrániť. Pred temnými zaklínačmi, no i sama pred sebou. Zelená v jej očiach sa postupne mení na zlatú farbu zaklínačov a nikto netuší, či v nej nakoniec nevyhrá jej mocná matka.

Ethan preniká hlbšie a hlbšie do sveta zaklínačov, odhaľuje skryté pravdy a stáročia dobre skrývaný systém podzemných chodieb, ktorý sa nikde nezačína ani nekončí. Alebo azda áno? Nájde Ethan Veľkú bariéru na pokraji všetkých vecí? Podarí sa mu zachrániť Lenu pred ňou samou i pred jej vlastnou matkou? Zvíťazí v jej očiach zelená, alebo zlatá?

~ Day 01: Obľúbená kniha
~ Day 02: Neobľúbená kniha
~ Day 27: Obľúbená fikcia
~ Day 29: Kniha, ktorú práve čítaš
Day 30: Najlepšia kniha, ktorú si tento rok prečítala

utorok, 19. februára 2013

Nádherné tvory (Kami Garciová & Margaret Stohlová)

Originálny názov - Beautiful creatures
Séria - Prekliati zaklínači
Diel - prvý
Vydavateľstvo - IKAR
Rok vydania - 2011
Väzba - pevná
Počet strán - 384

Anotácia
Na Jacksonovej strednej škole v Gatline sa zastavil čas. Mestečko žije spomienkami na zlatý vek otrokárskeho Juhu. Všetko nasvedčuje, že druhý ročník prinesie Ethanovi Watovi len ďalšie sklamania a nudu. Ani doma to nemá ružové. Nedávno mu zomrela mama, otec sa uzavrel pred svetom a z pracovne vychádza len na raňajky a zásadne v pyžame. Ethan je rozhodnutý zmiznúť z tohto Bohom zabudnutého kraja hneď, ako to bude čo len trocha možné.
No zrazu sa odvšadiaľ začne ozývať neznáma pieseň, sny takmer nerozoznateľné od skutočnosti sa vracajú čoraz častejšie a krásne čiernovlasé dievča z týchto snov sa jedného dňa objaví priamo pred bránou gatlinskej strednej školy.
Lena Duchannesová je neter miestneho vydedenca Macona Ravenwooda. Je iná ako ostatní, i keď zúfalo túži žiť ako obyčajné dievča. Snaží sa utajiť svoje schopnosti aj kliatbu, ktorá už celé generácie prenasleduje jej rodinu, no niečo také sa nedá navždy skryť ani v zarastených záhradách, kalných močiaroch a spustnutých cintorínoch hlbokého Juhu. Lenin príchod rozvíri stojaté vody Gatlinu. Čelí nielen rodinnej kliatbe, ale aj predsudkom starousadlíkov, ktorí sa bránia všetkému, čo sa vychyľuje zo zabehaných pravidiel. Ethan si postupne začína uvedomovať, aké silné puto ho k Lene viaže. Snaží sa ju chrániť pred útokmi spolužiakov, no uchrániť ju pred rodinnou kliatbou bude oveľa ťažšie.


Postavy


Ethan mi bol sympatický hneď na začiatku, vlastne už po tej vete Stále som čítal. Rozumiete mi. Páčil sa mi viac ako Lena, ktorá bola občas mierne iracionálna. On sa aspoň snažil veci pochopiť. Chápem, že ona nemôže každému na počkanie vykladať, že je zaklínačka, ale tak od prvej strany bolo jasné, že majú niečo spoločné. Ale predsa sa aj na nej našlo niečo sympatické a to to, že stále čosi písala. Ale to aj Ethanov otec... aj mama. Keď ešte žila. Takže v tej knihe to aspoň nebolo nič výnimočné. No, ale vadila mi tak viac len na začiatku, pretože všetko zatĺkala, ničomu nedávala šancu. Ďalej mi už veľmi nevadila, hoci stále som z nej nebola unesená.

Nemala som problém ani s tým, že hoci knihu písali dve ženy, tak hlavný hrdina je chalan, pretože to bolo uveriteľné. V niektorých prípadoch je totiž ťažké rozlíšiť, či je hlavný hrdina skutočne chalan, alebo len dievča v chalanskom tele.
Ridley mi zozačiatku bola riadne nesympatická, vadila mi tam, potom mi bola viac-menej ukradnutá. Decká zo školy okrem Linka mi tiež prekážali a Lenina rodina bola v pohode. Opak tej Ethanovej, kde boli jeden lepší ako druhí. Napríklad Amma. Tá ma riadne rozčuľovala. Nebola to Ethanova mama, chápem že jej na ňom záležalo, ale občas by nezaškodilo si dať trocha pohov.
Nuž a Macon... Toho som si obľúbila. Jasné, bol trochu starší (hoci sa mi v knihe nezdal byť taký starý ako vo filme), ale vždy mal čo povedať a rozumne argumetoval. S tým má problémy väčšina ľudí, častokrát vrátane mňa, priznávam.

Film
Od Valentína (aspoň na niečo bol ten deň dobrý, nič v zlom) je film u nás v kinách a viacerí ste ho už videli aj ja sa naň chystám, hoci neviem, či pôjdem naň do kina. Počula som, že je celkom dobrý a tu máte niečo o ňom.

Ethan (Alden Ehrenreich) je životný smoliar. Po predčasnej maminej smrti de facto prišiel aj o otca, pretože ten sa utápa v žiali a syn pre neho prestal existovať. Navyše žije v zapadákove menom Gatlin County, kde je jeden deň ako druhý a všetky nesmierne ubíjajúce. Miesto úplne vystihuje Ethanov komentár: „V Gatline človeka nečaká žiadne prekvapenie. Je to tá najhlúpejšia diera. Doteraz som si to aspoň myslel. Zdá sa však, že som sa poriadne sekol…“ K zásadnej zmene Ethanovho pohľadu dôjde vďaka novej spolužiačke, krásnej a tajomnej černovláske Lene Duchannesovej (Alice Englert). Ethana na nej najviac fascinuje asi to, že ju pozná, pretože sa mu opakovane zjavovala v snoch. Lena to v Gatline nebude mať ľahké, pretože na každého „cudzinca“ sa miestni dívajú cez prsty.A pretože je Lena neter miestneho čudáka Macona Ravenwooda (Jeremy Irons), je nenávisť tunajších ľudí priam hmatateľná. Dievčina si z nevraživosti domácich nič nerobí, pretože má oveľa väčšie trápenie. Ona aj jej príbuzní sú Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnosťami. Nad Lenou však visí temné prekliatie a jej ostáva už iba sedemdesiatpäť dní do chvíle, ktorá rozhodne o jej osude: Buď bude dostatočne silná a jej moc sa pridá na stranu dobra, alebo ju pohltia sily temnoty a ona sa stane kňažkou zla ako jej matka Sarafine (Emma Thompson). V zúfalej situácii nájde pomoc tam, kde by ju asi nečakala. U smrteľníka menom Ethan, ktorý je ochotný jú brániť, aj keby mal kvôli tomu položiť vlastný život. Môže sila lásky odolať mocnej mágii, ktorá nad nimi oboma krúži?
Aj vám príde filmový Ethan brutálne nesympatický??? Veď v knihe bol taký fajn chalan...


Môj názor
Túto knihu som si chcela prečítať už fakt strašne dávno, vlastne chvíľku po vydaní, no akosi doteraz nebola príležitosť.
Ten Gaitlin to bola strašná dedina, tam by som nechcela žiť ani za milión! Prejdete po ulici s trochu vyhrnutým rukávom a už je z vás zločinec číslo jedna. A samozrejme, že vás stihne ohovárať komplet celá dedina. A to ani priveľmi nepreháňam.
Kniha sa mi strašne páčila, vôbec som nečakala, že ma to bude až tak baviť. Ak ste knihu nečítali, vrelo odporúčam ;) Čítala sa mi však trocha pomalšie, čo mi prekvapivo veľmi nevadilo ako napríklad pri Príbehu čarodejnice, kde som vtedy bola s nervami v koncoch.

Nuž, a včera som už začala čítať dvojku. Zatiaľ som sa ďaleko nedostala, pretože sa bojím, že ma kniha sklame, keďže sa mi táto kniha tak páčila. Podobne som pri tom aj pri filme. Chcem si ich teda čo najskôr prečítať/pozreť, ale fakt sa bojím, aby ma nesklamali.


Rozhodla som sa, že budem knihy hodnotiť takto hviezdičkami (neskôr TARDIS), je to prehľadnejšie ;)
Kniha dostáva: